K12NET, Bu Hafta “Ortaya Karışık” Bir Eğitim Yapacak

31 Ağustos 2021

K12NET, Bu Hafta “Ortaya Karışık” Bir Eğitim Yapacak

Geçen hafta müşterilerimizin sorduğu sorulardan bir eğitim yapmayı planladık. İsmini de güncel konular eğitimi dedik.

Güncel Konular Eğitimi / 1 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

  1. Kayıt yapılan kişilerin kullanıcı isimleri, sistem tarafından karışık oluşturuluyor. Kullanıcı isimlerini bir hareketle, TC kimlik numarası olarak değiştirebilir miyiz?
  2. Bir öğretmenimiz var, hem ilkokulda, hem ortaokulda derse giriyor, aynı zamanda idari görevi de var, öğretmenimizin K12NET kullanan iki çocuğu da bulunuyor. Tek bir şifreyle, bütün işlemlerini halledebilir mi?
  3. Sisteme yeni tanımladığımız öğrenci/veli ve öğretmenlerin şifrelerini nasıl dağıtacağız, nasıl ulaştıracağız?
  4. Kullanıcı ismimizi girsek, K12NET şifremizi girmeden, gmail açıkken sisteme girebilir miyiz? Gmail, Hotmail, Outlook ile entegre mi?
  5. Beden eğitim dersleri, 2 şubede aynı anda uygulanıyor. Mesela 5a-5c pazartesi 3.4- ders ortak yapıyorlar. K12NET’de nasıl tanımlayacağız?  K12NET buna “kur yapılı ders” diyor. Kur yapılı dersi olan okullarda, K12NET’in kur modülü kullanılırsa öğretmenler çok rahat eder.
  6. Öğrenci, personel hakkında birçok veri girişi yaptık. Girdiğimiz verilerin içinden örneğin doğum tarihi, doğum yeri ve kan grubu listesini nasıl alabiliriz?
  7. Pandemi döneminde yüz yüze, hibrit ve online eğitimde biz okul olarak online sınıf defteri oluşturup, bu defteri kullanmıştık. Yasal anlamda da bir sorun çıkmadı. K12NET’de sınıf defteri var mı? Eğitime katılanlara sınıf defterinin en güzelini göstereceğiz.
  8. Temel tanımlamalar bitmeden sistemi öğretmen kullanamaz. Öğretmen kullanmadan da öğrenci-veli kullanamaz. Okul yönetimi tarafından temel tanımlamaların yapılmış olması gerekmektedir. Temel tanımlar konusunda hangi aşamadayız, bunları bitirdikten sonra hangi modülleri kullanabiliriz?  Eğitimimizde kontrol listesinin nasıl alınacağını ve nasıl değerlendirilmesi gerektiğini de anlatacağız. Bu ekranı anlatırken öğretmenler sistemi ne kadar kullanıyor, öğrenciler ne kadar kullanıyor? Acaba öğrencilerin, personellerin girilmeyen ne kadar eksik bilgisi var. Bir personelimiz, bütün isimleri büyük harfle girmiş, diğeri ilk harfleri büyük yazmış, bazı isimlerde hata yapılıp, küçük harfle girilmiş, bir hareketle istediğimiz formatı uygulasak. Son olarak okul bilgilerini girmenin pratikteki faydalarını anlatacağız.
  9. Web sayfamızda haftalık yemek listemiz var. Öğrenci/veli portalına bir düğme koysak, velilerimiz, öğrencilerimiz, o düğmeye basınca web sayfamızdaki yemek listesine ulaşsalar… Yemek listesi ve aynı mantıkla çalışan diğer tüm linkleri, öğrenci veli portalına nasıl bağlanılacağını göstereceğiz.

Bu çok gündemli eğitimimize bekliyoruz.

Çok Gösterirseniz de, Az Gösterirseniz de Olmaz!

Personellerin gördüğü ekranlar, raporlar, sihirbazlar, yaptıkları işlere uygun olmalıdır. Bir çalışanınıza; bilmesinden, duymasından, görmesinden daha fazlasını verirseniz, kendi elinizle güvenlik açığı oluşturmuş olursunuz. Fazla yetki, kesinlikle göz çıkarır. Eksiği de hizmet aksamasına neden olur. Ne az, ne çok… İster birimlere, isterseniz birimlerdeki yetkililere ayrı ayrı yetki verebilirsiniz.

Kullanıcı Yetkilendirme / 2 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Suyun başındaki yetkililerin en az bir kere bu eğitime katılmaları veya hiç olmazsa bu eğitimin videolarını seyretmeleri gerekir. Eğitime katılmadan, video izlemeden sınama yanılma yoluyla, kullanıcı yetkilendirmeyi öğrenemezsiniz. Umarız bu hafta müsait olursunuz ve bu önemli eğitimimize katılabilirsiniz. Katılamazsanız bile bu eğitimin mutlaka videosunu izlemenizi öneriyoruz.

Temel Tanımlar / 3 Eylül Cuma, Saat 10:30
Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]