K12NET 57,58… Diye Saydırıyor. (Daima Yenilik)

7 Şubat 2022

K12NET 57,58… Diye Saydırıyor. (Daima Yenilik)

15 Kasım tarihinde, 3.448 okulumuzun %57 si, K12NET’in muhasebe modülünü kullanıyormuş. Bugün okul sayımız 3.528’e yükseldi. Şuan okullarımızın, %58’i muhasebe modülünü kullanıyor. Arada geçen iki ayda, bu oranı bir puan artırmışız. Bu oranı daima yükselterek, bir gün, tüm okullarımızın ön muhasebe programını kullanmasını sağlayacağız. Bu nasıl mümkün olacak? Bilmeyenlere öğreterek, soru işaretleri, tereddütleri olanlara, doğruları olduğu gibi anlatarak ama en önemlisi, kullananları memnun ederek olacaktır. Kullananlar çeşitlendikçe, ihtiyaçlar da farklılaşmaktadır. Bizlere iletilen ihtiyaçları inceliyoruz, hele de genele yönelik bir ihtiyaç olduğunda, öncelikle yapmaya çalışıyoruz.

Planlaması Gerçek Olmayanın, Kasası da Gerçek Olmaz.

Özel okulculukta öğrenci ücretleri taksitlendirilir. Okulun, bir öğrencisi için, 1 Şubat tarihinde başlayan bir sözleşme yaptığını varsayalım. K12NET, aşağıdaki gibi taksitlerin tarihlerini birer ay ileri doğru otomatik belirlemektedir.

4.  Taksit, 1 Mayıs gününe gelmektedir. Hem resmi tatildir, hem de Pazar gününe gelmektedir. Hemen arkasından da 2,3,4 Mayıs Ramazan bayramı başlamaktadır. Okulun 1 Mayıs tarihinde almayı planladığı ödemenin, olası en yakın tarihi, 5 Mayıstır. Yeni katılan bir okulumuz, “K12NET hafta sonlarını bilse, resmi ve dini bayramları bilse ve taksit tarihlerini bugünlere getirmese, bizde planlarımızı daha en baştan, gerçekçi yapsak” dediklerinde “Neden bunca zaman bizim aklımıza gelmedi, neden acaba eski müşterilerimiz bizi bu konuda uyarmadılar?” diye düşündük. Her yeni gelen okul, kendi bilgi beceri ve deneyimi ile gelir. Akıl akıldan üstündür. 3.528 okulun bir araya geldiğinde yarattığı sinerji budur.

Muhasebe -1 Modülü Eğitimi / 10 Şubat Perşembe Saat 10:30

Yukarıda bahsettiğimiz yeni güncellememizle birlikte, ön muhasebe modülünün tanıtımını yapacağız. Muhasebe modülümüzü kullanmayan %42’lik gruba şöyle sesleniyoruz:  1- Evet biliyoruz, bazılarınız daha yeni K12NET müşterisi oldunuz. Öğrencilerinizi, öğretmenlerinizi daha yeni tanımladınız. Yavaş yavaş muhasebeye sıra geliyor. Kullanmayı düşünüyorsunuz ama daha sırası gelmemişti. Bu eğitime gelin, sizlere eğitim verelim. 2- Eski müşterimizsiniz, bir sebepten kullanmıyorsunuz. Eğitim için en fazla bir saatiniz gider, tanıyın, bilin, görün, herkesin içinde çekinmeden kafanızda şüphe – tereddüt varsa olduğu gibi sorun, her şeyi şeffaf olan, hiçbir olayı müşterilerinden saklamayan, K12NET ekibinin gerçek cevaplarını duyun.

İkinci Döneme Geçiş İşlemleri / 9 Şubat Çarşamba, Saat 10:30

Ara tatilde bir müşterimiz, “sene başında pek çok tanım yapmıştık, şimdi ikinci döneme geçiş yapıyoruz, sene başında o kadar yaptığımız tanımı bir daha mı yapacağız?” diye sordu. Tatil döneminde eğitim vermiştik ama bir kere daha ikinci döneme geçiş işlemlerini anlatalım ki, bu işlemlerin birkaç tuşa basılarak, otomatik yapılan işlemler olduğunu bilmeyen kalmasın. Bilmeyen müşterilerimizin bizlere böyle sorular sorması da çok güzel. Sormadan tahminlerine göre işlemlerini yapmış olsalardı, hem saatleri ziyan olacak, hem de bozulan düzenini yeniden kurmak çok daha fazla emek gerektirecekti. Bu vesileyle müşterilerimize bir çağrı yapmak istiyoruz.

İtiraz Ediniz. Durumu Kabullenmeyiniz!

1-    Bir iş, uzun zaman alıyor, yapılması çok süre gerektiriyorsa,

2-    Bir işin yapılması için çok emek, çok çaba gerektiriyorsa,

[email protected] adresine mail göndererek itiraz ediniz. Sakın ola, “bu herhalde böyle olmalı” diyerek tahmin ettiğiniz şekilde ilerlemeyiniz. Muhtemelen bilmediğiniz kolay bir yolu vardır veya gerçekten de o ekranlarda yazılımsal olarak düzeltilmesi gereken, yapısal bozukluklar vardır. Her iki durumda da bize yazarsanız, kolay yolunu bilmeyenlere öğretir, yazılımsal bir sorun varsa düzeltilmesini sağlarız.

Temel Tanımlar / 11 Şubat Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]