Hastaneye Gitmeyen Veli, Okula da Gitmez (K12NET Güncelleme Haberi)

1 Şubat 2021

Hastaneye Gitmeyen Veli, Okula da Gitmez (K12NET Güncelleme Haberi)

Önümüzdeki yılın “kayıt yenileme” zamanı geldi. Veliler, okullarına gidip, pazarlıklarını yaparak, kayıt yenileme işlemlerine başladılar. Kayıt yenilemede “pazarlık” önemli bir etkendir. Pazarlık, en güzel, yüz yüze ve okulda yapılır. “Liste fiyatımız” budur deyip, o fiyat üzerinden işlem yapan okul sayısı, parmakla sayılacak kadar azdır. Gerçeğin bir tarafı böyleyken, ciddi sağlık sorunları olduğu halde, “covite yakalanırım” endişesi ile hastaneye gitmeyenlerin, sağlık sorunlarını erteleyenlerin olduğunu duyuyoruz. Hastaneye gitmeyen bu insanların okula gidip kayıt yenilemelerini beklemek, son derece gerçek dışı bir beklenti olur. Öyleyse bu grup için yöntem değişikliğine gitmemiz gerekiyor.

Pazarlıklar, Uzaktan Online Yapılmalı

Okula gitmek istemeyen veli zorlanmamalı, online toplantı programları ile mümkün değilse FaceTime, Whatsapp gibi görüntülü konuşma imkanlarıyla veya en kötüsü telefonla pazarlıklar yapılarak son ücret belirlenmelidir. Ücret belirlendikten sonra geriye kayıt sözleşmesinin ve gerekiyorsa senetlerin bastırılması işi kalmaktadır. Veli ile görüşmeyi sonlandırırken “Efendim biraz sonra telefonla konuştuğumuz gibi şu ücret üzerinden sözleşmenizi yapacağız. K12NET, veli portalından / Ödemeler bölümünden 2 kopya sözleşmemizi çıkarıp, imzalayabilir misiniz, imzaladığınız sözleşmeleri kargo ile bizlere gönderebilir misiniz? ” Diyeceğiniz, güncellemeyi hazır ettik. K12NET yeni çıkardığı güncelleme ile kayıt sözleşmelerinin ve gerekli görülürse senetlerin veli portalından çıkarılmasını sağladı.

Bir de Senet İşi Var.

Bir veli var, eğer ona senet imzalattırsanız çok sorun olur. Bir veli var, ona da imzalattırmazsanız çok sorun olur. Duruma göre, okulun kararı doğrultusunda veli ekranlarında senetlerin basılması da mümkün hale gelmiştir.

Bu İşin Daha İlerisi…

Bu aşamada kayıt sözleşmesi ve istenirse senetlerin basılmasını sağladık. Sonraki aşamada para ile ilgili aklınıza ne geliyorsa, hepsinin K12NET üzerinden yapılmasını sağlayacağız. Veli okula taksit ödemek için, kitap, kantin, kırtasiye, kıyafet, gezi… Aklınıza ne kadar ödeme geliyorsa, hepsini K12NET üzerinden istediği yerden yapabilecek. Veliler ister salgın, isterse salgın sonrasında okula gitmeden ödemelerini yapabilecekler.

İki Konuda Davetimiz Var.

3 Şubat Çarşamba günü, saat 10:30’da yapacağımız Ön Kayıt Modülü eğitiminde, ön kayıt ile alakası olmamasına rağmen, gündem yoğunluğu nedeniyle yukarıda anlattıklarımızı uygulamalı göstereceğiz. Eğitimimize mutlaka bekliyoruz. Müşterinin aklına yatmayan hiçbir yazılım başarılı olamaz. Veli portalından sözleşme bastırma, arkasından ödemelerin online yapılması konusunda değerli görüşlerinizi [email protected] adresine iletirseniz, biz de sayenizde yönümüzü bulmuş oluruz.

Ön Kayıt Modülü / 3 Şubat Çarşamba Saat 10:30

Okulların web sayfalarında görürsünüz, “İletişim bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım” yazının üzerine basınca okulun kendi yaptığı/yaptırdığı yazılıma gider. Bu bilgilerin, K12NET okul yönetim yazılımına gitmesi lazımdır. Verileri oraya, buraya, şuraya yüklersek,  hepsi ayrı yerde olur ve birbiri ile konuşamazlar. Ayrı ayrı girmek için uğraştığınız gibi sonra da ayrı girdiklerinizi birleştirmek için uğraşırsınız.  K12NET’in kendi başına, müstakil, ücretsiz, bir Ön Kayıt Modülü bulunmaktır. Okulun web sayfasına tıklanarak girilen bilgiler,  K12NET’in içine akar. K12NET içine alınan her veri; sorguya, analize mümkün hale gelmiştir. Üstelik öğrenciler buraya kayıt oldukça, okulun ilgili yöneticisine aşağıdaki gibi bildirim gider. Kullananların çok memnun kaldıkları bu ücretsiz modülü, tüm okullarımızın kullanmasını istiyoruz ve eğitime davet ediyoruz.

Eğitime Katılmak İçin;  

Eğitime katılmak için okul adınızı yazarak, [email protected] adresine bir mail göndermeniz yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]