K12NET, Bu Hafta “Güncelleme Eğitimi!” Yapacak.

9 Kasım 2020

K12NET, Bu Hafta “Güncelleme Eğitimi!” Yapacak.

Başlığımızı okuyunca “Güncelleme eğitimi de nedir? Diyebilirsiniz. Geçen hafta birbirinden önemli, tam 7 adet önemli güncelleme aldık. Güncellemelerimiz yazıların arasında kaynayıp gitmesin, kullanıcılarımız çıkan güncellemelerden daha çok yararlansınlar diye bir de eğitim düzenledik.

Güncelleme Eğitimi  / 12 Kasım Perşembe Saat 10:30 (Yedi Adet Güncelleme)

1-   Bir seferde eklenen dosyaların büyüklüğü 25 MB’tan >>> 100 MB’da çıkarılmıştır.

K12NET’de bir seferde eklenen dosyaların büyüklüğü, 25 MB’dan, 100 MB’a çıkarılmıştır. Bu düzenleme yapılmadan önce, K12NET’in hardisklerinde bir günde ortalama tüketilen büyüklük 6GB’dı. Kendi kullandığınız kişisel bilgisayarların hardisk boyutlarına bakarsanız, bir günlük kullanımın ne kadar büyük olduğunu daha iyi gözlemleyebilirsiniz.  Bu düzenleme ile birlikte bu tüketimin daha da artacağını düşünüyoruz ama bu günlerde okullarımıza yardımcı olabiliyorsak, tek bir sözümüz var:  “Sizlere Feda Olsun

2-   Öğrenci Liste Sihirbazı, Şubeler Ekranından da Çalışacak.

Daha önce “Okul Kayıt” ekranında çalışan sihirbazı, “Şubeler” ekranından da çalıştırmaya başladık. Girilen verilerin türüne göre, öğrenci için ortalama 60, veli için ortalama 40 çeşit  verinin listelenmesini sağlayan sihirbaz, artık şubeler ekranından da çalışacaktır.

3-   Öğretmenler İçin Sınıf Defteri Ekledik.

Okullarda sınıf defteri olur, öğretmenler girdikleri derse, işledikleri konuları yazardı. Özellikle “konular” ekranını kullanmayıp, sadece sınıf defteri kullanmak isteyen öğretmenlerimiz için bu özelliği de ekledik. Öğretmenler derste işledikleri konuyu sınıf defterine yazıyor, veliler, öğrenciler, okul yönetimi anında bilgi sahibi oluyor.

4-   Sınav Dokümanları Artık Ödevler Bölümüne Değil, Esas Olması Gereken Yere, Sınavlar Ekranına Yüklenecek.

Ödev olarak verilen dokümanla, sınav olarak eklenen dokümanı, birbirinden ayıramadığımız için, öğretmen örneğin “ekte gönderdiğim dosyaya çalışınız, bir hafta sonraki sınava giriniz” demek istediğinde  iki doküman, aynı anda açılıp, aynı anda kapanıyordu. Oysa birinin önce, diğerin tam sınav zamanı açılması gerekiyordu. Veya “Sınav yönergesini okuyun, (doğal olarak sınavdan önce), sonra zamanı ne zamansa sınav olun” diyemiyorduk. Öğrenciye iki kitapçıkla sınav yapacaksak, iki kitapçığı da gönderip, “hangisini istiyorsan ona göre cevapla” diyorduk ve gereksiz yere iki kitapçığı ekte gönderiyorduk. Şimdi “hangi kitapçığı istersen ona göre sana bir tane kitapçık vereceğiz” diyebiliyoruz. Birden çok kurumu olan zincir okullar, artık genel merkezden tek bir sınav göndermeleri yeterli olacaktır. Alttaki okulların, tek tek ödev tanımlamalarına ihtiyaç kalmamıştır.

5-   Optik Kâğıtlı Online Sınavlarda optik kağıdın tasarımı daha kullanışlı hale getirilmiştir.

6-   Farklı okullarda görevli öğretmenlerin ders programı tek bir kâğıtta topluca gösterilebilir hale getirilmiştir.

7-   Zil Saati

Öyle büyük bir güncelleme ki, yüzlerce yeri etkiliyor. Salgınla birlikte ders saatlerinde ciddi değişiklik yapılmak zorunda kalındı. Salgın öncesi günleri hatırlayınız. Her sınıfın dersi, aynı saatte başlar, aynı saatte biterdi. Şimdi bırakın sınıf seviyesini, şube seviyesinde işlem yapabileceğiz. “12/A şubesinin dersi şu saatte, 12/B şubesinin dersi şu saatte başlasın, sayısal öğrenciler bu saatte, sözel öğrenciler bu saatte başlasın” diyebileceğiz. (Güncelleme çalışmaları devam ediyor)

Öğrenciler Okula Geliyorsa, Okulların Kelebek Sistemine de İhtiyacı Başlamıştır.

Kelebek Oturma Kaydı + Optik Form Kodlama / 11 Kasım Çarşamba Saat 10:30

Öğrenciler okula geliyorsa deneme sınavlarını okulda oluyorsa, 6. Sınıfları ayrı, 7. Sınıfları ayrı veya birbirlerine karıştırarak sınav salonları oluştur. Sınav salonlarının listelerini hazırla, her öğrencinin optik kâğıdının üzerine kodlamaları otomatik yaptır, öğrencilere sınav giriş belgesi dağıt. Aynı ÖSYM standardında sınav düzenekleri hazırla. Bu eğitimimizde bu konuları bulabileceksiniz.

Temel Tanımlar / 13 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]