K12NET, 41. Modül, 41 Kere Maşallah…

31 Temmuz 2023

K12NET, 41. Modül, 41 Kere Maşallah…

Bu hafta sisteme yeni bir modül daha ekliyoruz. Yeni çalışmamızın adı : “Mağaza Modülü” Okullarımızda öğrenci, velilere, kıyafet, kırtasiye vb. ihtiyaçları satan görevliler ve bunların kurumda kendilerine ayrılmış özel mekânları (dükkânları) bulunmaktadır. Online Alışveriş modülü ile büyük benzerlik gösterse de, online modülde personel yoktur, fiziksel mekan yoktur. Kantin modülü, mağaza modülüne benzese de, satılan ürünler farklıdır. Kantin modülünde öğrenciler özellikle teneffüs saatlerinde ciddi yoğunluk oluştururlar. Mağaza modülünde ise günün her saatinde alışveriş olabilir.

Zimmet modülünde, personellere verilen laptop, harici bellek, klavye-mouse gibi demirbaşlar, modelleriyle, ürün kodlarıyla kayıt altına alınıyor. Yöneticiler, hangi personelin üzerinde, hangi demirbaşların olduğunu kalem, kalem biliyorlar.

Bu modüllerin çalışabilmesi için arkasında, stok takip modülünün olması gerekiyor. “Hangi depoda, hangi ürünler var?  Depoya ne zaman, ne kadar girdi, ne kadar satıldı? Şuan, şimdi ne kadar var?”  Bunları yöneten bir Stok takip programı olmazsa, diğerleri olamaz.

Mağaza ve Kantin programlarında nakit para kullanılabilir. Bu modelde çalışma prensibi “ver parayı, al ürünü” şeklindedir. Para olmasın yerine kredi kartı olsun, Kredi kartı olsun ama hangisi? Müşterinin cebinden çıkaracağı her kredi kartı ile çalışmak gerekiyor. Müşteri cebinden hangi kartı çıkaracak diye korkmamak gerekiyor. Türkiye’de meşhur 22 kart var. ParamPOS şirketi bu kartların tamamıyla entegre, K12NET’de ParamPOS ile entegre.

Bazı müşterilerimiz “nakit yoluyla, EFT ile veya kredi kartıyla içi doldurulan okula özel bastırılmış markası hiç fark etmez, Radyo Frekansı ile Tanımlama (RFID ) teknolojisi ile tanımlanmış kartlar kullanalım. Kullanıcıların sanal cüzdanları olsun, radyo frekansı sinyal göndersin, elektromanyetik dalgalar vasıtasıyla kullanıcının sanal cüzdanından, harcaması kadar tutar, ödeme olarak hesaplara geçsin” istiyorlar. Mümkün, bu isteklerin tamamını yerine getirebiliyoruz. Müşterilerimizin bir kısmı da, “K12NET’e hiç para girmeyelim. K12NET sadece satış tarafını çözsün biz para işini başka ortamda çözelim.” Diyorlar.

Hepsine tamam diyoruz.

Stok-Zimmet-Online Alışveriş Modülü / 2 Ağustos Çarşamba, Saat 10:30

Görselde belirtilen modülleri bir seferde anlatamayacağımızı fark ettik. Stok – Zimmet – Online Alışveriş ve ParamPOS şirketi hakkında bilgi vereceğiz. Hatta mümkün olursa şirket yetkililerini davet edip ilk ağızdan bilgi alacağız.

Stok – Mağaza – Kantin Modülü / 3 Ağustos Perşembe, Saat 10:30

Mağaza ve kantin modülü stok modülü olmadan anlatılamaz. 41. Modülümüz mağaza modülünü, arkasından kantin modülünü bu eğitimde anlatacağız. Yine eğitimimizde RFID teknolojisinden, hangi marka kart satın alırsanız nasıl entegre olabileceğimizden bahsedeceğiz. Perşembe günü eğitimin sonunu yine ParamPOS şirketi hakkında bilgi vererek tamamlayacağız.

Temel Tanımlar / 4 Ağustos Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]