Günde 4 Kurum, K12NET’li Oldu.

25 Mart 2024

Günde 4 Kurum, K12NET’li Oldu.

Ocak ve şubat aylarında da, okullarımızın ve kurslarımızın K12NET’e olan teveccühü devam etti. Günde 4 kurum, K12NET’li olmayı tercih ederek, Türkiye genelinde, K12NET kullanan kurum sayısı 3.959’a yükseldi. Bu başarıya ulaşmada etkili faktörlerden biri de, K12NET’in dönüştürebilme becerisidir. Bir araç yapıp, aynı araçla farklı ihtiyaçları karşılayabilmek mümkündür. Örneklerle açıklayalım: Okul öncesi programı değişti, doğal olarak kazanımları da değişti. Hemen bu kazanımları sisteme yükledik. Örnek olması açısından birkaçını aşağıya yazalım:

36-48 Aylık Çocukların Bilişsel Gelişim Özellikleri:

  1. En az üç rengi adlandırır.
  2. En az altı küple kule yapar.
  3. Birden ona kadar ritmik sayar.
  4. Dik ve yatay çizgiler çizer.

İşte bu özellikleri gözlemleyen anaokulu öğretmeni, gözlemlerine dayalı bir karneyi hazırlar. 5 Nisandan önce, ara tatil başlamadan, velilerine karne olarak gönderir. Böylece anaokullarının, eğitim yaşantısındaki en önemli başlangıç noktası olduğunu belgeleriyle velilerine gösterir. Şimdi de konusu farklı başka bir örnek verelim.

Bir danışman öğretmen, çocuklarının kitaplar okumasını istemekte ve bir tavsiye listesi yayınlamaktadır. Öğrencileri hangi kitapları okumuştur? Bunları kontrol etmek hatta bu kontrolleri ile ilgili yorumlarını, görüşlerini yazmak istemektedir. Bunları da, 5 Nisan’dan önce karne olarak çıkarmak, velilerine bir de böyle bir okuma karnesi vermek istemektedir.

Davranış Modülü Eğitimi / 27 Mart Çarşamba Saat 10:30

Yukarıda anlatılanların hepsi, gözlemlenen her türlü davranış, istenen ana başlıklar ve ona bağlı alt başlıklar halinde, istenen renkte, istenen konsepte gözlem yapıp, karneler çıkarabilirsiniz. Bu eğitimizde bir araç yapıp, yapılan aracın ne kadar farklı konuya uyarlanabildiği somut örneklerle anlatılacaktır.

Not Defteri + Ara Karne / 28 Mart Perşembe Saat 10:30

Bu eğitimde, K12NET’in esnek not defteri hakkında bilgi vereceğiz. Ara tatil yaklaşıyor. Ara karne ve bununla birlikte verilebilecek 14 çeşit farklı karnenin tanıtımını yapacağız.

Temel Tanımlar / 29 Mart Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]