Gündem Neyse; K12NET, Gündemin Eğitimini Veriyor

7 Eylül 2020

Gündem Neyse; K12NET, Gündemin Eğitimini Veriyor

Geçen hafta özel okullar, iki konuyu çok konuştu, çok sordu. KDV, %8’den, %1’e düşürüldü. Milli Eğitim Bakanlığı, okulların RİBA (Rehberlik İhtiyaç Belirleme Anketlerini) Eylül ayı sonuna kadar yapıp sonuçlarının gönderilmesini istedi. Okullarımız bunları konuşuyorsa, onları meşgul ediyor, zamanlarını alıyorsa, bu konular, bizim de,  eğitim konumuz olur. Aşağıda okuyunca da göreceksiniz, somut örneklerle hap gibi eğitim vereceğiz.

Muhasebe Eğitimi / 9 Eylül Çarşamba Saat 10:30

Önce muhasebe eğitiminin genel konularını anlatacağız. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Eğitimin sonunda KDV’nin %8’den, %1’e düşürülmesini anlatacağız. Bir öğrenci velisiyle, örneğin KDV Dahil, 10.800  bin liraya anlaştığınızı varsayalım. Bunun 800 Lirası KDV’di, yeni düzenleme ile bunun 100 Lirası KDV olacak. Öyleyse aradaki 700 Lirayı iade etmeniz gerekebilir. Eğitim ücret kalemine “KDV İndirimi” diye %7’lik bir indirim tanımlayabilirsiniz, böylece bu kalem adı altında ne kadar işlem yapıldığının rapor ve analizlerini de alabilirsiniz. Diyelim taksit yapmıştınız, hatta bir iki taksitin ödemesini de almıştınız. Onlara hiç dokunmadan, diğer taksitler üzerinden bu 700 lirayı dağıtarak veya en son taksite yansıtarak indirimi yapabilirsiniz. Veli parayı peşin ödemişti, iadesini istiyorsa, iade işlemlerini, K12NET üzerinden yapabilirsiniz. Konunun ayrıntılarını, K12NET eğitiminde bulabilirsiniz.

Rehberlik + Anket Modülü – Riba Anketleri / 10 Eylül Perşembe, Saat 10:30

RİBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soruları belirlenmiş bir anket, bu anketleri daha önce hazır etmiştik. Okullarımız “anket sorusu hazırlıyorum” diye uğraşmadan hazırca, onlara biz göndereceğiz, siz öğrencilerinize, öğretmenlerinize  bu soruları online anket olarak portallarından yönelteceksiniz. Öğrencileriniz, öğretmenleriniz, anket sorularını cevaplarken bile, K12NET otomatik analiz çıkarmaya başlayacak. Anket tamamlandığında hazır istatistik ve analizleri alıp, Milli Eğitim Bakanlığına teslim edeceksiniz. Konu anket olunca “Anket” modülünü, sorumlu yetkililer, rehber öğretmen olunca “Rehberlik” modülünü de genel hatlarıyla anlatacağız. Böylece bu eğitim saatinde, iki modülün eğitimini vermiş olacağız.

Temel Tanımlar / 11 Eylül  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]