K12NET, Bu Hafta Umudu ve Çalışkanlığı Anlatıyor.

31 Ağustos 2020

K12NET, Bu Hafta Umudu ve Çalışkanlığı Anlatıyor.

Özel sektör olarak zor günlerden geçiyoruz. Böyle günlerde ne umudumuzu, ne de çalışkanlığımızı kaybetmemeliyiz. Umudun, başarıya ulaşmada ne kadar etkili olduğunu göstermek için Amerika’da yapılmış kontrollü bir deneyi anlatmak istiyoruz.

Fareleri su dolu bir kabın içine koymuşlar, hava alabilmeleri için çok az bir alan varmış, hava almak için sürekli çaba harcamaları gerekiyormuş. Farelerin büyük bir kısmı, 15 dakika içinde kurtulamayacaklarını düşünerek, bu duruma teslim olmuş, ölmüşler. Deneyin ikinci safhasında fareler tam ölmek üzereyken sudan çıkarmışlar, kurulamışlar, yemek yedirmişler, dinlendirmişler. Sonra tekrar aynı suyun içine koymuşlar. Bu fareler tam 60 saat yaşamışlar. Belli ki, önceki deneyimlerinden edindikleri tecrübe ile hep kurtulma umutlarını taze tutmuşlar. Bu umut, onlara 60 saat dayanma gücü vermiş.

Özel sektör olarak, umudumuz gibi, çalışkanlığımızı da hep en üst seviyede tutmalıyız. Salgın nedeniyle ekonomik gücü bozulup, çocuğunu özel okula gönderemeyen velilere bir sözümüz yok ama “online eğitim olursa, okul fark etmez” diyen velilerin ne kadar yanıldıklarını, yaptıklarımızla/yapacaklarımızla göstermeliyiz. Geçen dönem, online eğitimi kuralına uygun yapan, sanki okul açıkmış gibi tüm süreçlerini online yürütebilen okullarımız, Haziran ayında kayıtlarını kapattı, “belki de kayıt açısından en başarılı yılımız oldu” dediler.

K12NET olarak bizler de sağlıklı, güzel günlere olan umudumuzla sürekli çalışıyor ve yeni güncellemeler çıkarıyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerine çalışmaları için video, pdf, Word gibi doküman hazırladılar, K12NET üzerinden gönderdiler. Öğrenciler, videoyu, belgeleri sonuna kadar incelediler mi, açıp, kapattılar mı, sonuna gelmeden yarıda bıraktılar mı? K12NET, yeni çıkardığı güncellemeyle artık bunu biliyor. Bu güncellemeyi çıkarmadan önce de şunu söylüyorduk. “Öğrenci, bu belgeyi açtı, sonuna kadar izledi de, beklenen öğrenme oldu mu? Videoyu açıp sonuna kadar kendini vermeden öylesine açıp bıraktıysa…” Bunu bu yöntemle bilmek mümkün değil, işte “eğitim online olacaksa, okul fark etmez” diyen velilerin yanıldıkları yer burası. K12NET üzerinden öğretmenlerimizin verdikleri ödevi, 3-5 online soruyla ölçecekleri küçük sınavlar yapacaklar. Öğrencilerini takip edip, rehberlik yapacaklar. Videoyu sonuna kadar izlediğini bilmek önemli ama sonrasında yapılacak takip, özel ilgi, bizi benzerlerimizden farklı yapacak. Bir diğer yeni çalışmamız da, öğretmenlerimiz hafta başında, bu haftanın tüm günlerinin dokümanlarını günlere göre yerleştirdi. Bazılarının günü gelince, bazılarının günü gelmeden açılmasını istiyor. Artık öğretmenlerimiz, hangi dokümanın ne zaman açılacağına kendisi karar veriyor.

Yeni Güncellemeler + Canlı Ders + Konular + Küçük Online Sınavlar Eğitimi / 3 Eylül Perşembe Saat 10:30

Yukarıda bahsettiğimiz yeni güncellemeleri, aşağıdaki ekran görüntüsünde ifade edilen canlı ders linkleri, ders dokümanları, arkasından okul idaresine, ölçme değerlendirme birimine ihtiyaç duymadan her öğretmenimizin kendisinin hazırlayabileceği online sınavları anlatacağız. K12NET’i satın alan bir okulun, başka bir çözüme ihtiyacı olmayacak. K12NET 2004 yılından bugüne olduğu gibi, bu yıl da  sadece yıllık fiyatına (TEFE+TÜFE)/2 oranında artış yaparak hizmetlerini sürdürecek, kendisinin kat kat artan maliyetlerini okullarına yansıtmayacak. Bu zorlu günlerde K12NET, özel okulların hep yanında umutla ve azimle çalışmaya devam edecek.

Temel Tanımlar / 4 Eylül  Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]