Hem Liselere, Hem Üniversitelere Tercih Programı, K12NET’den. Üstelik…

2 Temmuz 2018

Hem Liselere, Hem Üniversitelere Tercih Programı, K12NET’den. Üstelik…

 Öğretim yılı içerisinde defalarca yazdık, bilgi verdik. Bir kere daha özetleyelim:

        – Hem liselere, hem de üniversitelere tercih programını K12NET Hazırlıyor.

         -K12NET, YÖK’ün çok kıymetli çalışması, YÖK ATLAS ile entegre çalışıyor.

         -Kullandığı tüm bilgilerin kaynağı, MEB ve ÖSYM’dir.

         -İnterneti olan her bilgisayardan çalışır. Mekan, zaman önemli değildir. 

         -Öğrenciler, evde çalışıp olası tercihlerini, Tercih Sepetine eklerler, tercih danışmanları/rehber öğretmenler, öğrencilerin çalışmalarını inceleyip, yönlendirmelerini buna göre yaparlar.

-Bunun için bir bütçe de ayırmanız  gerekmiyor.

         -Kalitesinden hiç ödün vermeden K12NET, sizlere üstelik ÜCRETSİZ bu hizmeti veriyor/verecek. 

Önce LGS Tercih Programı İle Başlayacağız.

26 Haziran tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı, 2018 Yılı Ortaöğretime Geçiş ve Yerleştirme Kılavuzunu yayınladı. Bu kılavuzda tercih yapılacak okulların isimleri, bölümleri, kontenjanları, öğretim şekli, puan –yüzdelik dilimi gibi tercih yapmamızı sağlayacak bilgiler yayınlanmıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilan ettiği tercih ve yerleştirme takvimine göre tercih yapmamızı sağlayacak bilgiler, 2 Temmuz tarihinde (Pazartesi günü) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilecek. 

 

Liselere giriş sınavları için tercih programımız  http://lgs.k12net.com adresinden yayın yapıyor. Bu hizmetten ücretsiz yararlanmak için, K12NET Okulu olmanız da gerekmiyor.  Ülkemizin her okulu, her öğrencisi, bu hizmetimizden ücretsiz yararlanabilir. Eğer ülkemiz öğrencilerine bir katkı da biz sağlayabilirsek bunun mutluluğu bize yeter. 

Şuan belirtilen adreste yayınlanmakta olan bilgiler, geçen yılın bilgileri olup, Milli Eğitim Bakanlığı 2 Temmuz tarihinde bilgileri yayınlanmasından kısa bir süre sonra yayına girecektir. Bilgilerin güncellendiği ayrı bir duyuru ile bilgilerinize sunulacaktır.

Üniversite Tercih Programı

Üniversite Tercih Programımız da http://osstercih.k12net.com/ adresinden, geçen yıl Ağustos ayında yayınlanan en son verilerle  yayın yapmaktadır. ÖSYM, yeni bilgileri yayınladığında tercih programımız da güncel bilgileriyle sizlerin hizmetine sunulacaktır.

Yardım Videolarını İzleyiniz.Tercih Programını bütün fonksiyonlarıyla kullanabilmeniz için hem LGS, hem Üniversite Tercih Programı yardım videolarını izleyiniz. Öğrencilerinizin de izlemesini isteyiniz. 3-5 dakika vaktinizi alacak bu uğraş, tercih programını tüm fonksiyonlarıyla kullanmanızı sağlayacaktır. 

 

LGS Tercih Programı Yardım Linki : https://www.youtube.com/watch?v=_DBt9eCsQkY 

ÖSS Tercih Programı Yardım Linki : https://www.youtube.com/watch?v=9L7D4wb87dg

 

Temmuz Ayının Her Perşembe Günü, Saat 10:30’da Temel Tanımlar Eğitimi Yapılacaktır.

Temmuz ayının her Perşembe günü, Temel Tanımlar eğitimi yapacağız. 5,12,19,26 Temmuz Perşembe günleri saat 10:30’da sistemimizi yeni satın almış okullarımıza veya bir sebepten programımızın en temel özelliklerini henüz öğrenememiş kullanıcılarımıza öğrenci-öğretmen-şube-ders ekleme gibi en temel özelliklerini yeniden, en baştan anlatacağız. Eğitimlerimiz, online, yerinde olup her kurum kendi okulundan ücretsiz katılabilecektir. Eğitime katılmak için [email protected] adresine bu isteğinizi belirten bir mail göndermeniz yeterlidir. 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]