K12NET Bunu Reklam Etmesin de, Neyi Etsin?

26 Aralık 2022

K12NET Bunu Reklam Etmesin de, Neyi Etsin?

Testokul Dijital Eğitim Platform Editörü, Sayın Osman Burak Kahveci bey,  bizlere 1 Aralık tarihinde mail gönderdi. Mailde şöyle yazıyordu:

Yılda ortalama 1000 video çözüm bağlantısının sorularla tek tek ilişkilendirilmesi ciddi iş yoğunluğu oluşturacaktır. Değerli K12NET ekibinden ricamız; önümüzdeki 2023-2024 sezonundan başlamak üzere video çözüm  bağlantılarını toplu excel yükleme, kazanım şablonuna bir sütun daha ekleyerek video bağlantılarını yapıştıracağımız bir alan oluşturabilir misiniz? 28/01/2023 tarihinde Antalya Özel Okullar toplantısında ortak kurumsal müşterilerimize “Kurumsal Denemelerimiz ve Ünite Değerlendirme Sınavlarımızın video çözümleri önümüzdeki sezondan itibaren K12NET’te servis edilecektir” müjdesini vermek dileğiyle..

Böyle bir istek geri çevrilebilir mi? “Okullara müjde vereceğiz “diyen bir kurumun heyecanı söndürülebilir mi? Hizmet yarışını üst seviyelere çıkarmak isteyenler engellenebilir mi? İsteğinin aynısını yaptık. Topluca excelden yüklenebilir hale getirdik. Bu güncelleme sadece yayınevleri için değil, sorularının çözüm videolarını topluca yüklemek isteyen tüm okullarımız tarafından kullanılabilecektir. Bu yayınevi ile çalışan okullarımızın öğrencileri, artık sınavlarda yapamadıkları veya yapabildikleri soruların çözümlerine ulaşabilecekler. Bu haftaki eğitimimizde uygulamalı olarak bu konuyu da ele alacağız.

 

Meğer Ne İhtiyaç Varmış?

Bu hafta o kadar çok kurum, online bursluluk sisteminin açılmasını istedi ki, geçen haftalarda yaptığımız eğitimlerin işe yaradığını anladık. Madem bu kadar işe yaradı, madem bu kadar ihtiyaç vardı, öyleyse bu hafta da devam edelim diye karar aldık.

Online Bursluluk Sınav Başvuru Sistemi / 28 Aralık Çarşamba Saat 10:30

Yukarıda ayrıntılarını anlattığımız yeni güncellememiz, soru çözüm video linklerinin topluca excelden yüklenmesini ve online bursluluk sınav başvuru sisteminin tüm ayrıntılarını anlatacağız.

Hastane Olsa, Bu Kadar Kayıt Olurdu?

Revire gelen öğrencilerin kayıtlarını tutan tek bir okulumuz, bu yıl 13 bin 350 kayıt girmiş, geçmiş yıllarla birlikte 296 bin 783 adet revir kaydı yapmış. 296 bin satır veri, revir kaydı kullanımın ne kadar kolay olduğunun kanıtıdır. Bundan daha iyi kanıt bulamayız.

Sağlık Modülü Eğitimi / 29 Aralık Perşembe Saat 10:30

Uzun bir süredir yapmadığımız bir eğitimi bu hafta yapacağız. Revir kayıtlarının girilmesi, raporlarının alınmasını anlatacağız. Sonra da boy-kilo –kemik gelişimi gibi taramaların nasıl girildiğini anlatacağız.

İstediğiniz Kadar Değişken, İstediğiniz Kadar Ölçüt

Boy-Kilo-Bel Çapı-Esneklik-Kulaç Sayısı -Su altında nefes tutma- Dalış Hızı, Kalça Genişliği, Omuz Genişliği, El Uzunluğu, Karış Boyu, Ayak Boyu, Mekik, Şınav, Dikey Sıçrama, Durarak Uzun Atlama gibi.. daha yüzlerce tarama yapmak istediğiniz değişkenleri, yine istediğiniz sayıda  Kg-Cm-Milimetre-Adet gibi istediğiniz ölçütlerle gözlemleyebilir, öğrencilerin zaman içindeki gelişimlerini görebilirsiniz.

Temel Tanımlar / 30 Aralık Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]