K12NET, Bursluluk Sınavındaki Esas Marifetini Açıklıyor.

2 Ocak 2024

K12NET, Bursluluk Sınavındaki Esas Marifetini Açıklıyor.

Ocak ayında ve sonraki aylarda, binlerce öğrenci bursluluk sınavına girecekler. Bu yıl, sorunsuz bir sınav yapabilmek çok önemli. Bu konu kadar önemli bir başka konu daha var. Kurumlarımız geçen yıl, önceki yıl, ondan da önceki yıl, 3yıl, 5 yıl, 7 yıl önce de bu sınavları yaptılar. Bu sınavları yapabilmek için ne büyük emekler, ne büyük harcamalar yaptılar. Bunlar yaşandı ve bitti mi, o uğraşlar sadece bir yıl için miydi? Geçen yıllarda bursluluk sınavına girmiş ama bir sebepten dolayı kurumunuzu tercih etmemiş bir öğrenci, hala potansiyel öğrencinizdir. Geçen yıllarda kayıt gerçekleşmemiş olabilir ama bu yıl bir kere daha denenmelidir. Denemesi o kadar kolay, o kadar zahmetsiz ki, denemek için her şeyimiz hazır. Geçmiş yılların öğrencileri, K12NET’de annesiyle, babasıyla, iletişim bilgileriyle, kapı gibi KVKK izinleriyle arşivlerinizde duruyor. Geçen yıllardaki velilerinize bir tuşa basarak ulaşmanız mümkün. En kıymetli sermayeniz, K12NET arşivlerinde sizi bekliyor. Geçmiş zamanlarda bir Anadolu şehrinde yöneticilik yapan kullanıcımız şöyle söylemişti. “Yıllar boyu, kurumumuza gelenleri kayıt altına aldık. Arşivimizde binlerce potansiyel müşteri bulunuyor. Ne zaman bir bayram olsa, ne zaman özel bir gün olsa, tek bir tuşa basar, memleketimizin belki de tamamına ulaşırız” demişti. Yani esas marifet, sadece bu yılın datalarıyla değil, geçmiş yılların da datalarıyla bursluluk sınavı düzenleyebilmektir.

Bursluluk Sınavları / 3 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitimi, bu öğretim yılında iki kez yaptık ama Ocak ayındaki yoğun bursluluk sınavı nedeniyle bir kere daha yapacağız. Bursluluk sınavı ile ilgili her şeyi bir kere daha anlatacağız. Yukarı anlattığımız geçmiş yıl verilerine ulaşmanın kolaylığını uygulamalı olarak göstereceğiz.

WhatsApp Eğitim kurumları için Neden Uygun Değil?

WhatsApp’ın en güzel özelliği, muhtemelen eş zamanlılığıdır. Yazarsanız, yazdığınız kişi görür, gördüğünü anlarsınız, size cevap yazar, okursunuz, gerekirse tekrar cevap yazarsanız. Tenis maçı gibi iletişim hızla gider/ gelir. Eşiniz, dostunuz, arkadaşınızla yazışıyorsanız, bu hızlılık, bu programı kullanmanızın tercih sebebi olabilir. Eğer velilerinizle yazışıyorsanız, bu özellik aksine olası krizlerin habercisi olabilir. Akşam yorgun, argın eve daha yeni ulaşmışsınızdır. Veli mesaj gönderir, daha yemek bile yememişsinizdir. Veli mesaja cevap beklemektedir. Her geciken dakika “ilgisizlik” olarak değerlendirilir. Hele de bir grupla yazışıyorsanız, gruptan birinin kontrolsüz mesajına cevap vermemek, okumadığınız mesajın sorumluluğunu üstlenmek demektir. Eğitim dünyasında arşiv-belge- geçmişe dönme çok önemlidir. Arkadaşlarıyla yazışanların büyük bir kısmı şuanı ve şimdiyi yaşarlar. Muhabbet yapılmış, bitmiş, konu kapanmıştır. Eğitim dünyasında ise aylar önce söylediğinizi şak diye bulmanız, belgelemeniz gerekir. Bu yüzden de K12NET’in iletişim modülünü kullanmalısınız.

İletişim / Ajanda Modülü – 4 Ocak Perşembe Saat 10:30

K12NET, okulların gider kalemi değil, aksine gelir kaynağı olmalıdır. Bu öğretim yılında, okulların açıldığı günden bu zamana, 155 milyondan fazla ücretsiz bildirim göndermişiz,eğer okullarımız bunları SMS olarak göndermeye kalksalardı, piyasanın en düşük birim fiyatlarına göre, 7 ila 9 milyon lira arasında harcama yapmaları gerekiyordu. K12NET’in iletişim modülü sayesinde okullarımıza bu kadar tasarruf sağlamış olduk.

K12NET 4 kanal üzerinden iletişim kuruyor. 1- Ekran Mesajı  2- Duyurular 3- Elektronik Posta 4- SMS. İlk üçü ücretsiz. Kendi öğrenci/veli ve personeleriniz için ücretsiz üç yöntemi kullanmanızı öneriyoruz. K12NET Mobil uygulama ücretsiz bildirimlerle sizleri sürekli gelişmelerden haberdar etmektedir. Kendi öğrenciniz olmayan, potansiyel öğrencilerinizin mobil uygulaması olmadığı için bu potansiyel öğrencilerle de  SMS üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Eğitimimizde iletişim modülünün ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar / 5 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]