Bu Yıl Yapacak İşiniz Kalmadıysa, K12NET’i Yeni Yıla Geçirmelisiniz.

7 Ağustos 2019

Bu Yıl Yapacak İşiniz Kalmadıysa, K12NET’i Yeni Yıla Geçirmelisiniz.

2018-2019 Öğretim yılında işlem yapmış, (öğrenci, personel tanımlamış, şube, ders vb. temel tanımlamaları yapmış) kurumlarımızın, birkaç tuşa basarak sistemlerini, yeni yıla 2019-2020 yılına geçirmeleri gerekmektedir.

K12NET’de işlemler, eğitim öğretim yılı bazında yapılıyor. 2018-2019 Öğretim yılında işlemleriniz bittiyse, birkaç düğmeye basarak, sisteminizi 2019-2020 yılına geçirmelisiniz. Böylece yeni yıl için gerekli olan pek çok bilgiler, otomatik olarak gelecek yıla taşınır.

Bilmeyen, Çok Çalışsa Bile Taş Taşır

Geçen yıllarda yaşanmış bir anımız var.  Okullarımızda görevli bir personel, bizim yönlendirmelerimiz dışında, sistemi yeni yıla taşımaya karar vermiş. Öğrencilerin bu yılki kayıtlarını sonlandırıp, önümüzdeki yıla yeni okul kaydı yapmak için  “Okul Kayıt” ekranına gitmiş, + butonuna basmış, öğrencinin ismini bulup, yeni öğretim yılına kaydetmiş. Sonra tek, tek her bir öğrencinin isminin üzerine tıklayıp, öğrenci detay ekranına, oradan Akademik sekmesine giderek, öğrenci kaydını sonlandırmış. Bir, üç beş, yüzlerce öğrenci için bunu yapınca çok sinirlenmiş. Allahtan bize çok kızarak telefon açmış. “Allah aşkına bunun kolayı yok mu, böyle iş mi olur” demiş. İyi ki bize kızmış, iyi ki bizi aramış. Yoksa büyük emek, büyük çile, lakin üretkenlik açısından çok kıymetsiz bir işlem yapmaya devam edecekmiş. Oysa  destek ekibimiz, birkaç düğmeye basarak, bu işlemleri topluca yapabileceğini göstermiş.

Sistemi Yeni Yıla Geçirmek İçin Ne Yapmalısınız?

1-    8 Ağustos Perşembe günü, Saat 10:30’da yapacağımız ücretsiz online eğitimimize katılabilirsiniz. İşiniz varsa katılamayacaksanız, hiç canınızı sıkmayınız. Aynı eğitimi 4 kez daha yapacağız.  23 Ağustos 14:30, 28 Ağustos 10:30, 3 Eylül 10:30, 11 Eylül 10:30 eğitimlerinden birine de katılabilirsiniz.

2-    Online eğitime katılamıyorum / katılmak istemiyorum. Eğer böyleyse K12NET yardım videosu izleyebilirsiniz. K12NET şifrenizle giriş yapınca sağ üst köşede yardım düğmesine basınız. 26 serisi videolarını izleyiniz.

3-    “Online eğitimlere katılamıyorum, video da izlemek istemiyorum.” O zaman K12NET ekran mesajı olarak gönderdiğimiz bu yazıdaki doküman linkine tıklayınız. Konu ile ilgili yazılı yönergemizi yerine getiriniz.

4-    Hangisini tercih ederseniz, ediniz ama işlerinizi bilerek yerine getiriniz. “Vakit gitmesin” diye eğitimlere katılmayıp, sonra yanlış iş yapıp saatleriniz boşa gitmesin. Yanlışı düzeltmek her zaman zor ve vakit alıcıdır.

Çok Önemli İki Hatırlatma

Takvimler 15 Eylül’ü gösterdiğinde, öğrencilerin 2018-2019 yılı okul kayıtları, sistem tarafından otomatik sonlandırılacaktır. Eğer yukarıdaki kayıt yenileme işlemini 15 Eylül tarihine kadar yapmadıysanız, 14 Eylül tarihinde sisteme giriş yapabilen öğrencileriniz sisteme giriş yapamayacaktır. Takvimler 30 Eylül’ü gösterdiğinde bu seferde personellerinizin 2018-2019 yılı görevleri, sistem tarafından otomatik sonlandırılacaktır. Yani bir üst yıla görev yenilemesi yapılmayan personeller, 30 Eylül tarihinden sonra sisteme giriş yapamayacaktır.

Personel Okuldan Ayrılmış, Ama Şifresiyle Tüm Bilgileri Görüyor.

Personeller emekli olabiliyor veya bir sebepten dolayı başka bir okula transfer olabiliyor. Eğer giden personellerinize çıkış vermezseniz, giden personelleriniz şifreleri ile sisteme giriş yapabilirler. Hatta yetkileri varsa işlem bile yapabilirler. Bizler bugünlerde, kimin gittiğini, kimin kaldığını bilemeyiz. Bu yüzden ayrılan personellerinizin çıkış işlemlerini sizler yapmalısınız. Bizler, 30 Eylül tarihine kadar bekleyeceğiz.  Bu zamana kadar üst yıla görev yenilemesi yapılmadıysa, “personel okuldan ayrılmıştır” varsayımı ile görev sonlandırmasını otomatik yapacağız. Eğer bu tarihe kadar üst yıla geçiş işlemlerinizi yapmadıysanız ve bizler 30 Eylül tarihinde çıkış verdiğimizde, sisteme giriş yapabilen personeliniz giremez, işlerini yapamaz duruma gelecektir. Bir, iki düğmeye basarak çok kolay yapılan yeni yıl işlemlerinizi bu tarihlere kadar yerine getirmenizi önemle rica ediyoruz. 

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]