K12NET, “Buzun” Hikâyesini Anlatıyor (Eğitime Davet)

10 Ağustos 2020

K12NET, “Buzun” Hikâyesini Anlatıyor (Eğitime Davet)

Yıllar önce “soğuk su” içme ihtiyacını karşılamak için bir girişimci, yüksek dağlardaki buzları, şehre getirmiş, bu düşüncesi ona kazanç getirmiş, sonrasında işi büyütmek için, dağ ile şehir arasındaki yolun daha kısa sürede alınması için tedbirler almış, nakliyede kullandığı hayvanlarının sayısını artırmış, at arabalarını daha donanımlı hale getirmiş. Bir süre sonra şehre buz fabrikası açılmış, girişimcinin tüm yatırımları boşa çıkmış, insanlar buz almak için, şehirdeki buz fabrikasına gitmeye başlamışlar. Buz fabrikası da işlerin iyi olduğunu görünce, işleri büyütmek için kapasitesini artırmış, daha çok buz üretmeye başlamış ama bir zaman sonra, her evin kendisinin buz üreteceği buzdolapları yapılmış. Her evdeki buzdolabı, şehirdeki buz fabrikasının sonunu getirmiş. Bu hikâye tek bir yönteme, tek bir alışkanlığa, tek bir düzene bağlı kalırsak ve bütün gücümüzü o düzeni devam ettirmeye yönelik çalışırsak, birinin gelip düzeni yeniden kurduğunda bizim nasıl boşa çıkacağımızı anlatmaktadır.

Sayıları artık azınlığa düşmeye başladı ama hala K12NET’de bir grup diyor ki, “muhasebe internette tutulmaz.” K12NET’in muhasebesini bir tarafa bırakalım, her gün bankalarda, alış veriş sitelerinde büyük ölçekli para hareketleri internet üzerinden yapılıyor. Geçen Mart-Nisan-Mayıs aylarında “Kredi kartım var ama kullanmam” diyen 5 milyon kredi kartı sahibi, kartını kullanmak zorunda kalmış. Aynı dönemde kredi kartı başvuruları, %104 artmış. K12NET Muhasebe modülünü kullananlar, dünyanın herhangi bir yerinden muhasebelerini yönetebilirken, eski yöntemlere bağlı olanlar, pandemi döneminde her gün okula gitmek zorunda kaldılar.

Muhasebe Modülü Eğitimi / 12 Ağustos Çarşamba Saat 10:30

Eğer K12NET Muhasebe Modülünü kullanırsanız, sizlere her gün otomatik ulaşan raporlarla kurumuzun gidişatını izlersiniz. Aşağıdaki örnek olay üzerinden değerlendirme yapalım:  1.Resim, kurban bayramının kayıtlar üzerindeki etkisini gösteriyor.

1.Resim

İkinci Resimde, pandeminin olumsuz etkisi görülüyor. Grafik bıçak gibi aşağı doğru kesiliyor. Haziran, Temmuz aylarında henüz V olmayan yükselme gayretleri görünüyor.

2.Resim

Üçüncü Resimde, Mart ayında kayıtların bir önceki yıla göre %32 oranında artışla ilerlerken, bugünlerde büyümenin hala pozitif olduğunu, ama %5’lere kadar gerilediği görülüyor. İşte K12NET muhasebe modülünü kullananlar, bütün olayları böyle yukarıdan, bütünsel izleme fırsatı bulur. Muhasebe modülünü kullanmayan tüm okullarımızı bu haftaki eğitimimize davet ediyoruz. Bu modülü kullandırma çabamız, sizin daha çok işinize yarayabilmek içindir. Bu modülü kullanmanızın K12NET’e ayrıca bir faydası bulunmamaktadır. Aksine sistem trafiğinin artmasına neden olacaktır. Bu modülü kullanmanızın okulunuza katkı sağlayacağından yüzde yüz emin olabilirsiniz.

3.Resim

Ders Dağıtım Programı / 13 Ağustos Perşembe Saat 10:30

K12NET bu yıl, bütün operasyonunu ders programı üzerinden yürütecektir. Okullar açılır, bir daha hiç kapanmaz, okullar açılır sonra kapanır. Okullar açık kalır ama öğrenciler bazı günlerde okulda, bazı günlerde evde eğitimlerini sürdürür. Öğrencilerin bir kısmı okula giderken, bir kısmı  nezle/grip /korona gibi sebeplerden dolayı evde kalmak durumda kalır. Bu senaryolardan hangisi olursa olsun, her durumda, K12NET sisteminde güncel ders programınızın tanımlı olması gerekir. Perşembe günü yapacağımız eğitimde, K12NET Ders Dağıtım Programını kullanıp,  otomatik aktararak yapabilirsiniz veya başka bir platformda ders programını yapar, sonradan elle yüklersiniz. Yöntemine siz karar vermelisiniz ama her durumda, K12NET sisteminde, ders programınız yüklü olmalıdır.

Temel Tanımlar / 14 Ağustos  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]