K12NET, Ana Sınıf Yöneticilerine Açık Çek Veriyor (Eğitim Haberi)

11 Mart 2019

K12NET, Ana Sınıf Yöneticilerine Açık Çek Veriyor (Eğitim Haberi)

K12,  (K’nın Anlamı: Kindergarten) Anaokulundan, 12. Sınıf seviyesine kadar tüm eğitim sürecini kapsayan uluslararası bir tanımdır. K12NET ise, Anaokulundan, 12. Sınıfa kadar bir okulun yaptığı her işi, dijital ortamda yapabilmesini sağlayan, bir Türk firması tarafından geliştirilen yazılım sisteminin adıdır.  Görevi anaokulundan başlar, 12.sınıfa kadar devam eder. Anasınıfı yöneticilerinin, K12NET’i varsa, başka hiçbir yazılıma ihtiyacı olmaması gerekir. Anaokullarında ne yapıyorlarsa K12NET’in yapabiliyor olması lazım. Bize göre eksiğimiz yok ama kullanıcılarımız “Şöyle bir eksiğiniz var” derlerse, buradan açık çek veriyoruz. Bu eksikliği giderip, başka bir yazılıma ihtiyaç bırakmayacağız. Anaokulu yöneticilerine, “K12NET’de aradık ama bulamadık!” dedirtmeyeceğiz.   

Anaokullarının sorumluluklarını şöyle bir gözden geçirelim:  

1-    Anaokulcu, velileriyle güçlü iletişim içindedir.

K12NET üzerinden 4 kanalla veliyle, sürekli ve güçlü iletişim kurulabilir. Tüm mesajlar kayıt altına alındığı gibi mesajlar, whatsapp, twitter gibi bildirim olarak da gider.

2-    Anaokulcu, okulunda yaptığı her etkinliği anında velilerine duyurur.

K12NET ajanda modülünden şenlikler, törenler, etkinlikler anında velilerin cep telefonlarına anlık bildirim olarak iletilir.

3-    Anaokulcu, her gün öğrencinin yediğini, içtiğini, uyuduğunu günlük karne ile bildirir.

K12NET sisteminde veli için her gün hazırlanan günlük karneler vardır. Günlük karnelerin kullanımında kâğıt ortadan kaldırılmış, yerine tek kuruş ödenmeden hazırlanan dijital günlük karneler almıştır. Öğrencinin günlük gözlemleri kayıt altına alınarak gözlemlenen davranışların çetelesi tutulmaktadır.

4-    Anaokulcu, öğrencisinin sadece yediğini, içtiğini değil, akademik, kişisel, eğitsel gelişimini de kayıt altına alır. Ayrıca bunları velilerine karne olarak sunar.

K12NET sisteminde davranış modülü tam da bu ihtiyacı karşılamak için yapılmıştır.

5-    Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetmeliği doğrultusunda öğrenci resimleri facebook, twitter gibi sosyal medya ortamlarında paylaşılması yasaktır. Bu yasak çok yerinde bir uygulama olmasına rağmen veliler, çocuklarının bireysel veya topluca çekilmiş fotoğraflarını bir resim albümüne bakar gibi çevire, çevire bakmak istemektedir.   

K12NET her bir öğrenciye, velisine şifreli özel yayın yapar. K12NET Galeri bölümünü kullanarak her bir öğrencinin şahsi veya arkadaşlarıyla çekilmiş fotoğraflarını boy, boy çekip yayınlaması mümkündür.

Her Yönü İle Anaokulu Modülü /  13 Mart Çarşamba Saat 10:30

Bir anaokulunda yapılması gereken her işlemi bu online eğitimde anlatacağız. Anlattıklarımız sonrasında “eksiğiniz var!” derseniz bu eksikliğin giderilmesi konusunda açık çek vereceğiz. Bir anaokulu yöneticisi, “K12NET’de aradım da bulamadım” dememesi bizim için çok önemli.

 Davranış Modülü / 14 Mart Perşembe, Saat 10:30

Özel okulcu, gözlemlenen her durumu davranış karnesi haline getirir. Belli aralıklarla bu gözlemlerini velileriyle paylaşır. Formatları belirlenmiş karnelerin içeriklerini istedikleri gibi belirler.

Aşağıdaki davranış karnesinde numaralar ile gösterdiğimiz tüm noktaları okullarımız kendi ihtiyaçlarına göre değiştirebilirler. 

Temel Tanımlar / (15 Mart Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır. L

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]