K12NET, 22 Kat İşinizi Kolaylaştırıyor.

31 Ocak 2022

K12NET, 22 Kat İşinizi Kolaylaştırıyor.

Velilerinize, “Okula gitmeden, uzaktan veya okula giderek her türlü kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.” dediğinizde 22 banka ile çalışmanız gerekiyor. Bu karar,  22 farklı bankayla konuşmanız, anlaşma yapmanız, oranları belirlemeniz, her ay, 22 kez hesap hareketi çıkarmanız, ne işlem yaparsınız 22 kere yapmanız anlamına geliyor. K12NET’de diyor ki, “bunun yerine, K12NET ile entegrasyon yapmış, ParamPOS şirketi ile anlaşınız, 22 bankayla ayrı ayrı görüşmek yerine, tek bu şirketle görüşme yapınız ve tüm kredi kartlarını kullanabilir hale geliniz.” Yani tek taşla, 22 kuş.

ParamPOS şirketi kendi başına ayrı bir şirket. Merkez bankasının güvencesi altında, Hazine ve Maliye bakanlığından onaylı bir kurum. Geçen yıl sistemleri üzerinden 11 milyar liralık işlem yapılmış, bankalar karşısında eli çok kuvvetli bir şirket. 11 milyar liralık güçle, sizin yerinize tüm bankalarla anlaşma yapıyorlar. Bizlere de diyorlar ki, “madem 3.528 özel okula hizmet veriyorsunuz, bu çok büyük bir sayı, K12NET okullarına özel uygulamalar yapalım.”

1-    Öğrenci sayısı fark etmesin, küçük-büyük okul olmasın, 3.528 özel okulu, bir okulmuş gibi kabul edelim, tüm okullar aynı avantajlı durumdan yararlandıralım.

2-    Gün blokeli çalışan okullardan hiç komisyon almayalım, kaç lira çekim yapıldıysa günü gelince, sıfır komisyonla paranın tamamını okula aktaralım.

3-    Okullar gününden önce para çekmek isterse, yine banka gibi komisyon alalım ama oranlarımız da, bankaların bir tık altında olsun.

4-    Sisteme dâhil olan okullardan aidat-yıldat vb isimlerde para almayalım.

5-    Bu avantajlı imkânları devam ettirmek için bir kota da belirlemeyelim. Okullar ne kadar satış yapabiliyorsa o kadar yapsın. “Şu hedefi tutturamıyorsan bu imkanlardan yararlanamazsın” gibi dayatmalarda bulunmayalım.

K12NET – ParamPOS Entegrasyonu / 3 Şubat Perşembe Saat 10:30

Ödeme yapmaya okula giden velilerinize, aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibi, sıra sıra makinelerden işlem yaptırmayacağız. Tek bir hesap olacak, muhasebeci tek bir hesap hareketini takip edecek. Ödeme yapmak için illa okula gitmek de gerekmeyecek, veli evinden, K12NET üzerinden ödemesini yapabilecek.

Sadece okul taksitleri mi? K12NET Online alış veriş modülü sayesinde aklınıza ne geliyorsa, kırtasiye, kıyafet, okul kitapları, geziler, sinemalar, her türlü sosyal faaliyeti, ParamPOS ile entegreli bir biçimde K12NET Online Alışveriş modülündünden satış yapabileceksiniz. Üstelik bu modüller, depo takip ve ön muhasebe programlarıyla da entegreli çalışacak. Yani satış yapmak için 500 kazak almıştınız, 50’si internet üzerinden satılmış, depoda 450 kazak var. Veya bu kazakları, X liradan almıştınız, Y liradan satarak şuan kazak satışından şu kadar lira ciro yaptınız gibi sonuçlara tek bir düğmeyle ulaşabileceksiniz.  Eğitimimizde bu konuların ayrıntılarını bulabileceksiniz.

*Not : Okulunuzun paraları, bu şirketin hesaplarında değil, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası korumalı hesabında durmaktadır. 

Nöbet Modülü/ 2 Şubat Çarşamba, Saat 10:30

Her okulda öğretmenler odasında asılı bir nöbet listesi vardır, genellikle sene başında yapılır, öyle kolay kolay da değişmez. K12NET bir yenilik yaparken hep faydayı öne çıkarır.  “Nöbet modülünü yaparsak, nasıl fayda sağlarız?” sorusunun cevabını yine sizden öğrendik.

Nöbet görevi olan öğretmenlere sürekli “görevin var!” diye hatırlatma yapması gerekiyor. Ayrıca bazen görev yerlerinde değişiklikler de olabiliyor, bu değişikliklerin de, anında bildirilmesi gerekiyor. “Bu hatırlamaları otomatik olarak yapan bir yazılıma ihtiyaç duyuyoruz” diye bizlere bilgi verdiler. Biz de, öğretmenlerimizin görevlerini unutmamaları için görevlerinden bir önceki akşam ve ertesi günü, görev zamanlarını ücretsiz hatırlatma bildirimlerini, K12NET Mobil uygulamalarından göndermeye başladık. Bu haftaki online eğitimimizde bu konunun ayrıntılarını anlatacağız.

Temel Tanımlar / 4 Şubat Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]