Bu Kadarını K12NET Bile Beklemiyordu. (Önemli Bir Gelişme)

25 Eylül 2023

Bu Kadarını K12NET Bile Beklemiyordu. (Önemli Bir Gelişme)

Geçen öğretim yılında sınırlı bir hedefe razı olarak, Arge çalışmalarına başladık. “Öğretmenlerimiz derse girdikleri şubelerde konu testi, tarama testi gibi 10-20 soruluk testleri, kendi cep telefonlarından okuyabilseler, bunun için ölçme değerlendirme birimine gitmeseler, hem kendileri giderek vakit kaybı yaşamasalar, hem de ölçme değerlendirme biriminin yoğunluğu daha azalsa” diye çalışma başlattık. Yaz döneminde deprem bölgesinden bizlere ulaşanlar oldu. “Optik okuyucularımız enkaz altında kaldı. LGS / YKS gibi büyük kâğıtları okumak istiyoruz” dediler. Büyük kağıtları okuma çalışmalarına başladık. Olumlu sonuçlar aldık. 19 Temmuz tarihinde, birçok kişinin tatilde olduğu bir dönemde, eğitim yaptık. Meraklı kullanıcılarımız kullanmaya başladılar. Geçen hafta perşembe günü itibariyle cep telefonu ile okunan kâğıt sayısı 6.246 olmuş. Sayı olarak daha çok az, ama kullananların ilk söyleyecekleri çok önemliydi.  Kullananlar ile sürekli temas halinde olduğumuz için deneyimlerini sorduk, sürekli irtibatta olduk veya onlar bize görüş yazdılar.

Sonuçlar Mükemmele Yakın…

Neredeyse kullananların tamamı, K12NET uygulamasının çok güvenilir, çok doğru, çok hızlı okuma yaptığını söyledi. Uygulamayı kullanmış, beğenmiş bir müşterimiz şöyle yazmış: (birebir kendi cümleleri ile)

“Yeni geliştirdiğiniz cep telefonu(kamera ile) sınav okuma ve optik basma sistemine bayıldım. Cuma günü kurumda tüm sınıf gruplarına uyguladığımız sınavlarda bizzat kendim kullanarak test ettim. İnanılmaz güzel ve hızlı çalışıyor.”

Eğer Böyleyse Oyunun Kuralı Değişebilir.

Kullanan müşterilerimizin bir kısmı da, “optik okuyucu almayı düşünüyordum. Uygulamanın başarısını gördükten sonra makine almaktan vazgeçtim.” dediler. Eğer böyleyse bu çalışmamız pek çok dengeyi değiştirebilir. Bugün optik makineniz varsa bile birkaç yılda bir tekerleklerini, sensörlerini değiştirmeniz, bakıma götürmeniz gerekirken, K12NET ile maliyetler sıfırlanmaktadır.

Cep Telefonu İle Optik Kağıt Okuma Modülü / 28 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımızı uygulamalı olarak göstereceğiz. Eğitime katılmak isteyenler, daha önceden çekilmiş videomuzu izleyerek fikir edinebilirler.  https://www.youtube.com/watch?v=_TFdScTJI5g&ab_channel=K12NETSIS

Güncel Konular Eğitimi / 27 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitimde tam 17 başlığı ele alacağız. Hap gibi bir eğitim olacak. Sadece sorduklarınıza cevap niteliğinde bir eğitim yapacağız.

 1. Kayıt yapılan kişilerin kullanıcı isimleri, sistem tarafından karışık oluşturuluyor. Kullanıcı isimlerini bir hareketle TC kimlik numarası olarak değiştirebilir miyiz?
 2. Bir öğretmenimiz var, hem ilkokulda, hem ortaokulda derse giriyor, aynı zamanda idari görevi de var, öğretmenimizin K12NET kullanan iki çocuğu da bulunuyor. Tek bir şifreyle, bütün işlemlerini halledebilir mi?
 3. Sisteme yeni tanımladığımız öğrenci/veli ve öğretmenlerin şifrelerini nasıl dağıtacağız, nasıl ulaştıracağız?
 4. Kullanıcı ismimizi girsek, K12NET şifremi girmeden, gmail açıkken sisteme girebilir miyim? Gmail, Hotmail, Outlook ile entegre mi?
 5. Beden eğitim dersleri 2 şubede aynı anda uygulanıyor. Mesela 5a-5c pazartesi 3.4- ders ortak yapıyorlar. K12NET’de nasıl tanımlayacağız?  K12NET buna kur yapılı ders diyor. Kur yapılı dersi olan okullarda, K12NET’in kur modülü kullanılırsa öğretmenler çok rahat eder.
 6. Öğrenci, personel hakkında birçok veri girişi yaptık. Girdiğimiz verilerin içinden örneğin doğum tarihi, doğum yeri ve kan grubu listesini nasıl alabiliriz?
 7. K12NET’de sınıf defteri nasıl çıkarılıyor?
 8. Öğretmenlerin sistemi kullanması için girilmesi gereken temel bilgiler hangileridir?
 9. Yeni çekilen öğretmen ve öğrenci portallarının videolarına nasıl ulaşabilirim?
 10. Okulumuzun web sayfasında veya başka bir platformda yemek listesi yayınlanıyor. Bu listeleri öğrenci portalına nasıl bağlayabiliriz?
 11. Okul olarak hangi modüle ne kadar bilgi girmişiz? Kontrol listesi nereden alınmaktadır.
 12. Öğretmenlerimiz sistemi ne kadar kullanıyor.
 13. Acaba öğrencilerin, personellerin girilmeyen ne kadar eksik bilgisi var.
 14. Bir personelimiz, bütün isimleri büyük harfle girmiş, diğeri ilk harfleri büyük yazmış, bazı isimlerde hata yapılıp, küçük harfle girilmiş, bir hareketle istediğimiz formatı uygulasak.
 15. K12NET’de KVKK uygulaması var mı?
 16. Öğrencilerimiz ile ilgili bir başka platformda güncel telefon ve e-mailler bulunuyor. Bunları bir seferde K12NET’e yükleyebilir miyiz?
 17. Son olarak okul bilgilerini girmenin pratikteki faydalarını anlatacağız.

Temel Tanımlar / 29 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]