K12NET Bir Muradına Daha Erdi. (Yenilik ve Eğitim Haberi)

8 Kasım 2021

K12NET Bir Muradına Daha Erdi. (Yenilik ve Eğitim Haberi)

Uluslararası standartlara uygunluğu nedeniyle, Hollanda’nın ÖSYM’si kabul edilen Cito kurumu, yıllarca K12NET’in soru bankası ve soru editörünü kullandı. Buna rağmen müşterilerimize, göğsümüze gere gere “soru bankamız var” diyemedik. Bunun birkaç nedeni vardı. Hatırlayacağınız üzere uzun yıllar müfredatımız değişti. Her yıl, bir tarafında değişiklikler oldu. Bu dönemde bırakın okulları, yayınevleri bile yıllık yayın hazırladılar. “Zaten önümüzdeki yıl, bu yayını da kullanamayacağız” deyip arşivleme ihtiyacı bile duymadılar. Genel ihtiyaç oluşmayınca bizim de bir türlü gündemimize gelemedi. “Gömlek giymeden, papyon takılmaz.” K12NET’in daha temel,daha öncelikli işleri vardı. Bu olgunluk seviyesine ulaşmamız için yılların geçmesi gerekti. “Kendi yazılımızı yapacağız” diyen okulları duydukça “Ah keşke kaç personelle, yıllardır yaşadıklarımızı, çektiğimiz zorlukları bilseler” diye onlar adına dertleniyoruz.

Soru Bankası modülü birkaç parçadan oluşuyor. 1- Soruları içeriye alabilmek, bu madde de, kendi içinde ikiye ayrılıyor. 1a- Tek, tek her bir soruyu, hem öğretmen, hem personel portalından sisteme kayıt edebilmek 1b- Bir seferde yüzlerce soruyu, doküman üzerinden topluca alabilmek 2- İçeriye alınan yüzlerce, binlerce soruyu istenilen özelliklere göre filtreleyerek, aranılan özelliklere göre saniyeler içinde soruları getirebilmek 3- Seçim yapılan sorulardan pdf doküman (test) veya dijital online sınav yapabilmek

Soru Editörü + Soru Bankası (10 Kasım Çarşamba Saat 10:30)

Özellikle yukarıda bahsedilen 2 ve 3 maddelerimizde eksikliklerimiz vardı. Bunlar üzerinde çok önemli çalışmalar yaptık. Görücüye çıkmadığı için çok eminiz ki, üzerinde daha yapılması gereken bir dolu iş vardır. Olayın zor tarafını geçtik. Arabayı dik yokuştan çıkardık, şimdi hızla aşağı sallama zamanı. Bu yıl üzerinde çalışmaya devam edip, soru bankamızı fıstık gibi yapacağız. K12NET hız demektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde 801.467 soru var. Filtrelemeler saniyeler içinde gerçekleşiyor. K12NET mühendisleri buna rağmen hala bir iki yöntem değişikliği ile hızının daha da artırılabileceğini düşünüyorlar.

Kuru kuru resim yetmez. Sizin için bir de video çektik.

https://www.youtube.com/watch?v=wvK3jnGsUa4

Hızımızı bir de videodan izleyiniz. Bu haftaki eğitimimizde bunun daha da fazlasını bulacaksınız. Çünkü üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki hafta daha fazla, önümüzdeki ay çok daha fazlası olacak.

Yanarız, Buna Yanarız (K12NET Tam Olarak Ne Yapıyor? ) (11 Kasım Perşembe Saat 10:30)

Defalarca şahit olduk, olmaya da devam ediyoruz. K12NET’in yaptıklarını tam olarak bilmeyen müşterilerimiz var. Bilmedikleri için başka yerden, en az K12NET parası kadar ücret ödeyip kendi başına, başka programlarla entegre olmayan, K12NET modüllerinden birini satın alıyorlar. Zaten K12NET’de var olan, kullansalar tek kuruş ödemeyecekleri modül/modüllerden haberleri bile yok. İşte yanarız, buna yanarız. Bilseler, haberleri olsa, nasıl çalışıyormuş diye eğitime katılıp veya video izleyip, yapılanları görseler, sonra deseler ki, “Ey K12NET! Yaptığınızı beğenmedim, yetersiz buldum, bu yüzden kullanmıyorum” Bırakın bu müşterilerimize gücenip, darılmayı, başımızın üzerine koyar, eksiğimizi, yetersizliğimizi öğrenir, söylediklerini yapmaya çalışır, tekrar beğenilerini kazanmaya çalışırdık. Bu eğitimde K12NET’in tam olarak ne yaptığını anlatacağız. Bu eğitime katılmadan evvel alttaki linkte tıklayınız.

https://dokuman.k12net.com/dokuman/okul/bunlaribiliyormusunuz.xlsx

Okulunuzun ne kadar çok yerine dokunduğunu göreceksiniz. Elbette bir personeliniz, K12NET’in her yerine hâkim olmayabilir, kullanmasını bilmeyebilir. Okullar açılırken önerdiğimiz bir veya iki tane K12NET’den sorumlu personeliniz, neler yapıldığını bilmeli, konu muhasebe ise muhasebe birimine, sağlık ise sağlık birimine “Bak ihtiyaçlarını karşılayacak böyle bir alt yapı var” diyebilmelidir.  Özetle bu hafta yapacağımız eğitimin amacı, bilin, görün, dinleyin, beğenmezseniz kullanmayın.

Temel Tanımlar / 12 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]