K12NET-Başat Online Sınavlardan 28.741 Öğrenci Yararlanmış, Sizin ki Niye Yararlanmıyor?

8 Nisan 2019

K12NET-Başat Online Sınavlardan 28.741 Öğrenci Yararlanmış, Sizin ki Niye Yararlanmıyor?

Ödev Modülü / 11 Nisan Perşembe Saat 10:30

Bu öğretim yılında Başat Yayıncılıkla sosyal sorumluluk çerçevesinde başlattığımız farklı sınıflara ait 61 deneme sınavı, 1392 yaprak test çalışmasına 4 Nisan tarihi  itibariyle 28.741 öğrenci dahil olmuş. Düşünebiliyor musunuz, bu kadar öğrenci, çeşit çeşit derslerden çeşit çeşit konulardan, yaprak test ve deneme sınavlardan ücretsiz bir biçimde yararlanıyor. Bu çok büyük bir sayı ama yeterli değil. Çünkü K12NET’de milyonlarca öğrenci var. Neden gerisi kullanmıyor? Neden yüzde yüz öğrenciye katkı sağlayacak bu çalışmanın içinde değiller? Bizler bu kadar çok üzerine düşünce ve de ücretsiz olunca yıllarca güven duyguları tahrip edilmiş okullarımız “acaba arkasında başka bir şey olabilir mi? Neden kaliteli bir hizmet, ücretsiz verilsin ki gibi ” düşünceler akıllarına gelebilir. 

Testler, eski yıllarda hazırlanmış olabilir mi?” Hayır, testler eski yıllara ait değil. En güncel müfredata göre hazırlanmış en yeni testler. K12NET günü geçmiş, gözden çıkarılmış hiçbir çalışmayı, okullarına sunmaz.

Sınavları, okullara atama işlemini K12NET destek personelleri yapıyor. Başat yayıncılık hangi okula, hangi öğrenciye hizmet ettiğini bile bilmiyor.  Özetle bu çalışmanın arkasında sadece okullarımıza, öğrencilerimize koşulsuz hizmet etme düşüncesi yatıyor. Aşağıda yayınladığımız tabloya göre 2.380 Özel okul müdürlüğü K12NET kullanıyor. Son 15 günde, 47 Yeni okul K12NET’li olmuş. Bize bu kadar güvenen Türkiye özel okullarına ne kadar hizmet etsek az. Bu hafta ödev modülünü ayrıntılarıyla anlatacağız. K12NET sisteminde ödev vermenin ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz. Eğitimin sonunda da ödev olarak verilen Başat Yayıncılığa ait yaprak test ve deneme sınavlarının nasıl kullanılacağını göstereceğiz. Tam zamanı ! sınava girecek öğrencilerinize ilaç gibi gelecek bu çalışmaya dahil olunuz. Öğrencilerinize ne kadar katkı sağlayacağınızı yaşayarak göreceksiniz.

Ölçme Değerlendirme Modülü / Öğretmen Portalından Alınan Sınav Raporları / 10 Nisan Çarşamba Saat 10:30

Ülkemizde ölçme değerlendirme uzmanlarının vaktini en çok alan işlerden biri, sınavdan sonra,  sınavla ilgili rapor ve analizlerin raporlaştırılarak öğretmenlere, ilgili yetkililere verilmesidir. Bu hem vakit, hem de binlerce kağıdın israfıdır. K12NET,  öğretmen portalından bir öğretmenin ihtiyaç duyduğu tüm raporları hazır eder. Rapor hazırlamak, kâğıtlara basmak, öğretmenlere servis etmek, K12NET ile çok geride kalmıştır. Bu eğitimde sınav tanımlama, sınav değerlendirme, sınavdan sonra alınan rapor ve analizler, arkasından da yukarıda bahsettiğimiz bir öğretmenin kendi portalından alabileceği zengin sınav analiz ve raporlarını anlatacağız.

Temel Tanımlar / (12 Nisan Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Çok Dikkat !!! Aşağıdaki bilgi notunda sayılar,  her hafta değişmektedir.

K12NET, Türkiye’de özel okulların en çok tercih ettiği okul yazılımıdır. 7 Nisan tarihi itibariyle K12NET okul yazılımını tercih eden okul sayısı 2.380 olmuştur. Son 15 günde, 47 yeni okul müdürlüğü, K12NET okul yönetim yazılım sistemlerini kullanmayı tercih etmiştir.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]