K12NET, Çıkardığı Güncelleme; Gelmeye, Gitmeye, Beklemeye Son Veriyor

19 Şubat 2019

K12NET, Çıkardığı Güncelleme; Gelmeye, Gitmeye, Beklemeye Son Veriyor

K12NET gibi sistemlerin ana yakıtı “internettir.” İnternet, zamandan ve mekândan bağımsızdır. Nerede olduğunuzun ve saatin önemi yoktur. İşte bu temel avantajdan alabildiğince yararlanmalıyız.  Bir veli, örneğin öğrenci belgesi, transkript gibi belgeleri almak için veya bir önerisini, talebini, şikâyetini iletmek için okula gelmesi gerekebilir. Zamanın bu kadar kıymetli olduğu bir çağda, gelme, gitme, bekleme gibi israfların önüne geçmeliyiz. Veli, K12NET sisteminden ihtiyaçlarınızı karşılayabilmelidir. Okul yönetimi mümkünse dijital olarak, değilse kargo yoluyla veya ıslak imza gibi zorunluluklardan dolayı “belgeniz hazır, istediğiniz zaman alabilirsiniz” diyerek en hızlı şekilde veli ihtiyaçlarını karşılamalıdır.  Okullarda şikayet öneri, talepler genellikle bir komisyon tarafından incelenir. K12NET, yeni çıkardığı bu modülde bu işlerle ilgili personeller tanımlanır, şikâyet, öneri veya talebini veli sistemden yazar yazmaz, ilgili personellerin K12NET Cep Telefon uygulamalarına otomatik bildirim düşer. “Duymadıydım, haberim yoktu, talebiniz bizlere ulaşmamıştı” gibi engeller ortadan kalkar. Yeni modülümüzü anlatacağımız Bilgi-Belge Talep Modülü Eğitimini,  20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 10:30’da yapacağız. Konuyu öğrenmek isteyen tüm müşterilerimizi davet ediyoruz. Konu ile ilgili yazılı doküman K12NET ekran mesajlarından ekli dosya olarak gönderilecektir.

Kayıt Takibi Eğitimine Katılın, Bu Modülü Kullanın, K12NET’in Bu Modülü, Okulunuza Yol, Su, Elektrik Olarak Dönecektir.

Kayıt Takibi Modülü / 21 Şubat Perşembe Saat 10:30

Özel okulculuğun merkezi “okula öğrenci kaydı alabilmektir”. “Gelişmek istiyorum, değişmek istiyorum, yeni projeler yapmak istiyorum, yeni okullar açmak istiyorum” diyenlerin önce okuluna öğrenci kaydı alması gerekmektedir. K12NET’in varlığı bile özel okulların alacağı öğrenci kaydına bağlıdır. Bu kadar önemli olan bir işin, profesyonelce yönetilmesi gerekmektedir. K12NET’de bu süreç, aşağıdaki gibi yönetilmektedir:

1-    Kapıdan içeriye giren her öğrenciyi, mümkünse annesi, babasıyla, cep telefonları ve elektronik postalarıyla misafir öğrenci olarak kaydediniz.

2-    Bu öğrencilerin velileriyle yaptığınız görüşmeleri kısa, kısa ama okuduğunuzda ne konuşulduğunu anlayacak şekilde not alınız. Bu ekranları görme yetkisi olan herkesin bu görüşmelerden fikir sahibi olmasını sağlayınız.

3-    Veri girişi yaptıysanız, artık emeklerinizin karşılığını alma zamanı. Kurucunuz istiyor ki, “6.7.8. Sınıfta okuyan, 1 Eylül 2018 tarihinden bu güne kendi öğrencimiz olmayan, okulumuzu ziyaret etmiş, misafir öğrencilerin velilerine yeni yıllarını kutlayan ve okul kayıtlarının başladığını söyleyen bir SMS gönderimi yapınız.” K12NET’de bu işi 10 saniyede yapacaksınız.

4-    Geçen yıl, ondan önceki yıl, ondan önceki yıl okulunuzu ziyaret eden ama kayıt yaptırmayan öğrenciler ASLINDA hala sizin potansiyel öğrenciniz olabilir. Geçmiş yıllardaki misafir öğrencilerinize ulaşmak, K12NET’de bir tık kadar yakındır.

Temel Tanımlar / (22 Şubat Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]