K12NET, Bir Eğitimde 8 Konuyu Ele Alıyor.

4 Şubat 2019

K12NET, Bir Eğitimde 8 Konuyu Ele Alıyor.

Türkiye özel okulları, birinci dönem sonuna doğru bursluluk sınavlarını yaptı. İkinci dönemle birlikte yine yüzlerce okul, bursluluk sınavı yapacak. Bu uğraş bahar aylarına kadar devam edecek. Bursluluk sınavı yapmak için gerçek hayatta ne yapıyorsanız, K12NET’de de onu yapacaksınız. Bursluluk sınav organizasyonlarında 8 aşama bulunuyor. 7 Şubat 2019 Perşembe Günü, Saat 10:30’da Bursluluk Organizasyonu eğitimi yapacağız ve aşağıdaki 8 konuyu uygulamalı olarak göstereceğiz.

1- Sınav Tanımlama: Bursluluk sınavlarını yapmak için öncelikle sınav tanımlanmalı, cevap anahtarı girilmeli, kazanım girilecekse kazanımlar tanımlanmalıdır.

2- Uygulama Açma: Bursluluk sınavlarını birden çok oturumda yapacaksanız, örneğin sınavınız sabah 10.00’da, öğleden sonra 14.00’de şeklinde iki veya daha fazla oturumda ise oturum açmalısınız. 

3- Uygulamalara Elle Öğrenci Yerleştirme: Dışarıdan misafir öğrenciler, sınavınız için okulunuza gelebilir veya herhangi bir yere kurduğunuz stantlara başvurabilir, öğrenciler sınava kaydedilir, giriş belgeleri basılır.

4 – Online Bursluluk Başvurusu (OAR) : Bazı veliler, “Ne okula giderim, ne stant da başvuru yaparım, eğer sistemleri varsa evden internet üzerinden işlemlerimi yaparım. Her işimi online yaparım. Sınava gireceğim oturumu seçerim, sınav giriş belgemi alırım, sınav sabahı da okula giderim” diyen bir veli grubu var. Bu isteklerin tamamını da K12NET üzerinden yapılabilirsiniz.

5- Optik Form Basımı: Bazı okullarımız özellikle bursluluk sınavlarında öğrencilerin optik kâğıtlarının kodlama yapılacak TC Kimlik numarası, okul numarası gibi alanları öğrenciye özel olarak kodlatıp, daha profesyonel işler yapmak istiyorlar. K12NET ile istediğiniz optik kâğıdın üzerine, istediğiniz bilgiyi bastırabilirsiniz.

6-Uygulama birleştirme: Sabah, öğlen, akşam, ertesi gün, kaç tane uygulamanız varsa, nasıl optik kâğıtları üst üste koyup hepsini optik makinadan geçiriyorsanız, ilk başta açtığınız uygulamaları birleştirerek, tek bir uygulama haline getirebilirsiniz.

7-Sınav Değerlendirme: İstediğiniz optik makine ile istediğiniz optik kâğıtla okunmuş sınavlarınızı değerlendirir, sonuçlarına ulaşır, toplu sonuç listelerinizi çıkarırsınız.

8- Özel Mesajlı Karneler Oluşturma: İster tüm öğrencilere genel mesaj yazabileceğiniz gibi “Tebrikler, %75 Burslu okuma hakkı kazandınız. Ayrıntılar için okulumuza başvurunuz” gibi her bir öğrenciye özel, karnenin ortasına kişisel mesajlar yazdırabilirsiniz.

İkinci Döneme Geçiş İşlemleri / 5 Şubat Salı, Saat 10:30

Birinci dönem bitti. K12NET sisteminde de birinci dönemin işlemleri bittiyse, sistemin ikinci döneme geçirilmesi gerekmektedir. Bunun için 2.Dönemin tanımlanması, şubelerin derslerini, öğretmenleri ve saatlerini ikinci döneme kopyalanması, not türünün ikinci döneme atanması, dönemlik uygulanan davranış uygulamaları varsa davranış uygulamalarının ikinci dönem için oluşturulması, ikinci dönemle kulüp seçimleri tekrar gündeme gelecekse kulüp seçimleri de bu eğitimlerimizde anlatılacaktır. K12NET’de öğrenciler, veliler cep telefonları, tabletlerden, interneti olan herhangi bir bilgisayardan kendisine sunulan kulüp tercihlerini sıralamakta, tercih süresi bitiminde okul yöneticileri bir saniye içinde tercihlere göre öğrenci yerleştirmesi yapılabilmektedir. İkinci döneme geçiş işlemleri dokümanı, K12NET ekran mesajından ekli dosya olarak gönderilecektir. 

Temel Tanımlar / (8 Şubat Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. Temel tanımlar sırasında ve sonrasında K12NET kullanımı ile ilgili yönergeler K12NET ekran mesajından ekli dosya olarak gönderilecektir. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]