K12NET, Bu Cumartesi Gününü Bekliyordu.

4 Mayıs 2020

K12NET, Bu Cumartesi Gününü Bekliyordu.

Hafta içinde aldığımız duyumlara göre geçtiğimiz cumartesi günü yoğun bir şekilde, online sınav yapılacağı bilgisini edinmiştik. Öyle de oldu. 6 saat içerisinde 50 bin öğrenci sınav oldu, 10 milyondan fazla soru üzerinde işlem yapıldı. Bu cumartesi gününü sabırsızlıkla bekliyorduk, çünkü Nisan ayı içerisinde bizlere ulaşan tüm eksiklikleri gidermiştik. Geçen hafta bizlere ulaşan öğrenci itirazlarının neredeyse tamamı, öğrenciler aleyhine sonuçlanmıştı. 50 bin öğrenci sınav olurken, sistem dimdik ayakta kaldı. O gün tek bir aksilik,  bizden kaynaklı olmayan hosting merkezinde yaşanan bir sorundan dolayı, 35 dakika soru geçişlerinde bir yavaşlık oldu. Bu bizim kontrolümüzde olmayan, bizim dışımızda bir durumdu.

Haftada 5 Bin İle Günde 50 Bin, Aynı Modül Olamaz.  

Salgından önce, haftada yaklaşık 5 bin öğrenci online sınav olurken, bugünlerde, günde 50 bin öğrencinin sınav olduğu modül, aynı modül olamaz.  5 bin kişinin görmediğini, yaşamadığını,  50 bin kişi, görür, yaşar, mükemmelleştirir. 100 bine ulaşıldığında ise başka bir Nirvana noktası yaşanır. Şuan online sınavların oldukça iyi bir noktaya geldiğini görüyoruz. Online sınavlarda en önemli konu, aynı anda binlerce öğrenci sınav olurken, sistem “bana mısın?” dememelidir. Cumartesi günü K12NET, “bana mısın?” demedi.  Bu hafta sonu da öğrenci itirazları geldi. Tek tek inceleyip, varsa eksikliklerimizi gidereceğiz, her gün daha mükemmel hale getireceğiz.

Bursluluk Sınavları Yapmak İsteyenler, K12NET Olarak Hazırız.

Okullar normal seyrinde gitseydi; Mart, Nisan ayında bursluluk sınavı yapacak okullarımız olacaktı. Yaşadığımız olağan üstü durum, planları alt üst etti. Her duruma uyma becerisi yüksek okullarımız, “K12NET online bursluluk başvuru sistemi” ile aday öğrencileri kabul etmek ve onları bursluluk sınavlarına almak istiyor. Veya okullarına kayıt olmayı düşünen potansiyel öğrencileri de sisteme ekleyerek, verdikleri uzaktan eğitimin niteliğini göstermek istiyorlar. “Yapabilir miyiz?” Diye bize soruyorlar. Biz de diyoruz ki, “K12NET bu isteğinizi yerine getirmeyecek de, neyi getirecek? Sistemimizin üzerinden, istiyorsanız bursluluk sınavları, istiyorsanız potansiyel öğrencilerinizin uzaktan eğitimlerini yapabilirsiniz.” Burada tek bir itirazımız var. İl-ilçe sınavı yapmak isteyen, ücretli test merkezi olarak K12NET’i kullanmak isteyen müşterilerimize izin vermiyoruz.

Deneme Sınavları da, K12NET Okullarının Kalite Kontrolünden Geçiyor.

8 Yayınevinin hazırlamış olduğu, 161 Deneme sınavı sizlerin hizmetine sunulmuştu. Kullanılmaya başladıktan sonra K12NET okullarının törpüsü, çalışmaya, eksiklikleri, yanlışlıkları görmeye,düzeltmeye başladı. Gelen itirazlar üzerine bu yanlışlıklar, yayınevleri tarafından düzeltildi. Şuan Nisan ayı başına göre sınavların çok daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce 161 deneme sınavından yararlanmamış okullarımızın, bu ücretsiz hizmetten yararlanmasını öneriyoruz. Halen çalıştığımız yayınevlerinin yeni denemeler eklemesi, yeni yayınevleriyle de çalışılması konusunda görüşmelerimiz devam ediyor.

“K12NET Okulları Yayın Kurulu Oluşturmayı” Teklif Ediyoruz.

K12NET okulları hizmette “hız” kavramını çok iyi bilir. Her çalan telefon açılır, her gönderilen mail, aynı gün içinde cevaplanır. Ertesi güne kalan iş, gecikmiş iştir. Yayınlar konusunda itirazlar gelince, yayınevlerine yönlendiriyoruz. Hızlıca dönüş sağlayanlar olduğu gibi, belli ki evde çalışma koşullarından dolayı daha geç cevap verenler de oluyor. Okullarımız yayınevine sorup hızlıca cevap alamayınca,  bize soruyorlar, “neden geri dönmüyorlar?” Bundan sonra yayınevlerine iletilen bir itiraz için 24 saat bekleyeceğiz. Cevap gelmediyse geçen haftalarda birkaç kere yaptık. Özellikle ölçme değerlendirme birimi olan, okullarımıza görüş sorduk. İtiraz eden okulun görüşü ile bizim danıştığımız okulun görüşü aynıysa, yayınevini beklemeden soruya müdahale ettik. Burada bir önerimiz var. K12NET Okullarından oluşan bir yayın kurulu oluşturalım. Hangi okulumuz istiyorsa bu kurulun üyesi olsun. Bunun için [email protected] adresine bir e-posta göndermeniz yeterli olacaktır.

Değerli okullarımız, böyle bir kurul oluşturabilirsek, bu kurulun yetkinliğinden kim şüphe edebilir? Burada tek bir kuralımız olacak. Soruya itiraz eden okul, aynı zamanda da yayın kurulundaysa, kendi itiraz ettiği soruya görüş bildirmeyecek, diğer kurul üyelerinin görüşleri esas alınacaktır. Eğer böyle bur kurul oluşturabilirsek, bu ayın sonunda kurul üyelerinin isimlerini ve okullarını da yayınlamayı düşünüyoruz.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]