Bakınız! Muhasebeci, K12NET İçin Ne Söylemiş?

28 Şubat 2022

Bakınız! Muhasebeci, K12NET İçin Ne Söylemiş?

Okulların mali müşavirleri, muhasebecileri K12NET’i inceleyip görüşlerini yazıyorlar. Bize iletilen en son görüşü, noktası virgülüne dokunmadan olduğu gibi aktarıyoruz:

Muhasebe modülünün güncel eğitim videolarını inceledim, kurum için gerekli olan tablolarımı oluşturdum. Şahsi fikrim olarak şunu söyleyebilirim ki, k12net olarak satış anlamında (kurumun eğitim okul hizmet bedelleri) hemen hemen her şey tam. Fakat gider işlemleri-harcamalar kısmı biraz eksik kalmış. Giderlerimizi taksitlendirdiğimiz durumlar olabiliyor. K12NET’in bunu yapmadığını gördüm.

İşi, uzmanlığı muhasebeci olan bir kullanıcı, “inceledim, her şeyiniz tamam ama giderlerin taksit yapılamadığını gördüm” diyor. Geçenlerde de bir başka okulumuz şöyle bir eksiklik bildirmişti. “Düzenli maaş ödemelerini, çok kolay giriyoruz ama her ay değişen ek ders – mesai- yemek – yol gibi ödemelerimizi aynı pratiklikle yapamıyoruz” Bu kullanıcılarımızın niyetleri halisane, amaçları üzüm yemek. Sistemimizi daha iyi hale getirmek ve böylece hiçbir programa ihtiyacı olmadan, sadece K12NET’i kullanmak istiyorlar. Okula, marketten 3 kg şeker alırsanız, parasını peşin ödeyebilirsiniz. Okula 50 çuval şeker alırsanız, taksit yapma ihtiyacı doğabilir. Taksitle borç ödeyecekseniz, taksit tarihlerinin takibi gerekir. Eksik olarak belirtilen işleri tamamladık, güncellemelerimizi aldık. Bir başka uzman göz de, başka bir eksiklik bulursa onu da sistemimize eklemeye hazırız.

Muhasebe -2 Modülü Eğitimi / 2 Mart Çarşamba, Saat 10:30

Öğrencilerden alınan kayıt ücretlerinin takibini, Muhasebe-1 eğitiminde yapmıştık. Öğrenci gelirleri dışında;

  1. Kantinimiz var, kitap satıyoruz- kıyafet satıyoruz buralardan gelir elde ediyoruz.
  2. Giderlerimiz var. Giderlerimizi ve tedarikçilerimizi tasnifleyerek analizler çıkarıyoruz. Giderlerin taksitlendirilmesi güncellemesini de, bu eğitimde anlatacağız.
  3. Personellerimizle yıllık sözleşmeler yapıyoruz, düzenli maaşlarını ödüyoruz.
  4. Aydan aya personellere göre değişen farklı isim ve miktarlarda ödeme yapıyoruz.
  5. Kurucumuz, bir bankadan kredi çekiyor, vadesiz hesabımıza dışarıdan veya bir başka hesabımızdan para aktarmamız (Virman yapmamız) gerekiyor.
  6. Veliler, evden – okuldan – bankadan okul taksitlerini ödüyorlar. Gelirlerimiz artıyor.
  7. Gelirler geliyor, giderler gidiyor. Günlük kasalar ortaya çıkıyor.
  8. Gelir ve giderler rapor ve analizlerle ortaya konuyor, önümüzdeki ayların perspektifi netleşiyor. Evdeki hesap- çarşıdaki hesaba tutturuluyor, plansız programsız iş yapılmasına engel olunuyor.

Rehberlik Modülü / 3 Mart Perşembe, Saat 10:30

Rehber öğretmenlerimizin öğrencileriyle, velileriyle yaptıkları görüşmelerin kayıt altına alınması, bu görüşmelerin, yılsonunda Milli Eğitim Bakanlığının istediği yılsonu faaliyet istatistiklerine otomatik oluşumunu göstereceğiz. Rehber öğretmenlerin kullandığı 15 adet rehberlik test ve envanterlerini rapor örnekleriyle bu eğitimde anlatacağız. Rehberlik test ve envanterlerini tek kuruş ödemeden, ister online, isterseniz optik kağıtlarla yapabileceksiniz.

Riba Anketlerini El Sürdürmeden Yapacağız.

Milli Eğitim Bakanlığının yılsonunda istediği RİBA anketlerini, rehber öğretmenlerimize nasıl el sürdürmeden otomatik yaptığımızı, hatta analizlerini, Milli Bakanlığın istediği formatta nasıl tek bir düğmeyle hazır ettiğimizi de göstereceğiz. En son verilerle güncellenen son 6 yılın bölüm puanlarının karşılaştırmalı sunulduğu Tercih Programı da, bu eğitimin konuları arasında yer alacak.

Temel Tanımlar / 4 Mart Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]