Geçen Hafta K12NET’e Sorduklarınız, Bu Hafta Eğitim Oldu. 

19 Eylül 2022

Geçen Hafta K12NET’e Sorduklarınız, Bu Hafta Eğitim Oldu. 

Geçen hafta en çok kulüpler modülünden soru geldi. Özel bir eğitim planladık. Bir de farklı farklı konulardan sorular vardı. Bunları da kendi başına bir eğitim olarak planladık.

Kulüpler Modülü / 21 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Her isteyeni, istediği kulübe gönderemeyecekseniz, kulüplerinizin belli bir kontenjanı varsa, öğrencilere tercih sırası yaptırabilirsiniz. Mümkünse öğrencileri 1. Tercihine, olmadı 2. Tercihine, olmadı 3. Tercihine, K12NET, 10 saniye içinde el değmeden yerleştirecektir. Bu işlemi elle bir haftada yapan okullarımız!  Eğer bu eğitim haberini kaçırır, bu kolaylıktan haberdar olmazsanız, 10 saniyede yapacağınız işi, bir haftada elle yapmak zorunda kalırsınız.

Güncel Konular Eğitimi / 22 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Bu eğitimde tam 17 başlığı ele alacağız. Hap gibi bir eğitim olacak. Sadece sorduklarınıza cevap niteliğinde bir eğitim yapacağız.

 1. Kayıt yapılan kişilerin kullanıcı isimleri, sistem tarafından karışık oluşturuluyor. Kullanıcı isimlerini bir hareketle TC kimlik numarası olarak değiştirebilir miyiz?
 2. Bir öğretmenimiz var, hem ilkokulda, hem ortaokulda derse giriyor, aynı zamanda idari görevi de var, öğretmenimizin K12NET kullanan iki çocuğu da bulunuyor. Tek bir şifreyle, bütün işlemlerini halledebilir mi?
 3. Sisteme yeni tanımladığımız öğrenci/veli ve öğretmenlerin şifrelerini nasıl dağıtacağız, nasıl ulaştıracağız?
 4. Kullanıcı ismimizi girsek, K12NET şifremi girmeden, gmail açıkken sisteme girebilir miyim? Gmail, Hotmail, Outlook ile entegre mi?
 5. Beden eğitim dersleri 2 şubede aynı anda uygulanıyor. Mesela 5a-5c pazartesi 3.4- ders ortak yapıyorlar. K12NET’de nasıl tanımlayacağız?  K12NET buna kur yapılı ders diyor. Kur yapılı dersi olan okullarda, K12NET’in kur modülü kullanılırsa öğretmenler çok rahat eder.
 6. Öğrenci, personel hakkında birçok veri girişi yaptık. Girdiğimiz verilerin içinden örneğin doğum tarihi, doğum yeri ve kan grubu listesini nasıl alabiliriz?
 7. K12NET’de sınıf defteri nasıl çıkarılıyor?
 8. Öğretmenlerin sistemi kullanması için girilmesi gereken temel bilgiler hangileridir?
 9. Yeni çekilen öğretmen ve öğrenci portallarının videolarına nasıl ulaşabilirim?
 10. Okulumuzun web sayfasında veya başka bir platformda yemek listesi yayınlanıyor. Bu listeleri öğrenci portalına nasıl bağlayabiliriz?
 11. Okul olarak hangi modüle ne kadar bilgi girmişiz? Kontrol listesi nereden alınmaktadır.
 12. Öğretmenlerimiz sistemi ne kadar kullanıyor.
 13. Acaba öğrencilerin, personellerin girilmeyen ne kadar eksik bilgisi var.
 14. Bir personelimiz, bütün isimleri büyük harfle girmiş, diğeri ilk harfleri büyük yazmış, bazı isimlerde hata yapılıp, küçük harfle girilmiş, bir hareketle istediğimiz formatı uygulasak.
 15. Son olarak okul bilgilerini girmenin pratikteki faydalarını anlatacağız.
 16. K12NET’de KVKK uygulaması var mı?
 17. Öğrencilerimiz ile ilgili bir başka platformda güncel telefon ve e-mailler bulunuyor. Bunları bir seferde K12NET’e yükleyebilir miyiz?

Temel Tanımlar / 23 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]