Esneklik, K12NET’in Ruhunda Var.

5 Aralık 2022

Esneklik, K12NET’in Ruhunda Var.

Kitle yazılımları “Lastik gibi” esnek olmalıdır. Her müşteri istediği gibi çekmeli ama hiç kopmamalıdır. Aşağıdaki maddeleri lütfen dikkatle okuyunuz. Her bir maddeye, K12NET ücreti kadar ücret ödeyip, üstelik birbirleriyle habersiz, parça,parça  yazılımları alıp, kullanan okullarımız var. Bu yazılar iyi okunmadığı için K12NET’in yaptığını bilmeden satın alan okullarımız oluyor.

1-Okulumuzda öğrencilerimiz için kazak, gömlek, pantolon veya ne istiyorsanız onlar satılıyor. Bunların parasını okul başka bir yerde tutuyor. K12NET üzerinde para tutmak istemiyor.  K12NET, satacağınız  örneğin 500 kazağı bir depoya yerleştirse, bir,bir satıldıkça  azalsa ve her zaman depoda ne kadar kaldığı eş zamanlı görülse, hatta her ürün için daha önce belirlediğiniz, kritik stok sayısının altına inince, ekranlarımıza aşağıdaki gibi uyarı çıksa.

Mümkün mü? — K12NET’de mümkün  

2- Kazak – pantolon veya her ne satmak istiyorsanız, satışlarını yapsak ama muhasebesini de tutsak.  “500 kazağı şu fiyattan aldık, şu fiyattan sattık, ticaretimiz ne oldu?” Parasal karşılıklarını da görsek.

Mümkün mü?— Elbette mümkün.  

3- Muhasebesini tuttuğumuz gibi okula giden velilere, okul mağazasından yüz yüze satış yapsak,

Mümkün mü?— Tabii

4- Okula gitmek istemeyen veliler, evlerinden aynı online alışveriş sitelerinden aldıkları gibi istedikleri ürünleri alabilseler, gönderilecekleri de kargo ile göndersek, herşey alışveriş sitelerindeki gibi olsa.

Bu da mı, mümkün? Yani K12NET’in içinde kocaman bir online alışveriş modülü mü var? —Evet var.

5- Online alışveriş modülü ile işlem yapılacaksa, Türkiye’deki tüm kredi kartları ile entegre olmak lazım.

K12NET bu kadar kartla entegre oldu mu? — Evet oldu.

6-Madem 3. soru için “mümkün” dediniz. Okulumuzun kantini de bu mantıkla işletilemez mi?

Evet, işletilebilir. K12NET’de tam teşekküllü kantin modülü de bulunuyor.

7- Okulumuzun demirbaşları var. Ayrıca öğretmenlere, çalışanlara bir takım demirbaşlar veriyor ve zimmetliyoruz. Öğretmenlere laptop veriyoruz, USB veriyoruz. Hangi malzeme, hangi donanım kimin üzerinde, okuldan ayrıldıklarında, kimden hangi demirbaşları alacağız?

Bunlar da var mı?—Evet, bunlar da var.

8- Tuvalet kâğıdı, tebeşir, günlük içme suyu, bunlar sürekli kullanılıyor. Birinin üzerine de zimmetlenemez. Kullanılıyor, tüketiliyor. Bitiyor. K12NET, zayiat olan yani yitip, tükenen ürünlerin de hesabını yapar mı?

Evet, yapar. Üstelik, K12NET bir modülde, 8 ana yapı birbiri ile bağlantılı çalışıyor. 1-Stok, 2-Demirbaş, 3-Zimmet, 4-Online alış veriş, 5-Kantin, 6-Muhasebe, 7-Kredi Kartları Entegrasyonu 8- Tüketilen Malzemelerin Aakibi

8’i Bir Arada, Tek Bir Modül – Stok-Zimmet-Demirbaş-Online AlışVeriş-Kantin Modülü / 7 Aralık Çarşamba Saat 10:30

Yukarıda sayılan 8 yazılımı piyasadan ayrı ayrı satın alsanız, 8 tane K12NET ücretinden fazla ödersiniz. K12NET tek bir modül içinde 8 farklı yazılım sunuyor. Üstelik geride 36 modül daha var. Bu haftaki online eğitimimizde bu konuların ayrıntılarını anlatacağız.

Şikâyetim Var. Önerim Var. İhtiyacım Var. Talebim Var. Var oğlu Var.

Hizmet sektöründe, şikâyet öneri, ihtiyaç, talep bitmez. Aşağıdaki cümlelere bakınız.

  1. Okula gitmeden, bana bir öğrenci belgesi veya transkript hazır ediniz. İmzalı, kaşeli olsun, belgeyi tarayıp bana gönderiniz.
  2. Veya istediğim belge ıslak imzalı olması gerekiyor. Siz belgeyi hazırlayınız. Çarşamba günü okula geleceğim. Ben gelmeden hazır olmasını rica ediyorum.
  3. Geçen okulunuza gittiğimde, girişteki tuvaletin temizliğini eksik buldum.
  4. ….

K12NET’de veliler bu öneri, talep, şikayet isteklerini bunun için hazırlanmış bölümden yaparlar. Bunları web sayfasından da yapmak mümkün olabilir ama K12NET’de bir özellik var ki, kullanımı eşsiz hale getirir. Daha önceden öneri – şikayet – isteklere cevap verecek personeller  tanımlanır. Veli yazdığı anda, türüne göre yetkili kişilere bildirim gider. Bu yüzden yetkili kişilerin görmeme – duymama durumları olmaz. Yıllar içinde her talep, veri tabanında kayıtlı halde durur.

Bilgi-Belge- Talep Modülü / 8 Aralık Perşembe Saat 10:30

Yukarıdaki maddeleri tek tek uygulamalı olarak göstereceğiz. İhtiyacı olan kurumlarımızı eğitimlerimize bekliyoruz.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]