K12NET, 5 Haftalık Eğitimlerini Planladı. (19 Oturum Eğitim)

14 Ağustos 2023

K12NET, 5 Haftalık Eğitimlerini Planladı. (19 Oturum Eğitim)

Bu haftadan başlayarak, okulların açıldığı ilk hafta da dahil olmak üzere, 5 hafta boyunca, tam 19 oturum online eğitim yapacağız. Bu eğitimlerle kurumlarımızı, yeni yıla hazırlayacağız. Bu haftaki eğitime katılamayanlar, daha sonrakine katılabilir, mazeretleri nedeniyle eğitime katılmayanlar, eğitim videolarını izleyebilirler. Videolarda anlatılanları, anlayamayanlar,  bizlere mail gönderebilir, ([email protected]) veya telefonla (0312-299.23.13) bizlere ulaşabilirler. Özetle öğrenmek isteyene, K12NET ne yapar eder, öğretir.

5 Haftalık Eğitim Programımız:

  1. Eğitime katılmak isteyenlerin, kurum isimlerini ve katılacak kullanıcıların mail adreslerini, [email protected] adresine mail göndermeleri yeterlidir.
  2. Eğitimlerimiz ücretsiz olup, her kurum kendi yerinden, online olarak katılacaktır.

K12NET’in Esas Amacı, Öğrenci ve Velilerin Kullanmasıdır.

Bir numaralı hedefimiz,  öğrenci ve velilerin cep telefonu uygulamasından K12NET’i kullanmalarıdır. Öğrencinin/velinin kullanması için öğretmenin kullanması gerekir. Öğretmenlerin kullanmadığı bir sistemi, öğrenciler kullanmaz. Öğretmenlerin kullanabilmesi için de, bir takım temel bilgilerin, okul idaresi tarafından girilmesi gerekir. Okul yönetimi bu temel bilgileri girmediyse, öğretmenler sistemi kullanamazlar. Öğretmenler kullanamazsa, öğrenci/veliler de  kullanmaz. Personel portalındaki, “Şubeler” ekranı aşağıdaki gibi dolu dolu gözüküyorsa, yöneticiler üzerlerine düşen görevleri yapmış, öğretmenlerin kullanabilmesi için sistemi hazır hale getirmiş demektir.

K12NET’i Bir Bütün Olarak Anlamak / 15 Ağustos Salı, Saat 10:30

Bu eğitime her okuldan en az bir yetkilinin katılmasını öneriyoruz. Bu eğitime katılanlar, bu öğretim yılında çok rahat ederler. Bu eğitimden geçen kullanıcılar, K12NET’i bir bütün olarak anlayacaklardır. Öğrenci- öğretmen- personel portalı arasındaki ilişkileri kavrayacaklar, aşağıdaki konularda bilgi sahibi olacaklardır:

  1. Öğretmenlerimiz sistemi kullanabilsinler diye çok güzel bir video hazırladık.
  2. Aynı çalışmayı öğrenci ve veliler için de yaptık. Videoların paylaşımını yapacağız.
  3. Okul yöneticileri,  öğretmenlerin sistemi kullanabilmeleri için ön hazırlık olarak neler yapmalı? Bu yapılmazsa, okul bir adım ilerleyemez.
  4. Örnek bir öğrenci / veli portalı hazırlamanın faydaları nelerdir?
  5. Yeni yıla başlarken bütün öğrencilerin şifrelerini sıfırlama veya belli sınıfların şifrelerini sıfırlama, şifrelerin dağıtımı, kurumunuzdan ayrılan personellerin hesapları açıksa yarattığı güvenlik tehlikeleri,
  6. Öğrencilerinizin resimlerini çekerken dikkat edilmesi gereken noktalar,
  7. Sistemi kim ne kadar kullanıyor, okulunuzda hangi modüller kullanılıyor, kullanırsanız okulunuza katma değer sağlayacak modüllerin başlıkları nelerdir?

 

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri / 17 Ağustos Çarşamba, Saat 10:30

Geçen öğretim yılında K12NET’i kullanan okullarımız, 2022-2023 öğretim yılında tüm işlemlerini bitirmişlerse, birkaç tuşa basarak yeni yıla geçiş yapabileceklerdir. Bu eğitimde yeni yıla geçiş süreçlerini anlatacağız.

 

Ders Programı Yapma / 16 Ağustos Perşembe, Saat 10:30

Okullar açılırken, okulların açılış yoğunluğu olur. Bu yoğunluk yaşanırken, ne yeni bir şey öğrenilebilir, ne öğrenilen şey uygulanabilir. Ders programı yapmak, doğası gereği zaten zor bir iştir. Ders programı önceden öğrenilir, yoğun günlerde sadece öğrenilenler, uygulanır. İşini sona ana bırakmadan, strese girmeden, öğrenmek isteyenleri eğitimimize bekliyoruz.

 

Temel Tanımlar / 18 Ağustos Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]