K12NET 60 Verip, 10 Alıyor.

10 Kasım 2020

K12NET 60 Verip, 10 Alıyor.

K12NET, sizlere bu hizmeti sunabilmek için server, donanım, hosting gibi hizmetleri dışarıdan satın alıyor. Talep artınca Mart ayından bu zamana, bu ürünlere  %60’ın üzerinde zam yapıldı. Bu zaman diliminde, K12NET’e ihtiyaç duyanların sayısında da çok ciddi artışlar oldu. 2004 yılında okullarımıza bir söz vererek göreve başlamıştık. “Yıllık ücretlerimize, (TEFE+ TÜFE/2)  oranından daha fazla zam yapmayacaktık.” Hepimizin içinde bulunduğu bu zor koşullara rağmen, verdiğimiz sözün gereğini, 60 verip, 10 alırken bile yerine getirdik. Üstelik geçtiğimiz yıl, 433 adet güncelleme çıkardık. Hiç durmadan ürettik. Çıkardığımız güncellemelerden de ayrıca tek kuruş ücret istemedik. Bu yılı da böyle üreterek geçireceğiz. K12NET okullarını, fırsatçıların eline bırakmayacağız. Haftanın başında yaptığımız duyuruda, geçen hafta çıkan tam 7 adet güncelleme demiştik, perşembe günkü eğitimimize 8.sini de yetiştirdik. Geçen hafta çıkardığımız 8 adet güncellemeyi, 12 Kasım Perşembe günü saat 10:30’da yapacağımız bir eğitimle anlatmak istedik.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Geçen Hafta Çıkan 8 Adet Güncellememiz: 

1-   Bir seferde eklenen dosyaların büyüklüğü 25 MB’tan >>> 100 MB’da çıkarılmıştır.

K12NET’de bir seferde eklenen dosyaların büyüklüğü, 25 MB’dan, 100 MB’a çıkarılmıştır. Bu düzenleme yapılmadan önce, K12NET’in hardisklerinde bir günde ortalama tüketilen büyüklük 6GB’dı. Kendi kullandığınız kişisel bilgisayarların hardisk boyutlarına bakarsanız, bir günlük kullanımın ne kadar büyük olduğunu daha iyi gözlemleyebilirsiniz.  Bu düzenleme ile birlikte bu tüketimin daha da artacağını düşünüyoruz ama bu günlerde okullarımıza yardımcı olabiliyorsak, tek bir sözümüz var:  “Sizlere Feda Olsun

2-   Öğrenci Liste Sihirbazı, Şubeler Ekranından da Çalışacak.

Daha önce “Okul Kayıt” ekranında çalışan sihirbazı, “Şubeler” ekranından da çalıştırmaya başladık. Girilen verilerin türüne göre öğrenci için ortalama 60, veli için ortalama 40 çeşit  verinin listelenmesini sağlayan sihirbaz, artık şubeler ekranından da çalışacaktır.

3-   Öğretmenler İçin Sınıf Defteri Ekledik.

Okullarda sınıf defteri olur, öğretmenler girer, derse işledikleri konuları yazardı. Özellikle “konular” ekranını kullanmayıp, sadece sınıf defteri kullanmak isteyen okullarımız için bu özelliği de ekledik. Öğretmenler derste işledikleri konuyu sınıf defterine yazıyor, veliler, öğrenciler, okul yönetimi anında bilgi sahibi oluyor.

4-   Sınav Dokümanları Artık Ödevler Bölümüne Değil, Esas Olması Gereken Yere Sınavlar Ekranına Yüklenecek

Ödev olarak verilen dokümanla, sınav olarak eklenen dokümanı, birbirinden ayıramadığımız için, öğretmen örneğin “ekte gönderdiğim dosyaya çalışınız, bir hafta sonraki sınava giriniz” demek istediğinde  iki doküman, aynı anda açılıp, aynı anda kapanıyordu. Oysa birinin önce, diğerin tam sınav zamanı açılması gerekiyordu. Veya “Sınav yönergesini okuyun, (doğal olarak sınavdan önce), sonra zamanı ne zamansa sınav olun” diyemiyorduk. Öğrenciye iki kitapçıkla sınav yapacaksak, iki kitapçığı da gönderip, “hangisini istiyorsan ona göre cevapla” diyorduk ve gereksiz yere iki kitapçığı ekte gönderiyorduk. Şimdi “hangi kitapçığı istersen ona göre sana bir tane kitapçık vereceğiz” diyebiliyoruz. Birden çok kurumu olan zincir okullar, artık genel merkezden tek bir sınav göndermeleri yeterli olacaktır. Alttaki okulların, tek tek ödev tanımlamalarına ihtiyaç kalmamıştır.

5-   Optik Kâğıtlı Online Sınavlarda optik kağıdın tasarımı daha kullanışlı hale getirilmiştir.

6-   Farklı okullarda görevli öğretmenlerin ders programı tek bir kâğıtta topluca gösterilebilir hale getirilmiştir.

7-   Zil Saati

Öyle büyük bir güncelleme ki, yüzlerce yeri etkiliyor. Salgınla birlikte ders saatlerinde ciddi değişiklik yapılmak zorunda kalındı. Salgın öncesi günleri hatırlayınız. Her sınıfın dersi, aynı saatte başlar, aynı saatte biterdi. Şimdi bırakın sınıf seviyesini, şube seviyesinde işlem yapabileceğiz. “12/A şubesinin dersi şu saatte, 12/B şubesinin dersi şu saatte başlasın, sayısal öğrenciler bu saatte, sözel öğrenciler bu saatte başlasın” diyebileceğiz. (Güncelleme çalışmaları devam ediyor)

8- Her Okul Kendi Senedini, Kendi Düzenleyebilir Hale Getirildi.

Normalinde senedin bir tane formatının olması, herkesin aynı formatı kullanıyor olmasını beklersiniz. Maalesef uygulamada öyle olmuyor ve okulların birçoğu “Bizim avukat dedi ki…” diye bilgi veriyorlardı. Böyle olunca en iyisi “okullar istedikleri gibi senetlerini özelleştirebilsinler, kimin içine nasıl siniyorsa öyle kullansınlar” diye düşündük. Bu güncelleme ile okullar kendi senet formatlarını kendileri belirleyebilecek.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]