Ayağına Sıkmak İstemeyen, K12NET’i Kullansın 

23 Eylül 2019

Ayağına Sıkmak İstemeyen, K12NET’i Kullansın

Bu hafta yine birbirinden önemli online eğitimler yapacağız. Bir okul, “ayağıma sıkmak istiyorum, ne yapayım? diye sorarsa, K12NET’in cevabı şöyle olur: “İçinde öğretmenlerin de olduğu velilerle birlikte Whatsapp grupları kursunlar ve kurumsal iletişimlerini Whatsapp üzerinden yürütsünler.” İşler iyi iken sorun çıkarmayan bu iletişim yönteminin, bir veli okuldan ayrılmayı planladığı durumlarda nasıl sıkıntı hale geldiğine ya yaşayarak şahit olsunlar veya en iyisi hiç böyle bir olumsuz yaşantı yaşamadan K12NET’in bu uyarısını ciddiye alarak, tüm kurumsal iletişimlerini K12NET üzerinden yürütsünler. K12NET’de her mesaj kayıt altındadır. Öğretmenler, kendi derse girdikleri şubelerine toplu mesaj gönderebilirken, veliler hiçbir zaman genele mesaj gönderemezler. Aşağıdaki eğitimde İletişim modülünün tüm ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Mesajlar / Ajanda Modülü —24 Eylül Salı, Saat 10:30

Okul yönetimi, öğretmen, öğrenci veli arasında güçlü bir iletişim köprüsü kurup, bunun için tek bir kuruş ödemeyeceğiniz bir sistem geliştirdik. Okulların en büyük gider kalemlerinden sayılan SMS giderlerini sıfırladık. Öğrencinin, velinin “duymadım, bilmedim, görmedim, haber yoktu” diyemeyeceği bir iletişim ağı kurduk. Bu eğitimimizde İletişim modülü ile birlikte ajanda modülünü de anlatacağız. Okulunuzda yapılan tüm etkinlikler, şenlikler, törenler hakkında velileriniz sürekli ücretsiz olarak bilgilendirilecek. Öğrencilerinizin resimlerini galeri bölümünde muhafaza ederek, öğrenci resimlerini velilere bir albüme bakar gibi izlettireceğiz. Yine bu eğitimde bireysel ve toplu öğretmen randevularından da bahsedeceğiz. (Yardım video numarası :  Mesajlar : 14 serisi, Ajanda : 22 serisi )

n  Not Geçen öğretim yılında K12NET 187 milyon adet bildirim göndererek okulların neredeyse SMS giderlerini sıfırlamıştır.

Veli Portallarına Link Bağlama (Yemek Listesi – Haberler RSS gibi) —25 Eylül Çarşamba Saat 10:30

Okulunuzun web sayfasında veya başka bir yerde  yemek listesi yayınlanıyorsa, öğrenci / veli portallarına yemek listesi diye bir buton  koyup, tıklanınca okulunuzun web sayfasındaki yemekler bölümüne veya bağlanmasını faydalı bulacağınız herhangi bir siteye K12NET üzerinden yönlendirme yapabilirsiniz. Okulunuzun veya beğendiğiniz bir başka web sayfasının Haberler – RSS gibi bir çalışması varsa, öğrenci veli portallarında bunların yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. İlk defa yapacağımız bu eğitim dal-çık eğitimi olup, sadece bu konuya değinip kısa bir eğitim olacaktır

Muhasebe /—26 Eylül Perşembe Saat 10:30

1-    Verilerinizi K12NET’den daha güvenilir ortamdan tutamazsınız. K12NET aynı internet bankacılığı gibi korunmaktadır.

2-    K12NET’in en çok yatırım yaptığı  modüllerden biri, K12NET- Muhasebe Modülüdür. Müşterilerimizden gelen pek çok istek, muhasebe bölümüne eklenmiştir. Hala üzerinde çalışılan yeni projeler bulunmaktadır.

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Kurucu veya kurucu yetkili kişilere her gün düzenli olarak gönderilen kurucu raporu ve öğrenci kaydı aldıkça anlık gönderilen bildirimler konusunu da bu eğitimimizde anlatacağız.(Yardım video numarası :  Muhasebe 10, Finans 11 serisi videolar)  

Temel Tanımlar /—27 Eylül Cuma Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası :  Temel Tanımlar 1 serisi videolar)  

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]