K12NET, Bu Fonksiyonu, 2010 Yılında Eklemişti. 

6 Mayıs 2024

K12NET, Bu Fonksiyonu, 2010 Yılında Eklemişti. 

Bakanlığımız, bu yıl yönetmelikte değişiklik yapmış ve Türkçe, Yabancı Dil gibi derslerde becerileri ayrı ayrı ama farklı ağırlıklarda değerlendirerek, tek bir sınavda toplayacağını söylemişti. K12NET, bu çalışmayı 2010 yılında “Bileşik Sınav” adıyla yapmış ve müşterilerinin kullanımına sunmuştu. Kullanıcılarımızdan öğrendiğimize göre, MEB her bir beceriyi, 100 üzerinden değerlendirerek sonuca ulaşıyor. 24 Ekim 2023 tarihinde bizler de şöyle yazmıştık. İsterseniz, her bir ilişkili sınavı yüze tamamlayarak;

Veya “her bir sınavı 100 üzerinden değerlendirerek, sonuca ulaşabilirsiniz” demiştik. Bakanlığımızın ikinci yöntem ile hesaplama yapmayı tercih ettiğini görüyoruz.

Yine 24 Ekim tarihli yazımızda, şuan bile konuşulmayan, ama K12NET’in 2010 yılında yaptığı bir hesaplamayı da burada tekrar etmek isteriz. Eğer çok geniş bir müfredatı tarayacaksanız ve değerlendirmeniz için 100 puan yetmiyorsa, 200-300-500… puan üzerinden değerlendirip, yine yüz birime çevirebilirsiniz. Bunlar fantezi olarak görüp yaptığımız işler değil, bizzat kullanıcıların ihtiyaç duyduğu gerçek gereksinimlerdir. Müşterinin sorusunu bire bir aşağıya yazıyoruz.

300 üzerinden toplam puanı oluşan bir sınavın 100 puan üzerinden dönüşümünü sağlamak mümkün müdür? Normalde 70 üzerinden yapılan bir sınavın 100’de dönüşümünü yapıyor sistem ama 100’den büyük bir toplam puanda da, aynı dönüşümü sağlıyor mu?

1.Resim, müşterimizin tam sorduğu soruya cevap veriyor. 2 resimde ise sorduğu sorunun da ötesinde bir hesaplama yapılıyor. Yüz puandan büyük puanlarla değerlendirilen iki sınav var. 2. Projenin ağırlığı %50 ve üstelik bu alana buçuklu puan da yazılabiliyor. Özetle öyle bir not defteri ki, ne tarafa çekerseniz o tarafa uzuyor.

 

Not Defteri – 14 Çeşit Karne – Yeni Yönetmelik / 9 Mayıs Perşembe, Saat 10:30

Yukarıda ayrıntılarını sunduğumuz not defterimizin özellikleri, yıl sonunda öğrenciyi değerlendirmek için verilebilecek 14 çeşit karneyi, yeni yönetmelik hükümlerinin uygulamada kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. K12NET sistemi üzerinden karne verecek kurumlarımızın mutlaka katılmalarını öneriyoruz.

 

Sağlık Modülü / 8 Mayıs Çarşamba, Saat 10:30

Boy-Kilo-Bel Çapı-Esneklik-Kulaç Sayısı -Su altında nefes tutma- Dalış Hızı, Kalça Genişliği, Omuz Genişliği, El Uzunluğu, Karış Boyu, Ayak Boyu, Mekik, Şınav, Dikey Sıçrama, Durarak Uzun Atlama gibi.. daha yüzlerce tarama yapmak istediğiniz değişkenleri, yine istediğiniz sayıda  Kg-Cm-Milimetre-Adet gibi istediğiniz ölçütlerle gözlemleyebilir, öğrencilerin zaman içindeki gelişimlerini görebilirsiniz. Üstelik bunların hepsi zaman içerisinde nasıl gelişmiş diye tekrar tekrar ölçüm yapılması, tüm ölçümlerin de zamana göre karşılaştırılması istenebilir. Sağlık modülü eğitimimizde 1- Revire gelen öğrencilerin nasıl kayıt altına alındığını 2- Revir defterinin nasıl otomatik oluşturulduğunu, 3-Her öğrenciye özel sağlık kartlarının nasıl hazırlandığını bu eğitimimize öğrenebilirsiniz.

 

Okuma Hızı da Bir Tarama Değişkeni Değil midir?

Özellikle ilkokul sınıflarında okuma hızının takip edilmesi gerekir. Yavaş okumak, düşünceyi belli bir noktada tutmayı zorlaştırır. Yavaş okumak, okuduğunu anlamayı zorlaştırır. Gent Üniversitesinden Taylor’ın 2203 çocukta yaptığı araştırmaya göre, yaşlara göre ortalama okuma hızları aşağıdaki gibidir.

Sağlık modülünün tarama değişkenlerinden birini de okuma hızı olarak tanımlar ve öğrencilerinizin okuma hızı sonuçlarını gelişimsel olarak tutarsak güzel olmaz mı? Bu haftaki eğitimimizde bu değişkeni de uygulamalı olarak tanımlayacağız.

Temel Tanımlar / 10 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]