Çok Mutluyuz, K12NET Okullarına Tek Kuruş Ödetmedik.

15 Haziran 2020

Çok Mutluyuz, K12NET Okullarına Tek Kuruş Ödetmedik. 

11 Mart, kimsenin hazırlıklı olmadığı, zor günlerdi. K12NET olarak daha ilk gün, okullarımıza “aynı okullar açıkmış gibi her öğretmen, kendi şubesine canlı ders vermeli” önerisinde bulunmuştuk. Fakat yöntemi konusunda alternatifler vardı. Microsoft Teams, okullara bu hizmeti ücretsiz sunuyordu. Azure alt yapısını kullanıyordu. Güçlü bir uluslararası şirketti.  En önemlisi, Türkiye Microsoft ofisinin yetkililerini tanıyorduk ve yardım severlik konusunda ellerinden gelenin fazlasını yapıyorlardı. Bu taraftan yürüme kararı aldık. Okullarımız, başka programları da kullanmak istiyorlardı. Tam o sırada bazı okullarımız, K12NET dışında kendi çözümlerini üretmeye karar verdiler. Bu fırsatçılar için, bir kere vur –kaçcılar için bulunmaz fırsattı. Fırsatı da gayet iyi değerlendirdiler. Birkaç ay kullanım için, K12NET yıllık ücretinin 2-3 kat parasına anlaşmalar yaptılar. Oysa özel okulcuları bir kere, darda sıkıştırırsınız, özel okulcular zamanı gelince, bunun öyle güzel hesabını sorar ki, bir daha kapılarından içeri giremezsiniz.

K12NET Yapısı gereği müşterilerini bir tek çözüme zorlamaz. O günlerde müşterilerimiz Teams dışında başka alternatifler istiyorlardı. Öyle bir çalışma yapalım ki, “kim hangi programı kullanmak istiyorsa kullanabilsin” istedik. Canlı ders linklerini; 1)- Öğretmenlere 2) Derslere 3)- Dersliklere göre bağlayabilme özelliği sağladık. Bu kullanıcılar için müthiş bir özgürlüktü. Süreç ilerlediğinde okullarımızdan “bu sıkıntılı günlerde tek kuruş ödemeden işlerimizi hallettik” diye yüzlerce teşekkür mesajı geldi. K12NET ile ilerleyen hiçbir okulumuzun bütçesinden tek bir kuruş çıkartmadık.

Bu dönemde artan trafiği karşılayabilmek için, donanım satın almamıza, hosting giderleri neredeyse iki katına çıkmasına rağmen, okullarımızdan ek bir ödeme istemedik. Aksine Mart, Nisan, Mayıs aylarında “şuan ödeme sıkıntım var, ödememi yapamıyorum” diyen hiçbir okulumuzun ricasını geri çevirmedik, bu okullarımızın durumlarının müsait olmasını bekledik.

Daha önce K12NET yerine başka programı kullanan okullar, bu dönemde yazılımlarını değiştirip, K12NET’i kullanmak istediler. Geçiş yapan tüm okullarımıza 2019-2020 öğretim yılı fiyat listemizi uyguladık. Hiç bir zaman fırsatçı olmadık.

Yaz tatili geliyor. Yaşadıklarımızdan hepimizin ders alması gerekiyor. Okullar depreme, yangına, karşı tatbikatlar yaparken, öğrencilerine bu konuda eğitim verirken artık bu listeye salgınları da eklemeleri gerekiyor. Umarız salgın bir daha hiç olmaz ama olursa hepimizin çok hazırlıklı olması gerekiyor. İlk kez olduğu için bu dönemdeki acemiliklerimiz veliler tarafından hoşgörü ile karşılandı ama benzer bir durumda hepimiz ne yapmamız gerektiğini çok iyi biliyor olmamız lazım.

Umarız okullarımızın bizden beklentilerini karşılayabilmiş, bu süreçte destek olabilmişizdir.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]