K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

24 Haziran 2024

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

2004 yılında, Türkiye’de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de burada tutacağız.” dediğimizde olabileceğine inananların sayısı oldukça azdı. Bugün ise K12NET, kursların ve okulların en çok tercih ettiği yazılım oldu. Bayramdan önceki pazartesi günü yaptığımız sayım sonucuna göre, 4.063 kurum, K12NET kullanıyor. Bu sayıya ulaşmış tek bir özel okul derneği yok. K12NET, bütün özel okul/kurs derneklerinin üye sayısından daha fazla müşteriye hizmet veriyor.

Aynı İnternet Bankacılığı

2004 yılında bizler bu işi başlarken “Kimse parasını böyle online bir sistemde tutmaz.” görüşü hâkimdi.  Daha önce kimse böyle bir iş yapmamıştı. Yapılacaksa ilk kez denenecekti. Para, güvenilir ortamları sever. Kurumun kendisi güvenilir bile olsa, sistemin güvenliği de, bir o kadar önemlidir. Bugüne kadar emanetleri sımsıkı koruduk. Bunu yaparken hep evrensel ahlak kurallarını öne çıkardık. O yıllarda KVKK yasası bile çıkmamıştı. Yasa, bugün neleri emrediyorsa, bizler yasa yokken aynı kurallara uyuyorduk. Bugüne kadar hiç hacklenmedik. Dünyadaki bütün hırsızlık olaylarını yakından inceledik. Bildiğimiz tüm hırsızlık olaylarına karşı tedbir aldık. Şuan bildiğimiz “aman bir şey olmaz” deyip kulağımız üstüne yattığımız, bildiğimiz bir açığımız yok. Her gün gelişmeleri takip edip, kendimizi güncel tutuyoruz. AMA hırsızlar, her zaman doğruların bir adım önündedir. İşleri gereği devamlı kötülük düşünür ve eksik ararlar o yüzden her yıl ağızların açık kaldığı orijinal sahtekârlık senaryolarını duyarız. Bu yüzden safaride su içen ceylanlar gibi daime tedirgin, daima ihtiyatlıyız.

Artık Çoğunluğuz.

Muhasebe modülünü inceleyenler ve güvenilir olduğuna inananlar, K12NET’in muhasebe modülünü kullanmaya başlıyorlar. Kendileri kullandıkça yakın çevrelerine anlatıyorlar. Kullanmaya karar verenlerin büyük bir kısmı, yazdığımız bu yazılardan dolayı değil, bizzat kullanan kişilerin olumlu görüşlerinden dolayı kullanmaya başlıyorlar. Kullanmaya başlayanların ana nedeni, kullananların memnuniyeti ve bunu her ortamda ifade etmeleridir.

Muhasebe-1 Modülü – Kurucu Raporu / 27 Haziran Perşembe, Saat 10:30

Bu eğitimde yeni eklenen özellikleri velilerden alınan okul ücretleri, senetler, sözleşmeler, bunların rapor ve analizleri, muhasebecilerin bizzat “aradım da bulamadım” diyemedikleri raporlar, kurucu raporları, ParamPOS entegrasyonundan bahsedeceğiz.

Muhasebede Silmek ve Değiştirmek, K12NET’de “Bildirim” Sebebidir.

Kim muhasebe kaydını silerse, kim muhasebedeki  tutarı değiştirirse, okul yönetiminin belirlediği kişi/ kişilere, “şu saatte, şu IP’den, işlem yapılmıştır.” Bildirimi gider. Eğitimde bu konuda da bilgi vereceğiz.

Temel Tanımlar / 28 Haziran  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]