K12NET, Aynı Sözü İki Kere Söylemeyecek (Yenilik ve Eğitime Davet Yazısı)

20 Eylül 2021

K12NET, Aynı Sözü İki Kere Söylemeyecek (Yenilik ve Eğitime Davet Yazısı)

Düz bir çizgide ilerlemek bile, geriye gidiştir. Okullar açılırken, en yoğun trafik döneminde dahi, K12NET’e yeni özellikler ekledik, ekleme devam edeceğiz. Her günümüz, bir önceki günümüzden en az bir adım ileride olmalıdır.

Yeni Güncellemesiyle Anket Modülü / 22 Eylül Çarşamba, Saat 10.30

İki gerekçeyle anket yapılır. 1-Verilen hizmetten duyulan memnuniyeti ölçmek için, 2- Bir konuda farklı alternatifler varsa hangisinin daha çok istendiğini tespit etmek için yapılır. K12NET Anket modülü, pek çok fonksiyonla çalışıyor. Bu hafta bu özelliklerin yanına bir yenisini daha ekledik. Bazen anket sorusu şöyle sorulur: “Eğer cevabınız böyleyse, örneğin 5 numaralı soruya geçiniz. Değilse devam ediniz.” Kullanıcıların yanılmadan ya devam etmeleri veya istenilen soruya geçmeleri gerekir. Kâğıt ile sorarsanız mecburen soruyu böyle sormanız gerekir, kâğıtla değil de, bizim gibi dijital ortamda sorarsanız, kullanıcı cevabına göre istediğiniz gibi yönlendirme yaparsınız. K12NET de, yeni çıkardığı güncellemesiyle tam da bunu yaptı. Anket ile ilgili diğer özelliklerimizi anlatırken, bu yeni güncellemeyi de anlatacağız. Geçen yıl salgın döneminde MEB, Riba anketlerinin yapılıp, istediği formatta bakanlığa bildirilmesini istemişti. Öğrencilerimize online RİBA anketini uygulayıp, rehber öğretmenlerimizin elini sürdürmeden, otomatik analizlerini yapıp, üstelik bakanlığın istediği formatta verilmesini sağladık. Anket modülünde daha cevaplar verilirken analizler, sistem tarafından otomatik yapılmaktadır.

İstediğin Kadar Etüt Olmaz! Ama K12NET ile Herkese Eşit ve Adaletli Etüt Olur.  

Hiçbir şey sınırsız değildir. Kaynaklar sınırlıdır. İstediğin kadar etüt olmaz, sınırsız etüt olmaz ama K12NET sayesinde etütler eşit ve adaletli olarak dağıtılabilir.

Etüt Modülü / 23 Eylül Perşembe, Saat 10.30

Piyasada sadece etüt için yapılmış yazılımlar bulunuyor ve K12NET’in ücreti kadar da ücret isteniyor. Etüt modülü, K12NET’in 33 modülünden yalnızca biridir. 1-Okul yönetimi veya öğretmenler tek, tek öğrencilerine etüt verebiliyor. 2- Okul yönetimi veya öğretmenler, şubenin tamamına veya şubenin bazı öğrencilerine etüt verebiliyorlar. 3- Belli bir başarı yüzdesinin altında kalan veya belli kazanımlarda beklenen seviyeye gelememiş öğrencilerin sınav sonuçlarına göre analizleri yapılarak sınav sonuçlarına göre etüt verilebiliyor. 4- Okul yönetimi tarafından kısıtlamalar sisteme giriliyor. Örneğin “bir öğrenci, haftada 4 periyottan fazla etüt alamaz. Üst üste 3 periyottan fazla etüt alamaz. Bir öğrenci ödevini yapmazsa, 5 hafta etüt alamaz.” Gibi daha onlarca kısıtlama girerek öğrencilerin evden, internet üzerinden, kendi portallarından etüt almaları mümkündür. Üstelik öğrenci etüt aldığında, etüt aldığı öğretmenine ve okul yönetimine bildirim olarak düşer. K12NET etüt modülü, okulun derslerini, öğrencilerin, öğretmenlerin boş saatlerini, öğrencilerin diğer aldıkları etütleri bilir. Bildiği için de, etüt çakışmaları yaşanmaz.

Etüt ve Diğer Dijital Onay ve İmzalar Konusunda Önemli Bilgilendirme

Etüt –  Kayıt Sözleşmesi – Anket vb yollarla velilerin dijital yolla verebilecekleri izinler, onaylar  ile ilgili önemli bilgilendirmeler yapacağız. Hangi durumda verilen izinlerin yasal geçerliliği olur. Etüt modülü eğitiminin sonunda bu konuda da bilgi vereceğiz.

Temel Tanımlar / 24 Eylül Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]