K12NET, Bursluluk Sınavlarının Bire Bir Provasını Yapacak

29 Ocak 2020

K12NET, Bursluluk Sınavlarının Bire Bir Provasını Yapacak

30 Ocak Perşembe günü, saat 10:30’da yapacağımız, her kurumun kendi yerinden katılacağı, ücretsiz, online eğitimimizde gerçek hayatta bursluluk sınavında ne oluyorsa aynısının provasını yapacağız. Eğitime katılmak isteyenlerin [email protected]  adresine mail göndermeleri yeterli olacaktır.

Aşağıda bir bursluluk sınavında ne oluyorsa, hepsinin listesini çıkardık. Sizler de maddeleri lütfen tek,tek inceleyiniz. K12NET’in kendi başına ne kadar çok durumu karşıladığını sizler de görebilirsiniz. Ancak yazılım hiçbir zaman bitmez. Çünkü ihtiyaçlar sürekli değişir ve müşteriler her zaman yeni ihtiyaçlarını aktarırlar. Bizler de sürekli yeni özellikleri sistemimize ekleyeceğiz.

Bursluluk Sınavı Yapmak İçin K12NET’den Daha Uygun Bir Ortam Bulamazsınız.

1-Sınav yapılacak derslikler ve bu dersliklerin kontenjanlarının belirlenmesi gerekmektedir(K12NET’de mümkün,  sınav yapılacak fiziki mekanlar (odalar) ve kontenjanları zaten K12NET’de tutulmaktadır.)

2-Sınavlarınızın tanımlanması, sınavlara ne kadar öğrenci girecekse o kadar sayıda oturum düzenlenmesi gerekmektedir. (K12NET’de mümkün,  sınav tanımlar, sabah-öğlen-öğleden sonra kaç oturumda sınav yapacaksanız, o kadar sayıda sınav oturumu tanımlarsınız)

3-Okulun kendi öğrencileri, bursluluk sınavlarına girmek istemektedirler.  (K12NET’de mümkün,  zaten tüm bilgileriyle K12NET’de kayıtlı olarak durmaktadırlar.)

4-Okula kayıtlı olmayan (dışarıdan)  bazı öğrenciler, velileriyle birlikte okula gelip, bursluluk sınavına girmek istediğini söylemektedirler. (K12NET’de mümkün. Öğrenci havuzuna, velileriyle birlikte, iletişim bilgileriyle misafir olarak kaydedilip, sınav giriş belgesi verilerek, sınava dâhil edilebilirler.)

5-Hiç okula gelmeden internet üzerinden online kayıt olmak isteyen veliler-öğrenciler sınava girmek istemektedirler.  (K12NET’de mümkün. Okulunuzun web sayfasına “bursluluk sınav başvuruları” diye bir banner yaptırırsınız, veliler, tıklayınca K12NET’in online sınav başvuru sistemine (Online Assessment Registration- biz kısaca OAR diyoruz) gelirler. Bu sistemin demosuna yazının altındaki linkten ulaşabilirsiniz. 

6-OAR’da okulun dersliklerine ve o dersliklerin kapasitesine ihtiyaç vardır. (K12NET’de zaten bu bilgiler var.) OAR’da derslik kapasitelerinin sadece bir kısmı kullanılmalıdır. Online başvuru yapan öğrenci, hemen sistemden sınav giriş belgesini almalı, hangi gün, hangi oturumda, hangi  derslikte, hangi sırada oturacağını günler öncesinden bilmelidir.(K12NET, bu söylenenlerin tamamını yapıyor.)

7-Okul yetkilileri, farklı farklı yerlere örneğin, Taksim-Kızılay- Nasrullah meydanı gibi yerlere  stant kurabilmeli ve bu stantlarda 4,5G  ile online, öğrenci kaydetmeli, hemen oracıkta sınav giriş belgesini hazır etmeli ve farklı stantlarda öğrenci kaydeden diğer görevlilerle de senkronize olmalıdır. Yoksa otobüs firmalarındaki gibi bir koltuk iki öğrenciye verilir. (K12NET’in özü, zaten bu senkronizasyon üzerine kurulmuştur. )

8-Bursluluk sınavı istenirse birden fazla oturumda yapılmalı ve farklı oturumlarda  öğrenciler sınav olabilmelidir. Farklı oturumda yapılan sınavlar, en sonunda birleştirilerek tek sınav haline getirilebilmelidir (K12NET buna da cevap veriyor.)

9– Sınavdan önce öğrencilerin isimlerine özeolarak basılmış optik kağıtlar hazır edilebilmelidir. Böylece ÖSYM gibi kurumsal sınavlar yapılabilmelidir. (K12NET yapar)

10- Sınavdan sonra istediğimiz kriterlere göre,  öğrencilere e-posta, SMS yoluyla bilgilendirme yazıları gönderilebilmelidir.  (K12NET, bu talebe de cevap verir)

Bursluluk sınavları için dışarıdan  hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Aradığınız her şey, K12NET’de var. K12NET’in işi helva yapmaktır.

Kendiniz Deneyip, Kendiniz Gözlem Yapınız.

Yeni teknoloji ile hazırladığımız, Online Bursluluk Sınav Sistemini denemek için https://oaryeni.k12net.com/ adresini kullanabilirsiniz. Deneme yapabilmek için gerçek algoritma ile oluşturulmuş, rastlantısal bir TC kimlik numarasına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için de https://www.simlict.com/ adresinden rastlantısal TC kimlik numarası üretebilirsiniz.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]