K12NET, 812 Yükseköğretim Programının Akıbetini Anlatıyor

5 Ağustos 2020

K12NET, 812 Yükseköğretim Programının Akıbetini Anlatıyor

K12NET’in arkasında, 3057 adet “K12NET Okulu” olunca ve her birinde, birbirinden kıymetli rehberlik uzmanları görev alınca, bayramın son günü, önemli bir konuya dikkat çektiler:

Bir memlekete yeni bir üniversite açılır veya var olan üniversiteye yeni bir bölüm açılırsa, bunun kaç puanla öğrenci alacağını kimse bilemez. Bu yıllardır bildiğimiz bir durum, ama bu yıl başka bir gelişme var. Okul yine aynı okul, memleket yine aynı memleket, öğretmenleri aynı, öğrencilerin geçen yıl oturdukları sıralar bile aynı, bölüm isminde hem de ufacık bir değişiklik yapılmış, örneğin geçen yıl, Aktüerya olan bölüm ismi, bu yıl Aktüerya Bilimleri olmuş. YÖK bunlara yeni bir okul kodu vermiş ve geçen yıla ait, puan, sıra, kontenjan bilgilerini kılavuzda yayınlamamış.

K12NET olarak burada karar vermek zorunda kaldık. “Kılavuzdaki resmi bilgilerle mi, hareket edelim, yoksa bu 812 programın geçen yılki verilerini yayınlayalım mı?” Eğer geçen yıla ait verileri yayınlarsak ve Durumu bölümüne de “İsmi Değişmiş” diye bilgi verirsek, öğrencilerimize daha fazla faydamız dokunur diye düşündük. 4 Ağustos tarihinden beri bu bölümlerin 2019 yılı verilerini yayınlamaya başladık.

K12NET Kullanıcıları, 812 Yükseköğretim Programının durumunu öğrendi ama diğer kullanıcılar bilmiyorsa, (bilmemeleri yüksek ihtimal)  herkes gönlündeki isteğe göre tercih yapacaktır. Bu gerekçeyle bu bölümlerin puanlarında geçen yıllara göre sapmalar daha yüksek olacaktır. Tercihlerinize bu bilgi çerçevisinde yapmanızı öneririz.

Şuana Kadar 42 Bin Öğrenci Yararlandı.

Daha tercihlerin çok başında olmamıza rağmen, şuana kadar sistemimize 42 bin öğrenci kayıt olmuş, ne kadar çok öğrenci faydalanabilirse o kadar mutlu oluruz. Ücretsiz ama çok kaliteli olan programımıza kayıt olmak için TC Kimlik Numarası, ÖSYM Numarası, şifresi, telefonu gibi  hiçbir özel bilgisi istemiyoruz. Çünkü amacımız sadece öğrencilere yardımcı olmak. https://osstercih.k12net.com/ adresinden tercih programımıza ulaşabilir ve kullanımı konusunda  https://www.youtube.com/watch?v=3wIoqCpQ0Tw&feature=youtu.be bu linkte yayınlanan videomuzu izleyebilirsiniz.

Kalite, Fark Ediliyor.

Milliyet gazetesi eğitim yazarı, Sayın Abbas Güçlü’de kendi okurları için hem LGS, hem ÖSS Tercihleri için K12NET Tercih Programını öneriyor. Kendi sitesinde K12NET Tercih Programlarının linklerini yayınlıyor.

 

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]