Azı Zarar, Çoğu Çok Zarar (K12NET Bilgilendirme, Eğitime Davet)

24 Temmuz 2023

Azı Zarar, Çoğu Çok Zarar (K12NET Bilgilendirme, Eğitime Davet)

K12NET’de kişilere ve birimlere özel yetki verilebiliyor. Yetki verecek yöneticinin kişilik yapısı, K12NET’i kullanabilme becerisi, kullanacak personellerin rahatını ve eğitim kurumunun güvenliğini ÇOK ETKİLER. Bir grup yönetici yetkiyi “gıdım gıdım” verir. Böyle olursa, personelin görmesinde sakınca olmayacak, hatta görse kullansa, çok işine yarayacak raporlara / sihirbazlara ulaşamaz. İddia ediyoruz, eksik yetki verildiği için, K12NET- raporlarını, sihirbazlarını, ekranlarını bilmeyen, daha hiç görmemiş personelleriniz olabilir. Yetkinin az verilmesi, işlerin geç- zor yapılmasına neden olur. Yetkinin az verilmesi zarardır. Tersi ise yani çok verilmesi, hele de, muhasebeyi görmemesi gerekenlere muhasebe bilgisinin gösterilmesi ÇOK ZARARDIR. Güvenlik ihlali bile sayılabilir. Kendi elinizle güvenlik açığına neden olmuş olursunuz. Aslında ülkemizde kurucuların / müdürlerin genel olarak bir kanaatleri var “Kardeşim parayı görmesin de, neyi görürse görsün!”

Kullanıcı Yetkilendirme Modülü / 26 Temmuz Çarşamba, Saat 10:30

“Okulumuzdaki rehber öğretmenlerin tamamına veya bazı rehber öğretmenlere, tüm yetkileri açmak istiyoruz. Neredeyse kurucu kadar yetkili olsun ama sadece muhasebeyi, para ile ilgili bölümleri göremesin.” Örnek olarak yazdığımız bu isteği, 10 saniyede yapmanız lazım. Bu isteği yerine getirmek için,  K12NET’in 1500’ün üzerindeki yetkilerine tek, tek tıklayıp, bunları açıp-kapayan müşterilerimiz olduğunu gördük.  Yöntemini bilmeyen değerli müşterilerimiz!, Lütfen bu eğitimimize katılınız ve suyun başındaki kişilerin saniyeler içinde yetkileri, nasıl dağıtabildiğini bu eğitimimizde uygulamalı olarak görünüz.

Yetkilendirme Modülü, eğitim almadan tam anlamıyla öğrenilemez. Bir bilgiyi görmemesi gerekenlere göstermek kadar, bilgiyi görmesi gerektiği halde göstermemek de, istenmeyen durumdur. Parasal ilişkiler, öğrenci görüşleri, kayıt gelişimi, öğrenci gelişimi gibi konuların tamamını okulun tüm yetkililerinin bilmesi gerekmez. Bilmesi gerekmeyenlere fazladan bilgi vermek “göz çıkartır

Servis Modülü (Uydu, Uydurmasına İtibar Etmeyiniz) /27 Temmuz Perşembe Saat,10:30

Servis takip sistemleri öğrenci başına ayda 80-90 Lira ücret istemektedir. Nedeni sorulduğunda “servis araçlarına GPRS takıyoruz, bunlar da ciddi maliyetler doğuruyor” diyorlar. Bu açıklamaya biz “uydu uydurması” diyoruz.

Uydu ile haberleşmeyen cep telefonu olamaz. Her cep telefonu en yakınındaki baz istasyonu aracılığıyla, uydu ile her saniye haberleşmektedir. Sizlere aşağıdaki konum bilgilerimizi göndersek, K12NET – Ankara ofisimizi 10 m sapma opsiyonu ile elinizle koymuş gibi bulursunuz.

Birkaç yıl önce tanıtım amacıyla çektiğimiz video, modül hakkında genel bir bilgi sunmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=7B6eXD6oWOM

 

Temel Tanımlar / 28 Temmuz Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]