Bursluluk Sınavları, Özel Okulların Can Suyudur.

27 Ocak 2021

Bursluluk Sınavları, Özel Okulların Can Suyudur.

Özel okullar için bursluluk sınavları; bu yılı, önümüzdeki yıla bağlayan can suyudur, can damarıdır. Sınavın kendisinden ziyade; okul için önemi, velilerle kurulan iletişim, kendini tanıtma ve kendini gösterme ortamıdır. Ümit ediyoruz, ikinci dönemde bu sınavların okullarda yüz yüze yapılma imkanı oluşur. Bir günde, “hık demeden“, 75 bin öğrenciye, online sınav yaparken bile, “bursluluk sınavlarını mümkün olursa okulda yüz yüze yapınız”, önerisinde bulunmuştuk. Çünkü bu sınavın önemi, veli ile kurulan iletişim ve güven ortamıdır. İletişim ve güven; en iyi, yüz yüze olan ortamlarda kurulur. Umarız, ümitlerimiz tersine dönmez, umarız okullarımız sınavlarını okullarında yapabilirler ama işler döner ve bu sınavların online yapılması zorunda kalınırsa, o zaman da, K12NET olarak hep yanınızda olacağız.

K12NET Bursluluk Modülünü Mutlaka Kullanmalısınız.

İster yüz, yüze, isterseniz online yapacağınız bursluluk sınavları için,  K12NET Bursluluk Modülünü mutlaka kullanmalısınız. Bugüne kadar sizleri hiç yanıltmadık, çıkarlarınızı daima her şeyin üzerinde tuttuk. Şimdi de diyoruz ki, “K12NET’in bursluluk modülünü mutlaka kullanmalısınız.”  Okulların web sayfalarında “bursluluk sınavlarımıza başvurun” şeklinde, okulların kendilerine özel yazılımları olabilmektedir. Bu yazılımlar, K12NET bursluluk modülünün yerine geçemez. Yerine geçemeyeceği ile ilgili onlarca madde sayabiliriz ama bir tanesi söyleyelim, gerisini saymaya gerek kalmasın. Aynı ara yüzden dört farklı işlem yapabilirsiniz.  1- Öğrenciler, veliler kayıt olur. Böylece öğrenci/veli ve onların iletişim bilgilerini hukuka uygun biçimde kayıt altına alırsınız. 2- Öğrenci, kendi sınıf seviyesine uygun olan sınav oturumlarından birine sınav kaydını yapar, hangi gün ve saatte sınav olacağını belirler ve sınav giriş belgesini alır. 3- Sınav online olacaksa, başvuru yaptığı ara yüzden, zamanı gelince sınav olacağı ekrana gider. 4- Sınav sonuçları ilan edilince aynı ara yüzden sınav sonuçlarını öğrenir.

Size Özel Adres, Size Özel Tasarım

Size özel bir adres açacağız, içine; kendi tanıtım videolarınızı, resimlerinizi, slaytlarınızı, hatta web sayfalarınızı yerleştirebileceksiniz. Yapılan her kayıt, misafir havuzuna düşecek. Ondan sonrası zaten çok keyifli. Örneğin, geçen yıl bu sistemi kullanan bir okul, “geçen yıl, 6. Sınıf olan misafir öğrencilere” tek bir hareketle istediği mesajı iletebilecek ve bu işlem 10 saniyenizi almayacak.  Her geçen öğretim yılı, okulunuzun arşivlenmiş misafir öğrencisi sayısı artacak. Her misafir öğrenci, kayıt için yeni bir umuttur.  Kayıtlı asil öğrencilerinizle, okulunuza gelmeyi düşünen potansiyel öğrencilerin hepsi aynı yerde duracak. Misafir öğrenciler,  “Kayıt olmayı düşünüyorum” dediklerinde kayıt türünü asil yaparak, tüm bilgileri asil havuzuna aktarmış olacaksınız.

Bizzat Kendiniz Egzersiz Yapınız.

Bazen bir şeyi anlatmak yerine, onu göstermek, kullanıcıların kendilerinin egzersiz yapmalarını sağlamak, çok daha faydalı olur. https://oaryeni.k12net.com/ adresine giriniz. Algoritması gerçek bir TC kimlik numarası ile egzersiz yapmanız gerekmektedir. Kafadan sallama bir TC kimlik numarası ile giriş yapamazsınız. https://www.simlict.com/ adresten gerçek algoritmalı TC kimlik numarası üretebilirsiniz. Giriş yapınız. Yukarıdaki dört durumun, ikisini bizzat test edebilirsiniz. Diğerlerini de eğitim videolarından izleyebilirsiniz.  Bu modülü kullanarak geçen ay, 150 binden fazla öğrencinin bursluluk kaydı tıkır, tıkır alındı.

Ara Tatil Bulunmaz Fırsat

Bu tür programları vakit varken, aceleye getirmeden dikkatle incelemek, öğrenmek ve velinin karşısına ne yaptığını bilerek geçmek gerekiyor. Ara tatil, bunun için bulunmaz  bir fırsat. Daha önce eğitimler yaptık. K12NET ekran mesajı üzerinden eğitim videosunun linkini göndereceğiz veya kurum isminizi yazarak [email protected] adresine göndereceğiz bir maille, eğitim videosunu hemen ulaştırabiliriz. İzleyin, görün, inceleyin, egzersiz yapın, beğenmezseniz yine kullanmayın, ama neyi kullanmadığınızı, kullanmadığınızda neden mahrum kaldığınızı bilin ki, bir yıl daha yanlış yöntemle ilerlemeyiniz. K12NET’i kullanıp, bu modülü kullanmamak, kuru fasulyeyi, pilavsız yemeye benzer.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]