Dile Kolay, K12NET 6. Kez Anlatıyor…

5 Eylül 2022

Dile Kolay, K12NET 6. Kez Anlatıyor…

Çok önemli bir eğitim, her okul bir kez katılmalı” dediğimiz eğitimimizi, bu hafta, 6. ve son kez yapıyoruz. Bu eğitime katılanlar, K12NET’i bir bütün olarak anlayacaklar. K12NET’de garip olan – zor olan – çok emek isteyen bir iş yapıyorsanız, muhtemelen yanlış bir yöntem kullanıyor olabilirsiniz. K12NET’i yeni satın alan bir okulumuz, daha önce kullandığı programındaki “öğrencilerin –velilerin telefon ve e-maillerini tek tek elle, K12NET’e giriyorum. Çok vakit alıyor” diye bize bilgi verdi. Bunu sormasa, bu yöntemle yapmaya devam etse, saatlerce zamanı gidecek. Üstelik bu kadar uğraşıp, nitelikli bir iş de yapmış olmayacak. Güncelleme exceliyle bir hareketle, topluca ekleyebildiğini söylediğimizde, müşterimizin telefondaki sesi değişti. K12NET’i iyi kullanmak için bilişimci-yazılımcı olmak gerekmiyor. En iyi kullananlar, K12NET ile iletişimi iyi olup, garip bir durum gördü mü, bize yazıp durumu hakkında bilgi alanlardır. Lütfen iletişimimiz güçlü olsun, özellikle yazarak soru sormaktan hiç çekinmeyiniz. Maillerinizi [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

K12NET’i Bir Bütün Olarak Anlamak / 6 Eylül Salı, Saat 10:30

Öğrencilerin K12NET’i kullanması için, öğretmenlerin K12NET’i kullanması gerekiyor. Öğretmenlerin kullanabilmesi için de, okul yönetiminin bir takım ayarlamalar yapması gerekiyor. Bu ayarların neler olduğunu anlatacağız. Yeni çektiğimiz öğretmen ve öğrenci videolarından bahsedeceğiz. Bu videoları izleyenler, kimseye ihtiyaç duymadan, K12NET’i kullanabilecekler. Okulunuza katkı sağlayacak, 60 özellik hakkında bilgi vereceğiz. Alt alta 60 maddenin yazılı olduğu dokümandan birkaç tanesini birlikte değerlendireceğiz. Sizler sonradan her birini okuyup, bilgi sahibi olmalısınız. İstemezseniz kullanmayınız, ama bu 60 maddenin ne olduğunu biliniz. K12NET’in yaptığını bilmeyip, dışarıdan para verip modül satın alan okullarımız bile olabiliyor. Şifre güncelleme ve toplu resim ekleme hakkında da bilgilendirmelerde bulunacağız.

Muhasebe Tutanlar, Bir gün Mutlaka Bu Soruyu Sormuştur veya Soracaktır. 

Çok sorulmayan, sorulduğunda da cevap bulması gereken bir sorudur. “Bu 500 Lirayı kim, ne zaman 350 Lira yapmıştır?” Muhasebe şüphe götürmez, tereddüt istenmez, muhasebe güvene dayalı değil, kayda dayalı yapılır. Bu soru ve bu sorunun türevleri sorulduğunda da, kullanılan sistemlerin şak diye cevap vermesi gerekir. Hem de “şu saatte, şu IP’den, şu kullanıcı hesabıyla yapılmıştır” diye cevap verilemiyorsa, muhasebeniz güvene dayalı çalışıyor demektir. Muhasebesini K12NET’de tutmayanlar! Lütfen bu sorunun cevabı öğreniniz. Kullandığınız sistem, bu soruya cevap veriyor mu? Veya ne zaman sorarsanız, her seferinde söyleyecek mi?

Muhasebe Modülü + Kurucu Raporları / 7 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitimde daha ziyade öğrenci ücretlerinin ön muhasebesini göstereceğiz. Muhasebecilerin “aradım da bulamadım” diyemedikleri raporları ve analizleri göstereceğiz.

Ölçme Değerlendirme Modülü / 8 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Her optik kâğıt ve her optik makine ile uyumlu K12NET’de, okul numaralarını düzgün kodlayamayan öğrenciler için özel bir eşleştirme metodu kullanılmaktadır. Bu sayede her sınavda size yarım saat vakit kazandıracağımızı iddia ediyoruz.  Okulda yüz yüze, evde online olan öğrencilerinizin sınavlarını sistemimiz otomatik birleştirebiliyor. Birden fazla okulunuz varsa ortak sınav yapabiliyorsunuz. Dışarıdan misafir öğrencilerin sınavlarını değerlendirebiliyorsunuz. Sınavları tek tek veya birden çoğunu esas alarak öğrencilerin / şubelerin / okulun zaman içindeki gelişimini görebiliyorsunuz. Sistemde tüm kazanımlar tanımlanmış duruyor, isterseniz sorularınıza kazanım yükleyerek, kazanım esaslı rapor ve analizler alabiliyorsunuz. 37 Yayınevi ile ortak çalışma yürütüyoruz. Sizler hiç sınav tanımlamadan bu yayınevlerinin sınavlarını kullanabiliyorsunuz. Eğitimimizde bu konuların ayrıntılarını anlatacağız.

Temel Tanımlar / 9 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]