K12NET, 40-34 ve 15 Gün Kala, 3.Kez Dikkatlerinizi Çekiyor. (Son Fırsat)

1 Şubat 2021

K12NET, 40-34 ve 15 Gün Kala, 3.Kez Dikkatlerinizi Çekiyor. (Son Fırsat)

Okulların açılmasına 15 günümüz kaldı. Bu konudaki üçüncü uyarı yazımız.  Duygularımız, okulların açılmasını istiyor. Aklımız ve sayılar, bunun mümkün olmadığını veya çok kısıtlı imkânlarla olacağını söylüyor. Öyleyse hazırlık yapmamız gerekiyor. Bu 15 günün kıymetini çok iyi bilmek gerekiyor. K12NET kullanan bir okulun, online eğitim sürecinde dışarıdan hiçbir desteğe ihtiyacı bulunmuyor. Tek kuruş kaynak ayırmadan, bütün ihtiyaçlarınızı K12NET üzerinden karşılamaya, ikinci dönemde de hep yanınızda olmaya devam edeceğiz.

Online Eğitim Süreçleri / 4 Şubat Perşembe, Saat 10:30

Bu süreçleri öğrenmeniz için iki video izlemenizi istemiştik. Hala zamanımız var. Perşembe gününe kadar bu videoları izleyiniz. Bu meşhur iki video, K12NET ekran mesajı üzerinden de tekrar paylaşılacaktır. Ayrıca okul isminizi yazarak [email protected] adresinden bu iki videoyu isteyebilirsiniz. Eğitimde her bir konuyu genel hatlarıyla anlatıp, her bölümde “soru var mı?” diye soracağız. Her soruya cevap vereceğiz. Cevapsız tek bir soru bırakmayacağız. Online eğitim süreçleri konusunda bu son fırsatın çok iyi değerlendirilmesini rica ediyoruz.

Özel Okul, Tek Bir Ders Saatini Kaçıramaz!

Teknik bir sebepten dolayı, bu dersi yapamadık. Bu ders kaçtı.” Bu sözler, özel okulculukta kabul edilemez bahanelerdir. “Zoom çalışmadı, Teams, Google veya diğerleri çalışmadı.” Bunların sadece bir tanesi ile çalışmak zorunda değilsiniz ki.  O değilse, öbürü çalışır, hepsi de ücretsiz, üstelik bütün canlı ders programlarıyla K12NET entegre çalışabiliyor. O zaman niye yedekli çalışmıyoruz? Birinde sorun çıkınca niye öbürüne geçiver miyoruz?

Acil Eylem Planı Hazır mı?

21 yüzyıl becerilerinden, problem çözme yeteneği…”  gibi sükseli laflar yerine, problem çözme konusunu öğrencilerimize bizzat uygulamalı göstermeliyiz. K12NET’de ders programınızı yapınız. Bir öğretmene en az iki adet canlı toplantı linki bağlayınız. Velilerinize, öğrencilerinize deyiniz ki, “Bizim bahaneyle boşa geçecek tek bir dakikamız yok.  Kendi K12NET portalınızından haftalık programı çıkarınız. Derslerimizi acil bir durum olmadığı sürece her zaman, örneğin Teams’den yapacağız. Velev ki, o saatte Teams çalışmıyor. Sorun değil, hemen Zoom üzerinden devam edeceğiz. Aşağıdaki örneğe göre Zoom da çalışmıyorsa, sırada üçüncü alternatif, Google Meet var. Ya,  peki, K12NET açılmazsa? Onda bir sıkıntı olursa, sonuçta K12NET’ de kendi dışında birçok değişkene bağlı olarak çalışıyor. İkinci dönemin başında, öğrenciler/veliler, kendi portallarından aşağıdakine benzeyen ders programlarını bilgisayarlarına indirsinler. İkinci dönemin başında bu konuyu ders olarak işleyiniz. Dersin konusuna da  “Hayatın Ta Gerçeği” deyiniz. Yangın, deprem tatbikatı gibi, bu konunun da tatbikatını yapınız. Velilerinize, “ Kullandığımız yazılımlardan herhangi biri çalışmazsa, panikle telefon açmayınız. Ne yapacağımız daha bugünden bellidir” deyiniz. Böylece velileriniz, 21 yüzyıl becerilerini, okulunun nasıl uyguladığına bizzat tanıklık etsin. Mükemmellik, ancak hazırlık ve provayla mümkün olabilir. Lütfen işlerinizi ara tatilin son günlerine bırakmayınız.

Ön Kayıt Modülü / 3 Şubat Çarşamba, Saat 10:30

Okulların web sayfalarında “iletişim bilgilerinizi bırakınız, biz sizi arayalım!” gibi yazılar görürsünüz. K12NET’in ücretsiz ön kayıt modülü de bulunuyor. Bursluluk modülü ile ön kayıt modülü birbirine karıştırılmamalıdır. Bunlar iki ayrı yazılımdır. K12NET’in hem bursluluk, hem ön kayıt modülü bulunmaktadır. Bu haftaki eğitimimizde ön kayıt modülünü de anlatacağız.

Sürpriz Bir Konumuz Daha Olacak

Gündemin yoğunluğu nedeniyle bu yazıda yer veremediğimiz ama ayrıntılarını, Salı günü aktaracağımız yeni bir güncelleme haberimiz var. Güncellemenin konusu, ön kayıtla alakalı olmasa da bu eğitimin son bölümünde yeni çalışmamızdan da bahsedeceğiz.

Temel Tanımlar / 5 Şubat Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]