K12NET, Bugünden, 9 Kasım Gününe İşaret Ediyor.

24 Ekim 2022

K12NET, Bugünden, 9 Kasım Gününe İşaret Ediyor.

Zaman hızla ilerliyor ve karne gününe yaklaşıyoruz. Geçen yıllarda yaşadığımız ve şimdiden ne kadar uyarıda da bulunsak, yaşayacağımızı tahmin ettiğimiz bir gerçeğe dikkat çekmek istedik. Geçen yıllarda karne vermeye birkaç gün kala, daha notlarını yeni girmeye başlayan okullarımız olmuştu. Son dakika işlemleri öğretmenleri yoruyor, okul yönetimini strese sokuyor. Şimdiden ayarlamaları yapsak, öğretmenlerimiz yavaş yavaş notlarını girse, okul yönetimi kendi ekranlarından ara ara kontrol listesini çıkarıp not girişlerini kontrol etse, henüz giriş yapmayan öğretmenlere hatırlatmalar yapsalar, 9 Kasım günü not girişleri bitse, 10 Kasım günü karneleri bassak, 11 Kasım Cuma günü de, sıfır sürpriz ihtimaliyle karneleri dağıtsak, tarihi tekrar ettirmesek, bu yıl geçen yıllara benzemese, bu yıl keyfimize diyecek olmasa…

Not Defteri ve Ara Karne / 26 Ekim Çarşamba, Saat 10.30

Öğretmenlerin giriş yapabilecekleri not defteri, excel gibi olmalı, sağa-sola-yukarı-aşağı hangi yöne isterse, o yöne öğretmen takır, takır not girebilmelidir. Sadece kolaylık değil, ihtiyacı olup yapamadıklarını da yapabilmelidir. Aşağıda resme bakınız.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1.Sınava not girilmesini istiyor. Bu örnekte, 1.Sınava doğrudan not girilmiyor. Çünkü dersin öğretmeni, kuralları birbirinden 3 farklı sınav yapıp, bu sınavlardan elde ettiği sonucu, birinci sınav kabul ediyor. Resimde gördüğünüz öğrencinin aldığı 79 puanı, kuralları 3 farklı sınav sonucundan otomatik hesaplanıyor. Öğretmen ilk haftalarda çok temel bilgileri anlatıyor, hemen arkasından, maksimum 80 puan üzerinden, ağırlığı %20 olan, 1.Quizini yapıyor. Müfredat ilerliyor, bu sefer maksimum 100 puan üzerinden ağırlığı %30 olan, 2.Quizini yapıyor. Konu tamamlanmak üzereyken, 130 puan üzerinden, ağırlığı %50 olan, oldukça kapsamlı bir tarama yapmak istiyor.  Kapsamlı bir sınav olacağı için, alışkanlıklarımızın aksine 100 puanı yeterli bulmuyor. Çok soru sorarak maksimum 130 puan alınabilecek bir sınav tanımlıyor. Bileşik sınav, bu hafta anlatacaklarımızdan sadece biri, bu notları girdikçe ara karne otomatik oluşmaya başlayacak. Ara karnenin özelliklerini, not defterine bağlı olarak alınacak rapor ve analizleri ve bu işleri yaparken kolaylıkları anlatacağız.

 

Öğretmene İki İş Yaptırarak Başarılı Olunmuş Tek Bir Proje Yok!

Öğretmenlere aynı işi 2 kere yaptırmamanız gerekiyor. Öğretmeni iki kere uğraştırarak başarılı olunmuş tek bir proje yok. Öğretmenler 1 kere not girecekler. K12NET öğretmenlere iki iş yaptırmayacak. Bu konuyu da Çarşamba günü yapacağımız eğitimde anlatacağız.

Davranış Modülü + 14 Karne / 27 Ekim Perşembe, Saat 10:30

Özel okulcu, gözlemlenen her durumu davranış karnesi haline getirir. Belli aralıklarla bu gözlemlerini velileriyle paylaşır. Aşağıdaki resimde numaralandırılmış her bölümü, kendinize özel hale getirebilirsiniz. Hatta karnenin tasarımını, rengini de değiştirebilirsiniz. Bu eğitimimizde davranış modülümüzü ve ara karne döneminde velilere dağıtılabilecek 14 farklı karnenin tanıtımını yapacağız.

Bu Karne, Yalnız Benim Okulumda Olsun

Öyle bir karne tasarımı yapın ki, sadece sizin okulunuz bu karneyi versin, başka okullarda olmasın, diğerlerine hiç benzemesin, şekli, şemali, renkleri, içindeki bilgileri sadece size özel olsun. Hayalinizdeki benzersiz tasarımlar, K12NET ile hayat bulsun. Online eğitimimizde, özelleştirilmiş karneler hakkında da bilgiler vereceğiz, uygulamalı örnekler göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 28 Ekim Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimize katılmak isteyen kullanıcılarımızın [email protected] adresine bu isteklerini belirten bir mail göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]