K12NET, Çok Ama Çok Mutlu! (Yenilik Haberi)

17 Temmuz 2023

K12NET, Çok Ama Çok Mutlu! (Yenilik Haberi)

6 aydır, cep telefonu ile optik kâğıt okuma konusunda çalışmalar yapıyoruz. Mayıs ayında küçük öğrenciler üzerinde gerçek bir uygulama yaptık. Sonuçlar mükemmeldi. Hatta bu tecrübenin bir dakikalık videosunu da çekmiştik. Aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/_TFdScTJI5g

Videoda gördüğünüz gibi hem çok hızlı, hem çok doğru okuma sağlayınca, LGS, YKS gibi birden fazla dersi olan, daha büyük kâğıtlar üzerinde çalışmalara başladık. Destek ekibi sayısız egzersizler yapmasına rağmen, gerçek bir uygulamada kullanılmamıştı. Kurban bayramından önce Kahramanmaraş’ta bir eğitim kurumu, K12NET satın almıştı. Bizleri aradılar. “LGS tipi sınav yapacağız, optik okuyucuya ihtiyaç duyuyoruz” dediler. Önce tereddüt ettik. Zaten sıkıntılı günler geçirmiş olan müşterimizi denek olarak kullanacaktık. Kendilerine durumu açıkladık. “Biz size güveniyoruz” dediler. Konu birden sosyal sorumluluk projesine döndü. Okuma işlemini kurumun personeli, Ahmet hoca, Huawei Mate 10 Lite cep telefonuyla yaptı. Ahmet hoca dakikalar içerisinde, 85 LGS kâğıdını, sıfır hatayla okudu. Bundan sonrasını bizzat onun sözleriyle aktarmak istiyoruz. “Hem çok hızlı, hem çok doğru okuyor. Daha önce buna benzer bir program kullanıyordum. Kullandığım eski programa, on basar.” dedi. Son cümlesi ise çok daha dikkat çekiciydi. “Eğer böyle okuyacaksa, optik okuyucuya ihtiyacımız kalmamış olabilir” dedi.  Hiçbir deneme, gerçek uygulamanın yerine geçemez. İlk denemede çok güzel bir sonuç elde ettik. Başlangıç için mutlu olmakta haklıyız ama sonuçlarının genellenebilmesi için onlarca kurumda, binlerce öğrenci üzerinde, çeşit çeşit telefonlarla uygulanması gerekiyor.

Selam Olsun.

Zor günlerin kurtuluşunu eğitimde bulan, her şartta çalışmasını sürdüren, Ahmetlere selam olsun. Bu yazılımları yapan, bu güzel haberleri bizlere yazdıran, Türk mühendislerine selam olsun. Başlangıcı güzel olan çalışmamızın, sonu da güzel olsun.

Cep Telefonuyla Optik Okuma Modülü (40. Yeni Modül) / 20 Temmuz Perşembe, Saat 10:30

K12NET bu yeni çalışma ile modül sayısını 40’a yükselti. Hiçbir yeni çalışmadan ücret almayan K12NET, bu çalışmadan da tek kuruş talep etmeyecek. Yılda 500’e yakın güncelleme çıkararak sürekli ilerlemeye devam edeceğiz.

Yukarıda ayrıntılarını anlattığımız yeni çalışmamızı uygulamalı olarak anlatacağız. Hem öğretmenler, hem personeller cep telefonlarından optik okuma yapabilecekler. İlgilenen tüm müşterilerimizi bekliyoruz.

Ölçme Değerlendirme Modülü / 19 Temmuz Çarşamba, Saat 10:30

Her türlü optik kâğıt, her türlü optik makine ile sınav okuma, değerlendirme, analiz ve raporları baştan sona anlatacağız. Misafir öğrenciler nasıl değerlendiriliyor, birden çok okulu/kursu olan kurumlarda ortak sınav nasıl yapılıyor? Gibi konuları uygulamalı olarak anlatacağız.

Temel Tanımlar / 21 Temmuz Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]