Her Şey Uzaktan Olabilir, Ama Sınavlar Yakından…(K12NET Eğitim Duyurusu)

26 Ekim 2020

Her Şey Uzaktan Olabilir, Ama Sınavlar Yakından…(K12NET Eğitim Duyurusu)

Okul Sınavları + Ara Karne Eğitimi / 27 Ekim Salı Saat 10:30

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin isterlerse eğitimlerine online devam edebileceklerini ama sınavların okulda, yüz yüze yapılacağını ve tüm müfredattan sorumlu olacaklarını duyurdu. K12NET’de uygulanan not sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı ile bire bir uyumludur ama özel okulların kendilerine özel ihtiyaçları da vardır. Örneğin aşağıdaki resme bakınız.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1.Sınava not girilmesini istiyor. K12NET’de 1.Sınava not girilecek alan bile kapalı. Çünkü bu dersin öğretmeni, şöyle bir kural uyguluyor: Öğretmen, başlangıç seviyesinde, dersinin temel tanımlarını anlatıyor ve çok sınırlı bir konu üzerinden, maksimum 80 puan üzerinden, ağırlığı %20 olan, 1.Quizini yapıyor. Müfredat ilerliyor, bu sefer maksimum 100 puan üzerinden ağırlığı %30 olan, 2.Quizini yapıyor. Konu tamamlanmak üzereyken, 130 puan üzerinden, ağırlığı %50 olan, oldukça kapsamlı bir tarama yapmak istiyor.  Kapsamlı bir sınav olacağı için, alışkanlıklarımızın aksine 100 puanı yeterli bulmuyor. Çok soru sorarak maksimum 130 puan alınabilecek bir sınav tanımlıyor.

İşte sonuç, Milli Eğitim Bakanlığı’nın istediği birinci sınav notu hazır. Bu not, farklı zamanlarda, farklı puan baremlerinde, farklı ağırlıklarda yapılan, üç Quiz sınavından oluşuyor.  Milli Eğitim Bakanlığına bildirilen sınavın arkasında, birbirleriyle ilişkili 3 bileşik sınav bulunuyor.

Orijinal ve Faydalı Özelliklerin Dahası Var.

K12NET’de öğrenciye sadece  “50 aldın, 60 aldın” denmeyebiliyor. “60 aldın ama şu sorulara yanlış, şu sorulara doğru cevap verdin, sorduğumuz açık uçlu veya çoktan seçmeli sınav soruları şu kazanımları ölçüyordu. Şu kazanımları yapamadın” deniyor ve öğrenciye çok ayrıntılı bir sınav sonuç belgesi veriliyor.

Ara Karneleri, K12NET’den Veriniz.

Özel okulcu, geri bildirimde bulunmak için dönem sonunu beklemez. Özel okulcu, rutin aralıklarla ara karne verir ve velisini sürekli bilgilendirir. K12NET’in o kadar ayrıntılı bir ara karnesi bulunmaktadır ki, özellikleri 4 sekme halinde kullanıcıya gösterilmektedir. Bir de bu salgın günlerinde ara karnelerin velilere ulaştırılması gerekiyor. K12NET, Ekran mesajı veya e-posta olarak ara karnelerin ulaştırılmasını da sağlar.

Bu konular ve daha fazlasını bu haftaki eğitimimizde bulabilirsiniz.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET, Sorusuna Hala Cevap Alamadı!

K12NET, Sorusuna Hala Cevap Alamadı! K12NET yazılımında, öğretmen 10 saniyede ödev verir, ödev verir vermez, velilere ücretsiz bildirim gider, ödevin...

DEVAMINI OKU

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…   

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…    Müşterilerimizin %58’i, Muhasebe Modülünü kullanıyor. Bunun anlamı, “kayıt, şartsız, her şeyi ile K12NET’e güveniyorum”...

DEVAMINI OKU

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz?

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz? Eğitim kurumları için bursluluk organizasyonları o kadar önemlidir ki, amatör yazılımlara bırakılamaz. Bir senaryo...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]