HES, PCR, COVİD Aşısı ve K12NET

13 Eylül 2021

HES, PCR, COVİD Aşısı ve K12NET

Ülkemiz neyi konuşuyorsa, eğitimcilerimizin, okullarımızın gündemi neyse, K12NET’de onu konuşur, onun eğitimini yapar. Geçen hafta en çok konuşulan konuları, yine bir “Güncel Konular Eğitiminde” anlatmak istedik.

Güncel Konular Eğitimi / 15 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Velilerimiz veya istenirse öğrenciler, kendi portallarından sağlık kartlarını doldurabilirler. İnternet tabanlı yazılımlar, tam da bunun için yapılmıştır. Bilgi sahibi olanlar, bilgilerini dünyanın herhangi bir yerinden, herhangi bir bilgisayardan, cep telefonundan, tabletten girebilsin diye. Aşağıdaki resme bakarsanız, HES, PCR, Aşıdan çok daha fazlası var. Dokümanlar bölümüne (resimde bir numara ile gösterilen kısma) aşı sertifikasını bile yükleyebilirsiniz. Bu haftaki eğitimimizde sağlık kartı yetkisinin nasıl açılıp, istenirse velilerin nasıl doldurabileceğini anlatacağız.

Elinizde başka bir ortamda tuttuğunuz topluca HES Kodları varsa, velilerinizin eksik telefonları varsa, e-postaları varsa; bunun gibi 147 çeşit bilgiyi daha önce tuttuğunuz excel dosyalarınızdan, K12NET’e topluca yükleyebilirsiniz. Eğitimde öğrenci bilgilerini güncelleme sihirbazını da ayrıntılarıyla anlatacağız. Öğrencilerinizin eksik bilgileri varsa,bunların öncelikli girilmesini istiyorsanız, sisteme ilk girişte, ekran açılır ve kullanıcılar daha ilk girişte eksik bilgilerini doldururlar. Bu hatırlatmaların  çıkma sıklığını bile ayarlayabilirsiniz. Bu ayarları nasıl yapacağınızı da eğitimimizde anlatacağız.

Okula Gidemeyecek Çocuklar İçin Eylem Planınız Hazır mı?

Umarız hiç olmaz ama aynı şubeden iki çocuk hastalanırsa, o şubeyi karantinaya alacaklar. Duymak, görmek, ihtimal bile vermek istemiyoruz ama olasılık kapının dibinde bizi bekliyor. Bütün yaz, bu konunun üzerine durduk. Salgını bir kenara bırakın, üşütmüş, öksürüyor, hapşırıyor, hafif ateşi var. Eskiden öğretmeni de, öğrencisi de, okulda bu belirtileri ayakta geçirirdi. Bu yıl, bu çocuklara “evde dinlen!” denilecek. Özel okulcu “evde dinlen!” diyerek kenara çekilemez. Gün içinde anlatılan ders materyalleri, testler, ödevler, konu anlatımları hepsini, okula gidemeyen, 3-5 öğrencimiz bile olsa, bu hizmeti vermek zorundayız. Önümüzdeki yılın kayıtlarını etkileyecek en önemli faktörlerden biri de, bu lojistik destek olacaktır. Bir şubeye karantina gelirse, o şube; hiçbir şey olmamış gibi yarın uzaktan eğitime geçebilmelidir. Hazır mısınız? Değilseniz, K12NET size yeter. Bütün ihtiyaçlarınızı ücretsiz karşılamaya hazırız. Eğitimde bu konunun da üzerinde duracağız.

Devamsızlık Modülü / 14 Eylül Salı, Saat 10:30

Devamsızlık modülü deyip geçmeyiniz. Bakın bir çırpıda kaç madde sayacağız:

Öğrenci ders devamsızlığı – öğrenci günlük devamsızlık – devamsızlık türlerinin özelleştirilmesi, ders devamsızlığının günlük devamsızlığa çevrilmesi, devamsızlık sonrası velilere gönderilen bilgilendirme bildirimleri, devamsızlık raporları, öğretmenlere “devamsızlık girmeyi unutma!” hatırlatmaları, okuldaki personellerin günlük devamları, öğretmenlerin ders devam durumları, maaşları belirleyen kaç saat derse girmiş, kaç saat etüt yapmış, kaç saat etkinlik yapmış aylık raporları, personellerin yıllık izinleri. Hepsini bu eğitimde anlatacağız.

Kronometreyi açıp 10 saniyede devamsızlık gireceğiz. Veri girişinin ne kadar kolay olduğunu bizzat uygulamalı göstereceğiz.

Kulüp Modülü / 16 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Hangi öğrenci, hangi kulüpte görev alacak, kulüplerin belirlenmesi, öğrenci – öğretmenlerin kulüplere atanması, devamsızlıklarının girilmesi konularını da bu eğitimimizde anlatacağız.

DİKKAT! En Çok Hangisi Tercih Edersiniz?

Öğrencilere “En çok hangi kulübü tercih edersiniz?”  Diye sorup, mümkünse birinci tercihlerine, olmadı ikinci tercihlerine şeklinde elle yerleştirme işlemi yapıyorsanız, bu eğitimde bu işin ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz. Öğrenci portalında aşağıdaki resimdeki gibi “En çok hangisini istersiniz?” diye sorunca tercihlerini yapacaklar. Tercih süresi bittiğinde, tek bir düğmeye bastığınızda kulüp dağıtımları otomatik yapılmış olacak. Haftalar süren dağıtma işi, birkaç saniyede sonuçlanmış olacak.

Temel Tanımlar / 17 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]