Bugün Soruluyor. Oysa K12NET, Cevabını 2013 Yılında Vermişti.

25 Aralık 2023

Bugün Soruluyor. Oysa K12NET, Cevabını 2013 Yılında Vermişti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretim yılının başında yayınladığı yönetmelikte, 4.sınıflarda da, değerlendirmenin sınavla yapılmayacağı duyurulmuştu. Bu kararda yeni olan, 4. Sınıfların da bu kapsama alınmasıydı. 2021 yılında pandemi tedbirleri kapsamında zaten 1,2 ve 3. sınıflarda sınav uygulaması yapılmıyordu. Notlandırmanın, takip sonucu ortaya çıkan değerlendirmelerle, süreç odaklı yapılması isteniyordu. Gözlem formları- oyun temelli değerlendirmeler- verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçları ile takip edilmesi isteniyordu. Müşterilerimiz, bugün aşağıdaki gibi soruyorlar:

  1. Hazırlayacağımız karnede branşları, ana başlıkları, kazanımları, rengini ve görselleri kendimiz seçerek kurumumuza ve öğrenciye özel düzenlemeler yapmak istiyoruz.
  2. Anasınıfından ilkokul 3. sınıfa kadar verilecek olan ara karneler ya da davranış formlarının nasıl tanımlanacağına dair destek rica ederim.

Bugün sorulduğuna bakmayınız. K12NET bu soruların cevabını, 2013 yılında çıkardığı modülle vermişti. Ara tatile bir aydan az bir süre kaldı. Süreç temelli- görev odaklı – oyun temelli ölçme değerlendirme nasıl yapılır? Yıllardır K12NET nasıl yapıyor? Öğrenmek isteyen tüm müşterilerimizi aşağıdaki eğitime davet ediyoruz.

Davranış Modülü Eğitimi /27 Aralık Çarşamba Saat 10:30

Kuruma özel bir karne olsun. Karnenin ana konuları – alt konuları – ölçmede kullanılan simgeler, karnenin rengi, teması, şekli-şemali her şeyi ile bizim kuruma özel olsun.” Kim böyle bir karne çıkarmak istiyorsa, kim fark yaratmak istiyorsa, kim yönetmelik hükümlerinin uygulamada cevap bulmuş halini görmek istiyorsa, bu haftaki eğitimimize davet ediyoruz.

Yetişkinler Sergiler de, Öğrenciler Sergilemez mi?

İş hayatında görürsünüz. Meslek insanlarının ofis duvarlarında sertifikaları sıralanmıştır. “Şu kadar kursa katıldım. Şuradan belge aldım. Şöyle bir başarı sergiledim.” Hepsi belgeli, sertifikalıdır. Kurumların, başarı köşeleri, madalya/kupa dolapları oluyor da, öğrencilerimizin neden olmasın? “Bir öğrencinin kütüğüne, öğrencilik hayatı boyunca elde ettiği başarıları –  ödülleri – sertifikaları işlesek, hatta bu başarıya giden yolda resim – doküman ve belgelerini de, bu kayıtlara eklesek nasıl olur?” diye düşündük. Öğrenci portalında “Başarılarım” diye bir bölüm hazırladık.  Her bir başarı konusunun içerisine; açıklama, kişi-şube-sınıf-okul başarısı açısından derecesi, başarılı olunan alan, rozet varsa resmi ve konu ile ilgili ne kadar doküman/ belge varsa eklenmesi sağlanmıştır.

K12NET, Sertifika da Basıyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakınız. İstediğiniz konuda, istediğiniz görsellikte, K12NET üzerinden sertifikalar üretip, ürettiğiniz bu sertifikaları, öğrencinin başarıları bölümünde depolayabilirsiniz. Bu çalışmanın en önemli özelliği en sevdiğiniz renk, en sevdiğiniz görsellik, en güzel kompozisyon, hepsinin size özel olarak hazırlanabilmesidir.

Başarılarım Modülü ve Sertifika Basımı (Yeni Modül) / 28 Aralık Perşembe, Saat 10:30

Geçen yıl güncellemesini aldığımız bu çalışmanın eğitimini bu hafta yapacağız. Öğrencilerinizin yıllar içinde elde ettikleri bireysel veya toplu başarılarının, sertifikalarının, ödüllerinin nasıl öğrenci kütüğüne eklenebildiğini, öğrencinin yıllar içerisindeki tüm başarılarının bir bakışla görülebilmesinin nasıl mümkün hale geldiğini, bu eğitimimizde anlatacağız.

Temel Tanımlar / 29 Aralık Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]