K12NET, Artık Dil Okullarında da Layıkıyla Kullanılabilecek

22 Mayıs 2019

K12NET, Artık Dil Okullarında da Layıkıyla Kullanılabilecek  

K12NET yıllardır dershanelere, özel okullara hizmet veriyor. İşleyiş ile ilgili birçok konuyu müşterilerimizden öğrendik, onların bilgi/beceri ve deneyimlerinden yararlandık. K12NET, çok sayıda dershanede, çok sayıda özel okulda kullanılmasına rağmen, sınırlı sayıda dil okuluna hizmet veriyordu.  Bu öğretim yılında zincir dil okullarından bir grup aramıza katıldı. Nasıl dershanecilerden, nasıl özel okulculardan süreci öğrendiysek, dil okulları hakkında da bu zincir eğitim kurumundan çok yararlandık. Bir dil okulunu diğer eğitim kurumlarından ayıran özellikler nelerdir?

1-    Dershanelerde veya özel okullarda 2-3-4 gibi belirli sayıda dönemler vardır. Eğitim-öğretim bu dönemler içinde yapılır ve biter. Dil okullarında ise dönem diye bir kavram bulunmuyor. Bir grup öğrenci eğitime başlarken, diğerlerinin bitiyor, bazıları ise eğitim almaya devam ediyorlar. Dil okulu yöneticilerinin kendileri bile, hangi dönemde hangi kurlara eğitim yapacaklarını tam olarak bilemiyor. Kendilerine gelen talepler doğrultusunda hemen kıvrakça pozisyon alıyor, duruma göre organizasyon yapıyorlar.

2-    Türkiye’de genellikle şube esaslı eğitim yapılıyor. Öğrenciler bir şubede olup, farklı farklı derslerin öğretmenleri o şubede öğrenim gören öğrencilere ders anlatıyor. Bazı özel okullar da öğrenciye derste atanabiliyor. Biz buna “kur yapılı dersler” diyoruz. Dil okulunda öğrenci bir şubede orta seviyede İngilizce eğitim alırken, bir de tek başına, haftanın iki günü temel seviyede Almanca eğitimi alabiliyor. Günler sonra temel seviyede Almanca eğitimi almak isteyen başka bir öğrenci daha çıkarsa, daha önce kayıtlı öğrenciyle birlikte eğitimlerini devam ettirebiliyorlar.  

3-    Kendi mevzuatlarını kendileri belirleyip öğrencilerinin bir üst kura geçip geçmemelerine karar verebiliyorlar. Örneğin bir kurum; “4 sınav olsun, her sınavın ağırlığı  % 25 etkili olsun” derken, diğer bir dil kursunda bir üst kura geçmenin kuralı farklı olabiliyor.

4-    Öğrenciler eğitimleri paket, paket aldığı için ve her paketteki öğrencilerin gelişimleri ayrı ayrı  kayıt altına alınması istendiği için öğrenciyi ilk kez kayıt yaparken bütün paketleri, tek bir ekrandan bir seferde tanımlayabilmek istiyorlar. 

5-    İngilizce, Almanca, Rusça gibi farklı sınıf seviyelerinde eğitim verilirken öğrencilerin seviyeleri A1, A1+, B gibi tanımlarla ayrıştırılıyor.

K12NET, yukarıda anlatılan tüm süreçleri, layıkıyla yönetebilir ve kurumlara göre özelleştirebilir hale getirmiştir.  

Dil Okulu Eğitim Süreçleri / 29 Mayıs Çarşamba Saat 10:30

Dil Okulları hakkında ayrıntılı eğitim almak isteyen okullarımızı 29 Mayıs Çarşamba günü saat 10:30’da yapacağımız online eğitimlere davet ediyoruz.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır. 720079

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]