K12NET, Açılan Üçkâğıda Dikkat Çekiyor!

24 Ağustos 2020

K12NET, Açılan Üçkâğıda Dikkat Çekiyor!

Özel okullar, geçen dönem olağanüstü bir çaba harcadı ve haklı olarak yorgunluklarını atamadan, yine eski yoğun ve belirsiz günlere geri dönüldü. Okullara gelen pazarlamacılar, bu ruh halini çok iyi okuyup, tam da duymak istenilen şeyleri söylüyorlar. Dinleyenler, geçmiş tecrübelerinden dolayı tedbirli olsalar da, “siz hiçbir işlem yapmayacaksınız, hazır sisteminiz olacak, bütün ihtiyaçlarınızı bu sistem karşılayacak, yalnız 10-15 bin dolar bir ödeme yapacaksınız” sözleri kulağa hoş gelebiliyor. Mart ayında bu tip söylenenlere itibar edenler, gerçeğin böyle olmadığını kısa zamanda öğrendiler. Yine, yeniden aynı üçkâğıt kuruluyor, biz de K12NET olarak uyarıda bulunuyoruz. Bu film bir kere daha oynanırsa, önce 10-15 bin dolarınız boşa gitmiş olacak, velilere karşı zor durumda kalacaksınız,  gecikmiş olarak tekrar K12NET veya başka bir sisteme veri girişi yaparak, yeniden en başa dönmek zorunda kalacaksınız. Okulunuza gelenler şöyle söylüyor. “Tatil süresince, Zoom,Teams, Gotomeeting gibi programların yerine biz kendimiz yaptık. Bakın ne güzel çalışıyor.” Bu tip programlar, 3-5 kullanıcıyla iyi çalışsa da, emin olunuz, ilk gerçek trafiği aldıklarında pek çoğu ayakta kalamayacak.

Giderlerimiz, geçen yıla göre katlanarak artsa da, geçen yılki ücretlerimize, yıllardır söz verdiğimiz gibi  (TEFE+TÜFE)/2 oranında artış yaptık.  Satış yapmak için yalan söylemeyeceğiz, popülizm yapmayacağız. Sistem kurmak için bir miktar emek, zaman gerekiyor. Okullarımız velilerin karşısına çıkmak için, aşağıdaki işlemleri yapmak durumundadır:

1-    Geçen yıl K12NET sistemini kullanan okullarımız, birkaç tuşa basarak yıl atlatma işlemi yapacaklar veya bu yıl ilk defa kullanacaklar; öğrenci, öğretmen, şube, ders gibi temel tanımlamalarını yapacaklar. Tüm okullarımız ders programlarını sisteme tanıtacak, öğrenci, veli, öğretmenlerine şifrelerini dağıtacaklardır.

2-    Zoom, Teams, Gotomeeting gibi programlardan hangisini kullanmaya karar verildiyse,  öğretmenlerine, K12NET’le birlikte, bu programları kullanmayı öğretecek, öğretmene, derse veya dersliğe göre, istenilen her türlü online toplantı programıyla,  K12NET entegrasyonlarını yapacaklardır.

3-    Öğretmenlerimiz canlı ders dışında öğrencileriyle paylaşmak istedikleri videoları, ders dokümanlarını, K12NET üzerinden ders programında nasıl göstereceklerini öğrenmeleri gerekmektedir.

K12NET Okulları özellikle, ödev,sınav,online sınavlar, hazır yayın kullanımı konularında kendilerini hazırlamalıdırlar.

K12NET Kullanan okulların başka bir programa ihtiyaç duymaması ve bütçelerinden tek bir kuruş çıkmaması için elimizden geleni yapacağız.

K12NET Kullanım Reçetesi Eğitimi / 27 Ağustos Perşembe Saat 10:30

Yukarıdaki konuların bir saat içinde anlatılması mümkün değil, ancak yerini göstererek, önceden çalışmış kullanıcıların sorularına cevap vererek, birkaç saat içinde yukarıdaki tüm konuların özet bir anlatımını yapacağız. Bu eğitimi alanlar, ne yapmak istiyorlarsa, aradıklarını elleriyle koymuş gibi bulacaklar. Kafalarındaki belirsizlikler gidecektir. Lütfen işlemlerinizi son güne bırakmayınız. Son gün yapılan işlerin tamamı stresli, çoğu da yarım veya yanlış işlerdir.

Temel Tanımlar / 28 Ağustos  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]