K12NET, Birkaç Sebepten Dolayı Çok Mutlu…

27 Ocak 2022

K12NET, Birkaç Sebepten Dolayı Çok Mutlu…

K12NET ekibi olarak çok mutluyuz, bunun da birkaç nedeni var.

1-   Birinci Dönem, 5 Dakika Bile Yayından Düşmedik.

Okullar açıldığı günden ara tatile girdiğimiz bu saatlere kadar, beş dakika olsun yayından düşmedik. Gece- gündüz, cumartesi – pazar sistemlerimiz hep açıktı. 14-17-18 Ocak günlerinde birkaç saat, raporlarımızda bir yavaşlama olsa da, hemen çözümünü bulduk. Türkiye’nin interneti giderse, yavaş da olsa yedekte tuttuğumuz yurt dışı internet hattını hiç kullanmak durumunda kalmadık. Saniyede 1 milyon byte veri aktarımı yapan internet hattımızın kapasitesini, saniyede 10 milyon byte çıkarmıştık. Geçen dönem hiç kullanmadığımız bu kaynaklar için her ay, binlerce lira ödedik/ödüyoruz, ama “ya bir gün okullarımızın ihtiyacı olursa” diye hazırda tutuyoruz. Bu açıklamalarımız, sonraki günler için bir garanti içermiyor, çünkü sistemin ayakta kalması, bizim dışımızda da bazı etkenlere bağlı bulunuyor ama bir sorun olduğunda çözüm hızımızı, okullarımız yakından biliyor. En büyük hedefimiz, ikinci dönem de hep yayında kalabilmek, hep online olabilmektir.

2-   Türkiye Özel Okulları, Bir Kere Daha “K12NET” Dedi -3.528 Özel Okul Müdürlüğüne Hizmet Veriyoruz. 

24 Ocak pazartesi günü, her pazartesi günü yaptığımız gibi, yani 3 gün önce sayım yaptık. K12NET, bir kere daha Türkiye’nin en çok tercih edilen okul yönetim yazılımı oldu. Bu şerefli sonucu bir kere daha, bizlere layık gören okullarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Fi tarihinde çalışmış ama sonra, bir sebepten ayrılmış okullarımız, güncel listemizde yer almıyor. Bugün, an itibariyle 3.528 özel okul müdürlüğümüze hizmet ediyoruz. Bu bizim için büyük bir onur. Yıllardır, bizlere bu sorumluluğu yükleyen okullarımız için bundan sonra da canla, başla çalışmaya devam edeceğiz. Aşağıdaki grafik, son 4 yılın Ocak aylarındaki, K12NET okullarının sayısını göstermektedir. Her yıl artan, her yıl büyüyen sayılarla K12NET, Türkiye özel okullarına hizmet veriyor.

*** Salgın nedeniyle geçen yıl, Türkiye genelinde binin üzerinde özel okulun kapanmak zorunda kaldığı da, bu grafikleri yorumlarken dikkate alınmalıdır.

Okullarımızın tam listesine https://k12net.com/atlas-yazilim/referanslarimiz/ adresimizden ulaşabilirsiniz. 3.528 okul sayısına, veritabanından sorgu yaparak ulaşıyoruz. Bu yüzden ilan ettiğimiz sayı, ne bir fazla, ne bir eksiktir, ancak referans logolarını elle yüklüyoruz. Yeni katılanları ve ayrılanları hemen güncelliyoruz. Bu işlemi elle yaptığımız için birkaç tane unuttuğumuz olabilir. Olması gerektiği halde olmayan, kullanmayı bıraktığı halde logosu olan okulumuz varsa, bizlere bilgi verilmesi durumunda hemen güncelleyebiliriz. Logolar, rastlantısal olarak yerleştirilmektedir.

3-   Yarı Dönemde 269 Güncelleme Çıkardık.

Yılda ortama 500 güncelleme çıkarıyoruz. Şuana kadar yarısını geçtiğimize göre, sene sonundaki hedefimize ulaşacakmışız gibi görünüyor. Bu güncellemelerin içinde sıfırdan yeni bir modül, (piyasada benzerlerini satın alsanız, K12NET’in kendisinden daha pahalı yeni modüller) var olan modüllere yeni fonksiyonlar, işlevlerin ve verimliliklerin artırılmasına yönelik yeni çalışmalar yapıyornuz. Sisteme alınan her güncelleme, açık kalp ameliyatı gibidir. Riskler içerir, çalışan yerlerin bozulmasına da neden olabilir. Eksiğimiz – hatamız olursa diye, her güncellemeden sonra sisteme dikkat kesiliyoruz, hatalarımız olursa ki, olduğu zaman da oluyor, dakikalar içerisinde çözülmesini sağlıyoruz.Yarım dönemde 269 adet güncelleme çıkardık gibi ölçülemez afaki açıklamalar, K12NET’in stili değildir. Madem 269 adet güncelleme çıkarttığımızı söylüyoruz, buyurunuz hangi tarih-hangi menü, hangi konuda güncellemeler çıkarmışız https://dokuman.k12net.com/guncelleme.xlsx linkinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

4-   Şimdi Susma Zamanı Değil, Şimdi Konuşma Zamanı

K12NET olarak yıllardır uyguladığımız kuralları, bu yılda aynen devam ettiriyoruz. Bahanesiz, şartsız, âmâsız. Enflasyon – salgın – hayat pahalılığı laflarının arkasına sığınmadan, çıkardığımız güncellemelerden tek kuruş ayrıca ücret istemiyoruz. Yılda bir kere ücret belirlemesi yapıyoruz. Onu da devletin ilan ettiği (TEFE+TÜFE) /2 oranını geçirmeden, çoğu zaman da müşteri lehine aşağı doğru yuvarlıyoruz. Kendimizin hizmet aldığı yerler, %60-70-120 oranında zam yaparken, önceden verilmiş hiçbir sözümüzün dışında hareket etmiyoruz. Salgına, ekonomik sıkıntılara sadece üreterek, her hafta yeni özellikler vererek cevap vermeye çalışıyoruz. Sıkıntı geçince değil, sıkıntının tam göbeğindeyken konuşuyor, okullarımızın sıkıntılı zamanlarında  yanında yer alıyoruz.

 

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]