K12NET, Bu Yazısında Dertleşmek İstiyor.

16 Kasım 2022

K12NET, Bu Yazısında Dertleşmek İstiyor.

Birinci dönemi, bir saniye bile yayından düşürmeden tamamladık. Karneleri zamanında yetiştirdik. Hiçbir okulumuzu geride bırakmadık. Gönül rahatlığı ile okullarımızı tatile gönderdik.

Bir kutunun içinde ayakkabı, saat, telefon alırsanız, aldığınız ürün elle tutulabilir, gözle görülebilir olduğu için, parasal karşılığını daha iyi anlar, ona daha iyi değer biçebilirsiniz. K12NET gibi, online hizmet veren şirketlerin böyle bir şansı bulunmuyor. Çalışmalarımız, kutulanıp, paketlenemez, üzerine fiyonk takılamaz. Bu yüzden bazen yaptığımız işler; “kopyala-yapıştır, yeniden aç kapa gibi” değeri azaltılmış sözlerle anlatılmaktadır. K12NET gün içinde 10 milyonun üzerinde işlem yapıyor. Müthiş bir yoğunluk. Yoğunluk gün içinde de sınırlı kalmıyor. Sistemin ertesi günü iyi çalışması için, gece boyunca da bakımının iyi yapılması gerekir. Geceyi bakımsız geçiren sistemin, gündüzü çok zor olur. Sistemi sürekli matematiksel değerlerle incelediğimiz için, her gün, her saat, neler yaşandığını biliyoruz.

Aşağıdaki grafiğe bakınız.27-28 Eylül günleri bir şeylerin bozulmaya başladığı anlaşılıyor.(1) 1-2 Ekim günleri, hafta sonuna denk geldiği için, sorun yokmuş gibi görünüyor. 3 Ekim günü sorun tüm çıplaklığı ile kendini gösteriyor ve müşterilerimiz de bazı ekranlarda yavaşlık olarak bu durumu hissetmeye başlıyor.(2) Kendi haline bırakılırsa, her gün daha ağırlaşan bir tablo ortaya çıkar. 3 Ekim gecesi, K12NET mühendislerinin aldığı güncelleme, ateşi birden söndürüyor, müşteriler artık hiçbir sorun algılamıyor ama yapılması gereken bazı işler var. Uçuğun dibi hala duruyor.  4-5-6 Ekim geceleri sisteme müdahale ediyoruz. (3) Müdahale ettiğimiz saatler, müşterilerimizin en derin uyku saatlerinde yapılıyor. 7 Ekim tarihinden ayın sonuna kadar bakınız. Grafikleri yerin dibine gömüyoruz.

Tekrar Olur mu?

Çalışan, kullanılan, her gün milyonlarca işlem yapılan bir sistemde, her zaman bu tür olaylar, tekrar tekrar olur. Üstelik her seferinde başka bir mekanizma etkilidir. K12NET ekibi olarak sizlere hizmet verdiğimiz sürece, sınırı gözetleyen asker gibi, biz de ekranlarımızı gözetleyeceğiz. Sorunları vakit geçirmeden çözeceğiz. Yani dışarıdan görüldüğü gibi, K12NET yazılımını yazıp, bir kenara çekilmedik. Mücadelemiz, “kopyala-yapıştır” yapmaktan da oldukça ileride.

K12NET, Rusçayı da mı Öğrenmiş?

K12NET, yerel halk tarafından kullanılmadıkça o dile çevrilmiyor. Çevrimini de, bizzat o dili konuşan yerel halka yaptırıyoruz. Antalya’dan bir müşterimiz sormuş.

Merhaba, Antalya’da azımsanmayacak sayıda Rus ve Ukraynalı veli ve öğrencimiz var. Rusça kullanılabilinir mi?

İşte cevabımız:

Antalya’da bu okulumuzun elini ne kadar güçlendirdik. Okula kayıt olmaya gelen Rus-Ukraynalı velilerin bu okula kayıt olmaları için artık bir sebebi daha var. Kullanacakları sistem, kendi dillerinde olacak.

K12NET, ana dilimiz Türkçe dışında, İngilizce, Arapça, Fransızca ve son olarak Rusça ’ya çevrildi. Türkiye’de, Türkçe ve İngilizce standart ayar olarak açılmaktadır. Müşterilerimiz diğer çevrilen dilleri isterse, küçücük bir ayarla ekleme yapabiliyoruz. İhtiyaç varsa [email protected] adresine bir mail göndermeniz yeterli olacaktır. Yılda 500 güncellememiz gibi, bu çalışmamız da ücretsizdir. K12NET’de ücretler bir kere alınır ve yıl içerisinde hiçbir şekilde ek bir ücret talep edilmez. 2004 yılında sizlere söz verdiğimiz gibi devletin kurumu TÜİK’in ilan ettiği değerleri esas alarak yeni yılın ücretlerini belirliyoruz. Piyasanın gerçek enflasyonu, piyasanın hissettiği enflasyon gibi konularla da ilgilenmiyoruz. Sözümüz neyse, yıllardır neye bakıyorsak, şimdi de aynı yöntem, aynı kriterlerle devam ediyoruz.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]