K12NET, Bu Hafta 36. Modülünü Hizmetinize Sunuyor.

14 Mart 2022

K12NET, Bu Hafta 36. Modülünü Hizmetinize Sunuyor.

Görev Modülü-(Koskocaman Yeni Bir Modül) / 17 Mart Perşembe, Saat 10:30

Aylardır üzerinde çalıştığımız, Görev Modülünü tanıtım aşamasına getirdik. Okullarımızdan bize iletilen bir istek vardı. “Personelimize bir görev veriyoruz, bu görevin takip edilmesini ve nasıl sonuçlandığını kayıt altında tutmak istiyoruz” diyorlardı. Sadece bu işi yapan, piyasadaki birkaç yazılımın fiyatını soruşturduk. 24 kişiye kadar yılda 2400 Dolar isteniyor. Yani bugünkü kurla, yılda 35-36 bin lira bütçe ayarlanması gerekiyor. Üstelik fiyatı, kişi sayısıyla sınırlı. Kişi sayısı arttıkça ayrıca ücret ödemek gerekiyor.  K12NET bu koskoca modülü, 36. Modül olarak çıkaracak ve okullarımızdan da tek kuruş ayrıca ücret talep etmeyecektir.

Hadi Gerçek Bir Simülasyon Yapalım

Öğretmen odasının network ağının hafta sonu değiştirilmesi gerekmektedir. Bu görevi bilgi işlem personeli yapacaktır. Görev, cumartesi günü başlanmalı, en geç pazar akşamına kadar tamamlanmalıdır. Görevi yaparken önceden belirlenen modele harfiyen uyulması gerekmektedir. Model şematik olarak çizilmiş, iş listesine eklenmiştir.  İş bittiğinde müdür yardımcısının da kontrol edip onaylaması gerekmektedir. Yani yapanın sadece “yaptım” demesi yeterli değildir.

Bundan Sonrası Deniz, Derya…

Bu yola girdiysek bu işin ne kadar derinlikli bir iş olduğunu biliyoruz. Kime kaç iş verilmiş, işler hangi seviyede yapılmış, kaç iş ilk onayda sonuçlanmış, sonuçlanmayan kaç iş olmuş, işi veren – işi alan – işi onaylayan varsa bu kurgu başka hizmetlere de evrilemez mi? Örneğin ilerleyen zamanda, satın alım-talep modülü haline de getirilemez mi?  Bir personel okula alınması için X Ürününü/hizmetini amirinden talep ediyor. İlk makam, alımı onaylıyor. Alımın gerçekleşmesi için bir üst onaya daha ihtiyaç var. Onun üzerindeki yetkili de gerekli onayı veriyor ve satın alma gerçekleşiyor. Bizi çok uzun bir yol bekliyor. Aşağıdaki videoyu izleyiniz.

https://twitter.com/muthisbilimnet/status/1473278558768357382?s=24

Video oyuncak arabanın 5 cm boşluktan geçirilme çabasıyla başlıyor. Video bittiğinde, araba 75 cm boşluktan geçmeye başlıyor. Bu videoda olduğu gibi görev modülünde daha olayın çok başındayız ama alt yapımızı ve çalışma azmimizi bilenler, projenin sonucunu bugünden görmeye başlamışlardır. Bu hafta projenin başlangıç aşamasını anlatacağız. Tüm okullarımızı bu haftaki eğitimimize davet ediyoruz.

İkinci Dönem Ara Tatiline Bir Ay Kalmışken…

11 Nisan tarihinde bir ara tatile daha gireceğiz. Öğrencilerimize farklı farklı karneler vereceğiz. Gözlem yapıp, gözlemlerimizi karne haline getireceğiz. Ana sınıfı öğrencilerinden, 12. Sınıfa kadar envai çeşit karneler hazırlayacağız. Bu işlemi davranış modülüyle yapacağız.

11 Nisan Karneleri İçin Davranış Modülü Eğitimi / 16 Mart Çarşamba Saat 10:30

Gözlemlenen davranışların nasıl karne haline getirildiğini anlatacağız. Eğitimimizin önceki eğitimlerden bir farkı da olacak. Bir müşterimiz şöyle bir istekte bulunmuştu. “Biz öğrencilerimize haftalık akademik hedefler verip, haftalık soru çözümlerini takip etmeye çalışıyoruz. Eski tabirle Test Takip Çizelgeleri. Öğrenci günlük hangi dersten kaç soru çözmüş ise doğru ve yanlış adetleriyle oraya işlese.” 

Geleneksel yöntemde öğrenci davranışlarını, öğretmenler gözlemler ve gözlemledikleri davranışları puanlarlar. Burada ise öğrenciye kendisi ile ilgili gözlemleri sorulmaktadır. Öğrenci kendi portalından kendisine sorulan davranışları değerlendirmektedir. Eğitimimizde bu konu hakkında da bilgi vereceğiz.

Temel Tanımlar / 18 Mart Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]