K12NET, Bu Hafta İkinci Döneme Hazırlayacak

27 Ocak 2020

K12NET, Bu Hafta İkinci Döneme Hazırlayacak

Ara tatilin bitimine doğru, K12NET sistemine dönem atlatılması gerekiyor. Bu hafta yapacağımız, ücretsiz, online, yerinde eğitimlerimizle önce K12NET’e dönem atlatma işlemlerini anlatacağız. Önümüzdeki günlerde, bursluluk sınavlarını planlayan pek çok okulumuz var. Online eğitimimizde hem nalına, hem mıhına vuracağız. Ölçme değerlendirme sınavlarını anlatırken, bir de gerçek hayatta nasıl oluyorsa bursluluk sınavlarının bire bir provasını yapacağız. Her haftanın vazgeçilmez temel tanımlar eğitimi ile ara tatilin eğitimlerini tamamlayacağız.

İkinci Döneme Geçiş İşlemleri / 29 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Geçen yıllardan farklı olarak 4 dönem var ama karne ve notlandırma işlemi eskiden olduğu gibi iki dönem halinde ilerliyor. Birinci dönem bitti. K12NET sisteminde de birinci dönemin işlemleri bittiyse, sistemin ikinci döneme geçirilmesi gerekmektedir. Bunun için 2.Dönemin tanımlanması, şubelerin derslerini, öğretmenleri ve saatlerini ikinci döneme kopyalanması, not türünün ikinci döneme atanması, dönemlik uygulanan davranış uygulamaları varsa davranış uygulamalarının ikinci dönem için oluşturulması, ikinci dönem ile kulüp seçimleri tekrar gündeme gelecekse kulüp seçimleri de bu eğitimlerimizde anlatılacaktır. K12NET’de öğrenciler, veliler cep telefonları, tabletlerden, interneti olan herhangi bir bilgisayardan kendisine sunulan kulüp tercihlerini sıralamakta, tercih süresi bitiminde okul yöneticileri bir saniye içinde tercihlere göre öğrenci yerleştirmesi yapılabilmektedir. Konu ile ilgili bilgilendirme dokümanı ektedir.

Ölçme Değerlendirme + Bursluluk Başvuruları / 30 Ocak Perşembe Saat 10:30

Bu eğitimde de sınav tanımlayacağız. Bir sınavdan sonra alınabilecek rapor ve analizlerin yerlerini ve örneklerini göstereceğiz. Gerçek hayatta bursluluk sınavlarında ne yapılıyorsa bire bir gerçek hayatın provasını yapacağız.

Temel Tanımlar / 31 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.
Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]