K12NET Aldım Bir Tane, Kullanmaya Başladım Bin Tane (Eğitime Davet)

12 Nisan 2021

K12NET Aldım Bir Tane, Kullanmaya Başladım Bin Tane (Eğitime Davet)

Nar meyvesinin bereketinin anlatmak için bir bilmecemiz vardı, hatırladınız mı? “Çarşıdan aldım bir tane, eve getirdim bin tane.” K12NET, 32 adet ana modülden oluşuyor. Ana modüllerimizin o kadar çok alt başlığı var ki, örneğin “Devamsızlık Modülü dediğimizde ayrıntısı ne olabilir?” diye düşünebilirsiniz. Aşağıdaki eğitime davet yazısını lütfen okuyunuz. Bir devamsızlık modülü ne kadar çok alt modülü kapsıyor.

Devamsızlık Modülü / 13 Nisan Salı Saat 10:30

Personellerin bir kısmının tam zamanlı okulda olması gerekiyor. Sabah göreve gelip, akşam kadar okulda oluyorlar. Bu özellikteki personellerin günlük devamsızlıkları tutuluyor. Öğretmenlerin büyük bir kısmı ile saat bazlı anlaşma yapılıyor. Bu öğretmenler, ayrıca etüt, kulüp gibi etkinliklerde de görev alabiliyorlar. Ay sonunda bir öğretmen kaç saat derse girdi, kaç saat etüt verdi, kaç saat kulüp etkinliklerine katıldı. Bu katılımlara göre ek dersleri hesaplanıyor. K12NET’de personellerinizin yıllık izinlerini de takip edebilirsiniz. Hangi personel, kaç gün, yıllık izin kullandı? Elbette öğrencilerimizin devamsızlıklarını da gün veya saat bazlı tutuyoruz. Devamsızlık türlerini okulların isteğine göre ayarlayabiliyoruz. Örneğin okula gelip ders dinleyen öğrenci ile evinden ders dinleyen öğrenciler için “Geldi” veya “Geldi Online” türlerini tutarak, ders katılımlarının yönünü belirleyebiliyoruz. Ders devamsızlığını, okul yönetimin belirlediği esaslara göre, otomatik günlük devamsızlığa çevirebiliyoruz. Bugün bir öğretmenimiz, derse gelemedi, onun yerine hangi öğretmenimizi görevlendirelim. Devamsızlık almayı unutan öğretmenimizin cep telefonuna hatırlatma bildirimi gönderebiliyoruz. Öğretmene ders devamsızlığı girdirmek istemeyen okullara, asistanların kendi portallarından öğretmen adına devamsızlık almasını sağlatabiliyoruz. K12NET Mobil uygulama ile velilere anında, hem de ücretsiz, çocuğu hakkında bildirim gönderebiliyoruz. Girilen verileri farklı rapor ve analizlere çevirebiliyoruz. Devamsızlık modülümüz hakkında bilgi almak isteyen tüm kurumlarımızı eğitimimize davet ediyoruz.

Kayıt Takip Modülü / 14 Nisan Çarşamba Saat 10:30

Aynı soruyu bu modül için de sorabilirsiniz. “Kayıt Takibi Modülü ne kadar ayrıntılı olabilir ki ?” Başlıyoruz sıralamaya… Kayıt olmayı düşünen, okula kadar gelen velilerin iletişim bilgilerini sisteme kayıt edip, görüşme içeriğini yazıyoruz. Böylece kayıt olmayı düşünen veli ile neler konuşulduğunu, kayıtta hangi aşamayla gelindiğini, kayıttan sorumlu tüm kişiler öğrenebiliyor. Okula hiç gelmeden bilgi almak isteyen veliler, internet üzerinden başvuru yapabiliyorlar. Tüm görüşmeler, öğrencisi ile velisiyle sisteme kayıt edildiği için, örneğin “Mart ayında okulumuza kayıt olmayı düşünen, 6. Sınıf öğrencilerine tek bir hareketle SMS gönder” demek 10 saniyenizi alıyor. Bir de iç kayıtlar var. 3. Sınıftan >>> 4. Sınıfa kaç öğrencimiz kayıt yenileme yaptı. Anaokulundan, ilkokula; ilkokuldan, ortaokula; ortaokuldan liseye, kaç öğrenci geçiş yaptı? Yukarıda anlatılanlar, kurucularımızın bir numaralı sorularıdır. Kurucularımıza her akşam, sistem tarafından otomatik rapor hazırlanıyor. Bugün kaç iç, kaç dış kayıt var. Müdürlüklerin kayıtları nasıl gidiyor, sınıf seviyelerine göre kayıtlar nasıl, geçen yıl ile bu yıl kayıtlarımızın karşılaştırması nasıl? Kurucularımıza el değmeden sistem tarafından hazırlanmış otomatik raporları gönderiyoruz. Ne dersiniz? Söylediğimiz gibi miymiş? Başlığı bir tane ama onlarca alt konusu bulunuyor. Bunların hepsini eğitimimizde anlatacağız.

Market-Stok Takip-Ön Muhasebe- Param POS Entegrasyonu / 15 Nisan Perşembe Saat 10:30

Geçen haftalarda Param POS ile entegrasyonumuzu anlatmıştık. Okullarımız kullanmaya başladılar. Kredi kartının kullanılabileceği her yerde, Param POS kullanacağız. Sadece öğrencilerin okul taksitlerini değil, para ile alınıp satılan ne kadar şey varsa…  Kıyafet, kırtasiye, okul gezileri, tiyatro, sinema gösterileri, daha aklımıza gelip sayamadıklarımız varsa onları da veli portallarından “satabilir”  hale getireceğiz. Market modülü yapmaya kalkan biri, stok takip programını ve ön muhasebe programını da yapması gerekiyor. “Markette sattım 50 tane, depoda kaldı 200 tane, tanesini 50 Liraya aldım, 60 Liraya sattım.” Kurduğumuz cümlelerden bile bu modüllere ihtiyacımız olduğu anlaşılıyor. K12NET sizin için sayılan modüllerin hepsini hazır etti.  Türkiye’de meşhur, adı bilindik ne kadar kredi kartı varsa onların yerine Param POS’u kullanabileceksiniz. Arkasında Merkez bankası güvencesi var. Maliye ve Hazine bakanlığından onaylı. K12NET Okullarından tek kuruş komisyon almadan, gün blokeli kullanım hakkı veriyorlar. Aidat – yıldat yok, belli bir ciro hedefi tutturmanızı da istemiyorlar. Param Pos’u bilmeyen, öğrenmek isteyen tüm müşterilerimizi öğrenmeleri için davet ediyoruz. Ne olduğunu bilen ancak tereddütü olan, güvensizlik duygusu yaşayan müşterilerimiz varsa onlar da katılıp, herkesin içinde kaygılarını dile getirmelerini rica ediyoruz. K12NET doğruların herkes içinde konuşulmasından hiçbir zaman rahatsız olmaz. Bu eğitimimizde Param Pos yetkilileri de olacak ve her türlü sorunuza cevap verecekler.

Temel Tanımlar / 16 Nisan Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]