Bankalar Yapar da, K12NET Yapmaz mı? (Daima Bir Adım İleriye…)

4 Nisan 2022

Bankalar Yapar da, K12NET Yapmaz mı? (Daima Bir Adım İleriye…)

K12NET kullanıcıların bir kısmı güvenliği çok önemser, sisteme giriş için; kullanıcı adı ve parolasının dışında, ikinci bir doğrulama işlemi daha yapmak isterler. Bu tip çalışmaları banka sistemlerinde de görebilirsiniz. “Bankalar yapıyorsa, K12NET’in neyi eksik, biz de yaparız” diyerek çalışmamızı tamamladık. İkinci doğrulama çalışması için, kullanıcıların cep telefonlarında / tabletlerinde K12NET Mobil uygulamasının kurulu olması ve okul yönetimi tarafından yetkisinin verilmiş olması gerekir. Kullanıcılar, sabit bilgisayarlarından giriş yaptıklarında ekranlarında aşağıdaki gibi doğrulama kodu istenir.

Mobil uygulamayı kullandığınız cep telefonuna onay bildirimi gelir. Bildirimin üzerine biraz uzun basarsanız Evet/ Hayır diyaloğu çıkar. Akıllı saat kullanıyorsanız, aynı bildirim onayı saatinize de gelir, onaylama işleminin arkasından K12NET sistemine giriş yapabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler Eğitimi / 7 Nisan Perşembe Saat 10:30

Bu eğitimde;

1-    Yukarıda ayrıntılarını verdiğimiz güncellemenin detaylarını anlatacağız. Yeni güncellememiz yetkiyle çalışacaktır. Yetkiyi okulun geneline, bir birime veya kişi/ kişilere verebilirsiniz. Bu yetki opsiyonu sayesinde, örneğin “bu uygulama sadece muhasebe personellerinde çalışsın” diyebilirsiniz.

2-    Öğrencileriniz farklı etkinliklere katılıyorlar. Örneğin ağaç dikiyorlar, yaşlı bakım evlerine ziyarete gidiyorlar, satranç organizasyonlarında kendi hünerlerini sergiliyorlar. Bu tür etkinliklere katılanlara okul, sertifika düzenleyebiliyor. Her bir öğrencinin ismine özel sertifikalar nasıl düzenlenebilir, kuruma özel şablonlar nasıl yaratılabilir? Bu konu da eğitimimizde anlatılacaktır.

3-    Öğrencinin, velinin cep telefonu – email bilgileri çok önemlidir. Eksik bilgiler nasıl tamamlanmalıdır? Elinizde topluca bilgiler varsa, bir seferde nasıl yüklenebilir? Bu konu da eğitimimizde yer alacaktır.

Doküman Yönetimi Eğitimi / 6 Nisan Çarşamba, Saat 10:30

Okullar fabrika gibi sürekli bilgi- belge- doküman üretir. Üstelik ürettikleri çalışmaların büyük bir kısmı da gelecek yıllara aktarılacak türdendir. Üretilen çalışmalar, sadece bu yıla ait değildir, bir kere üretildi mi, sonraki yıllarda da kullanılabilir. Doküman; emek demektir, zaman demektir, kurumsallık demektir. Üretilen bu çalışmalar, okulun mesaisiyle, okulun imkânlarıyla hazırlandığı için sahibinin de okul olması gerekiyor. Oysa birçok okulda kurumun hafızası flash belleklerde durmaktadır.

Şuan veriyi tutma, depolama işini uluslararası şirketler de yapıyor. K12NET’in farklılığı depolamadan ziyade, okul yönetim yazılım sistemi olması nedeniyle kimsede olmayan “paylaştırabilme” yeteneğidir. Başka platformların elli takla atarak yaptıkları iş, K12NET’de tek tuşla yapılmaktadır.

Belgeyi sahibi yap- ekle-düzenle-sil- paylaş,

Bu dokümanları kişi, sınıf seviyesi-birim-meslek-okul/Kurum- öğrenci yakını ekleyerek yap. K12NET, okul yönetim yazılımı olduğu için bu opsiyonları size tek tuşla sunar.

Temel Tanımlar / 8 Nisan Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]